Świat według Karla

Wydawnictwo: Rebis
The World According To Karl
Katarzyna Karłowska
Róża_Bzowa

Zbiór aforyzmów i maksym ostrych jak igły wchodzące w poduszeczkę. Odmierzanych z precyzją krawieckiego centymetra. "Jestem aktorem jednej roli - gram siebie". Karl Lagerfeld to współczesny mistrz couture. Ale również mistrz słów, które niczym roje meteorytów przelatują przez wszystkie liczące się media, żeby po chwili zgasnąć. Oto zgrabny wybór cytatów, który jest hołdem dla "szarej...

"Jestem aktorem jednej roli - gram siebie".

Karl Lagerfeld to współczesny mistrz couture. Ale również mistrz słów, które niczym roje meteorytów przelatują przez wszystkie liczące się media, żeby po chwili zgasnąć. Oto zgrabny wybór cytatów, który jest hołdem dla "szarej eminencji" świata mody.

Prawdziwa kopalnia proroczych wypowiedzi dla fashionistek, terminatorów i mędrców świata mody.

Róg obfitości złotych myśli - fantazyjnych, dowcipnych, nierzadko prowokacyjnych lub wręcz szokujących - których jednak nie sposób zignorować.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...(?)

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

GrzegorzIgnacy | 2018-11-04
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Są lektury obowiązkowe i te zupełnie zbędne. Książki ważne, zmieniające postrzeganie świata, poszerzające percepcje i te, które tylko celebrują własne istnienie bądź istnienie tematu w nich opisanego. Taką właśnie książką jest zbiór złotych myśli światowej sławy projektanta Karla Lagerfelda "Świat według Karla", pozycji zupełnie niepotrzebnej.

Jean-Christophe Napis i Sandrine Gulbenkian to duet odpowiedzialny za przygotowany zbioru sentencji wielkiego projektanta. Niestety wyrwane z kontekstu fragmenty wywiadów, wypowiedzi dla prasy czy telewizji budują obraz człowieka mało sympatycznego, samowystarczalnego, w którego świecie on sam stanowi centrum, najważniejszy i jedyny element. Zdaje sobie sprawę, że obecne czasy, produkują całe rzesze zapatrzonych w siebie egoistów, osób pragnących samospełnienia za wszelką cenę. ale czy rzeczywiście musimy tacy być? Czy nie możemy spełniać się i osiągać sukcesów bez tej otoczki samouwielbienia,...

Elenaj | 2015-11-17
Na półkach: Przeczytane, Biografia

JESTEM JAK TE WSZYSTKIE BIDETY Z IDEAL STANDARD : IDEALNY ,STANDARDOWY ….

To nieprawda panie Karl , na pewno nie jest pan standardowy – niezwykły jak najbardziej, a i do ideału - daleko.
Zdominowany przez obsesje .
Niewolnik wiecznej diety :
"" Dla mnie szczyt luksusu to dodatkowa grzanka. Nic smaczniejszego w życiu nie jadłem.""
Niewolnik wykreowanego wizerunku ,tylko czerń i biel.
Oglądający świat zewnętrzny , zawsze przez ciemne okulary ,zawsze w tym ortopedycznym kołnierzu rodem z czasów regencji.
Biedny on.
Jedną obsesję Lagerfelda podzielam.
"Nie mogę żyć bez książek .Pokój bez książek jest martwy."
"Dla mnie kupowanie książek jest jak choroba .Ale wyleczyć się nie dam."

Książka wydana pięknie .
Do przeczytania w godzinę.

Aga | 2016-04-14
Na półkach: Przeczytane, Moda
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Większość ludzi wie kim jest ta postać, z czym jest związana. To swego rodzaju fenomen, że kojarzy się człowieka z konkretnym działem, bez kojarzenia co on właściwie zrobił, że jest tak kojarzony. Tylko osoby bliżej interesujące modą wiedzą na jego temat coś więcej. Ta książka to ciekawa przeprawa przez myśli pana Karla. Chcesz poznać człowieka, to spójrz na jego aparycje, a później posłuchaj co i jak mówi. To wyraża naprawdę wiele. Ja odniosłam wrażenie, że ten pan jest egoistą i z nikim się nie liczy, ale podziela jedną pasję, która również jest dla mnie czymś ważnym. Czytanie książek i za to go podziwiam go za jego podejście do książek. Polecam na zajawkę i zabicie czasu.

Lena | 2017-12-04
Na półkach: Ludzie, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Kupiłam ją sobie w prezencie, Nie jestem "ślepą miłośniczką" Karla, jego postać po prostu mnie intryguje, nie tylko jako artysty ale po prostu jako człowieka biznesu o niesamowitej intuicji i zdolności autokreacji.
Czytając jego cytaty nieraz zatrzymywałam się, w szoku. Nie dlatego że oburzają mnie jego poglądy, absolutnie. Dlatego że on tak otwarcie mówi o tym co myśli... nawet jeśli są to opinie dalekie od poprawności politycznej.

Czytajka | 2015-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2015

Książka, w której zebrane są cytaty Karla Lagerfelda. Z jednej strony jest to tylko zbiór jego myśli, a z drugiej aż. I choć nie zgadzam się z jego niektórymi przekonaniami, to zdecydowanie wiele można się od niego nauczyć.

PattyP | 2016-05-08

Kocham tą książkę!
Karl Lagereld jest moim autorytetem...
Zapraszam na recenzję na: https://book-is-the-answer.blogspot.com/2016/05/jestem-aktorem-jednej-roli-gram-siebie.html

Dominika Gaweł | 2018-01-01
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Nawet książki w miękkiej oprawie to twarde narkotyki, których nie da się przedawkować. Szczęśliwy, padłem ich ofiarą.

Moja recenzja: instagram: our.books.shelf

Aleksandra | 2015-09-29