Straż nad Wisłą Tomy 1,2,3

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Tom I Okręg Szarych Szeregów Warszawa Praga 1939 1942, Tom II Hufce Grup Szturmowych Bojowych Szkół i Zawiszy na Pradze 1942 1944, Tom III Blok Bazylika Okręg Szarych Szeregów Warszawa Praga 1944. Autor wzrastający w harcerskim środowisku praskich Szarych Szeregów, uzyskał tak wielki stopień zaufania i tak wiele dowiedział się o sprawach i ludziach wychowując się i żyjąc wśród nich, że niemal każdą lukę w zachowanej dokumentacji źródłowej zdolny jest uzupełnić przez źródła wywołane relacje, zapisy z rozmów, bogatą korespondencję.

Aleksandra N | 2015-12-31