Terroryzm. Na tle przemocy politycznej. Zarys encyklopedyczny

Wydawnictwo: Apis
historia

Jedyna w Polsce monografia terroryzmu: wyjaśnienie pojęcia terroryzmu psychologia terrorysty strategia i taktyka organizacji terrorystycznych 4000 lat terroryzmu: od tajnych bractw plemiennych przez assasynów i narodników do OAS szczegółowa panorama terroryzmu europejskiego: RAF, Czerwone Brygady, Nowy Ład, Akcja Bezpośrednia, IRA, ETA i wiele innych charakterystyki ponad 2000 zbrojnych ugrupowań okresu powojennego z wszystkich krajów świata perspektywy międzynarodowego terroryzmu bibliografia W Zakończeniu autor sugeruje, że terroryzm przyszłości będzie miał właśnie taką formę, jaką ukazały ostatnie zamachy w Waszyngtonie i Nowym Jorku.

wladcalasow | 2016-09-10

Najlepsze kompendium na temat terroryzmu jakie miałem okazję czytać. Polecam.

Allen | 2014-11-16
kamila | 2011-05-07