Tolerancja religijna w Europie w czasach nowożytnych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Historia konfliktów politycznych, u źródła których leżały różnice wyznaniowe. Konflikty te miały inny przebieg i nasilenie w różnych państwach, w których żyli obok siebie prawowici katolicy i heretyccy odszczepieńcy. Przedstawiono tu interesujący obraz kształtowania przez władców oświecenia nowego typu tolerancji, którego wiele elementów dało początek współcześnie nam znanym rozwiązaniom społeczno-politycznym w tym zakresie.

Rigor | 2014-11-27
comafan | 2016-08-22