Świat według Karla

Okładka książki Świat według Karla Karl Lagerfeld
Okładka książki Świat według Karla
Karl Lagerfeld Wydawnictwo: Rebis Seria: X-Varia biografia, autobiografia, pamiętnik
X-Varia
The World According To Karl
Rebis
2014-01-01
2014-01-01
Katarzyna Karłowska
Katarzyna Karłowska

Okładka książki The Little Black Jacket Karl Lagerfeld, Carine Roitfeld
The Little Bla... Karl Lagerfeld, Car...
Okładka książki Helmut Newton Karl Lagerfeld, Helmut Newton
Helmut Newton Karl Lagerfeld, Hel...
Okładka książki The Karl Lagerfeld Diet Jean-Claude Houdret, Karl Lagerfeld
The Karl Lager... Jean-Claude Houdret...

,,Coco Chanel w życiu by nie zrobiła tego co ja. Nie zniosłaby tego.” Książka cytat. Jedyna tego typu jaką mam na swoich regałach. Tutaj można znaleźć cytaty Karła Lagerfelda na różne okazje. Cytaty są podzielona kilka rozdziałów więc nie jest trudno się w tym odnaleźć. A czasem miał bardzo ciekawe podejście do pewnych spraw. ,,Nawet książki w miękkiej oprawie to twarde narkotyki, których nie da się przedawkować. Szczęśliwy, padłem ich ofiarą.” Do tego ma świetnie zrobioną grafikę! Bardzo przyjemnie się ją ogląda.

Piękne wydanie

Piękne wydanie

Są lektury obowiązkowe i te zupełnie zbędne. Książki ważne, zmieniające postrzeganie świata, poszerzające percepcje i te, które tylko celebrują własne istnienie bądź istnienie tematu w nich opisanego. Taką właśnie książką jest zbiór złotych myśli światowej sławy projektanta Karla Lagerfelda "Świat według Karla", pozycji zupełnie niepotrzebnej.

Jean-Christophe Napis i Sandrine Gulbenkian to duet odpowiedzialny za przygotowany zbioru sentencji wielkiego projektanta. Niestety wyrwane z kontekstu fragmenty wywiadów, wypowiedzi dla prasy czy telewizji budują obraz człowieka mało sympatycznego, samowystarczalnego, w którego świecie on sam stanowi centrum, najważniejszy i jedyny element. Zdaje sobie sprawę, że obecne czasy, produkują całe rzesze zapatrzonych w siebie egoistów, osób pragnących samospełnienia za wszelką cenę. ale czy rzeczywiście musimy tacy być? Czy nie możemy spełniać się i osiągać sukcesów bez tej otoczki samouwielbienia, kultu sukcesu za wszelką cenę? Świat według Karla nie odpowiada na te pytania. Dobrze to czy nie dobrze? Wszystko zależy od interpretacji.

To co napisałem, nie przekreśla faktu, że nadal szanuję Karla Lagerfelda, doceniam jego talent i sukcesy jakie osiągnął. Doceniam też starania wydawcy, który zapewnił czytelnikowi wyjątkowo dobrze przygotowaną pozycję. Szata graficzna robi wrażenie, jest dużo ciekawsza niż niejedna złota myśl zawarta w zbiorze. Obcowanie z tak opublikowaną książką rekompensuje czas stracony na czytanie tego często bezsensownego i nic nie wnoszącego ględzenia.

Moja recenzja: instagram: our.books.shelf

Moja recenzja: instagram: our.books.shelf

Kupiłam ją sobie w prezencie, Nie jestem "ślepą miłośniczką" Karla, jego postać po prostu mnie intryguje, nie tylko jako artysty ale po prostu jako człowieka biznesu o niesamowitej intuicji i zdolności autokreacji.
Czytając jego cytaty nieraz zatrzymywałam się, w szoku. Nie dlatego że oburzają mnie jego poglądy, absolutnie. Dlatego że on tak otwarcie mówi o tym co myśli... nawet jeśli są to opinie dalekie od poprawności politycznej.

Kocham tą książkę!
Karl Lagereld jest moim autorytetem...
Zapraszam na recenzję na: https://book-is-the-answer.blogspot.com/2016/05/jestem-aktorem-jednej-roli-gram-siebie.html

Kocham tą książkę!
Karl Lagereld jest moim autorytetem...

Większość ludzi wie kim jest ta postać, z czym jest związana. To swego rodzaju fenomen, że kojarzy się człowieka z konkretnym działem, bez kojarzenia co on właściwie zrobił, że jest tak kojarzony. Tylko osoby bliżej interesujące modą wiedzą na jego temat coś więcej. Ta książka to ciekawa przeprawa przez myśli pana Karla. Chcesz poznać człowieka, to spójrz na jego aparycje, a później posłuchaj co i jak mówi. To wyraża naprawdę wiele. Ja odniosłam wrażenie, że ten pan jest egoistą i z nikim się nie liczy, ale podziela jedną pasję, która również jest dla mnie czymś ważnym. Czytanie książek i za to go podziwiam go za jego podejście do książek. Polecam na zajawkę i zabicie czasu.

JESTEM JAK TE WSZYSTKIE BIDETY Z IDEAL STANDARD : IDEALNY ,STANDARDOWY ….

To nieprawda panie Karl , na pewno nie jest pan standardowy – niezwykły jak najbardziej, a i do ideału - daleko.
Zdominowany przez obsesje .
Niewolnik wiecznej diety :
"" Dla mnie szczyt luksusu to dodatkowa grzanka. Nic smaczniejszego w życiu nie jadłem.""
Niewolnik wykreowanego wizerunku ,tylko czerń i biel.
Oglądający świat zewnętrzny , zawsze przez ciemne okulary ,zawsze w tym ortopedycznym kołnierzu rodem z czasów regencji.
Biedny on.
Jedną obsesję Lagerfelda podzielam.
"Nie mogę żyć bez książek .Pokój bez książek jest martwy."
"Dla mnie kupowanie książek jest jak choroba .Ale wyleczyć się nie dam."

Książka wydana pięknie .
Do przeczytania w godzinę.

JESTEM JAK TE WSZYSTKIE BIDETY Z IDEAL STANDARD : IDEALNY ,STANDARDOWY ….

Zdominowany przez obsesje .
Niewolnik wiecznej diety :
Niewolnik wykreowanego wizerunku ...

efemeryczna. i dobrze.

efemeryczna. i dobrze.

Książka, w której zebrane są cytaty Karla Lagerfelda. Z jednej strony jest to tylko zbiór jego myśli, a z drugiej aż. I choć nie zgadzam się z jego niektórymi przekonaniami, to zdecydowanie wiele można się od niego nauczyć.

• Moda
  • Prezentowe
  • 366 książek w 366 dni (2016)
  • Biografia, autobiografia, pamiętnik