Messi. Uwierz w siebie

Okładka książki Messi. Uwierz w siebie Martin Casullo, Lionel Andrés Messi Cuccittini
Okładka książki Messi. Uwierz w siebie
Martin CasulloLionel Andrés Messi Cuccittini Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
Messi. Choose to believe
Sine Qua Non
2014-11-24
2014-11-24
Magdalena Żywicka
Leo Messi piłka nożna piłkarz FC Barcelona

Bardzo ciekawa pochłaniająca książka o złotym dziecku argentyńskiej piłki, który stał się legendą światowego futbolu. Również dużo fajnych zdjęć z boiska jak i z lat młodości Leo.

Dobra ksiażka i tylko dobra niestety o najlepszym piłkarzu świata mojej ulubionej zagranicznej druzyny piłkarskiej. Co do plusów ksiązki napewno twarda oprawa ,super okładka ,mnóstwo fajnych prywatnych zdjec Messiego ,duza wirtualnosc ksiazki gdzie mozemy zesknaowac kod telefonem i obejrzec jeszcze raz najlepsze bramki Leo.
Co do minusow ksiazka momentami jest bardzo chaotyczna czyta sie jakis rodzial i jest nagle przerywany w polowie zdania i zaczyna sie tekst o zupelnie czyms innym.Jak dla mnie tez wszystkie wywiady z osobami z otoczenia Leo sa prawie takie same .Od kolejnych wywiadow nie dowiadujemy sie nic nowego . Brakowalo mi tez w tej ksiazce troche szczegołow (jakiś zakulisowych smaczków)odnosnie wazniejszych meczow. Brakowalo mi rowniez nawiazania do żony Leo i jego dzieci .

Ocena 6/10!

Co do minusow ksiazka momentami jest bardzo...

Już na wstępie błąd niewybaczalny, pomylili datę urodzin mistrza, postarzając go o 3 lata. Ale nie jest to zwykła książka, ale jak chce wydawca książka interaktywna. Za pomocą QR kodów możemy podziwiać bramki Messiego. Poza tym liczne wywiady osobami, które spotkały na swojej drodze życia Argentyńczyka.

Messi to legenda. To opinia oczywista i bardzo nieprofesjonalna. Pogodziłam się z tym natychmiast, kiedy postanowiłam przeczytać jego biografię. Jedynym rozwiązaniem było schować obiektywizm głęboko w kieszeń i zagłębić się w historii słynnego Leo, który urodził się, aby pokazać nam, czym naprawdę jest futbol.

Książka Messi. Uwierz w siebie to pierwsza oficjalna biografia Lionela Messiego. To 332 strony pełne zdjęć, także z prywatnego albumu piłkarza, wywiadów, ciekawostek i statystyk. Jednak przede wszystkim – to encyklopedia pewnego okresu w futbolu, w jakim przyszło grać Atomowej Pchle. Dzięki książce dowiadujemy się o trudach, z jakimi przyszło zmierzyć się Leowi na początku jego drogi sportowca rangi światowej. Ta pozycja ma pokazać, głównie za pomocą wypowiedzi wielu znanych osób ze świata piłki nożnej, tj. m.in. Maradony, Ronaldo, Rijkaarda czy Ronaldinho oraz innych osób: od pianisty Joao Carlosa Martinsa po prezydenta Rosario – Monice'a Feine'a, jakim człowiekiem i sportowcem jest niepowtarzalny Messi.

"Nigdy nie oceniaj książki po okładce" – powtarzam sobie bezustannie, bo to krótkie zdanie wylatuje z mojej głowy zaraz po tym, jak wypowiem ostatnie słowo. Jesteśmy pokoleniem wzrokowców, więc to jeszcze większy wyczyn. Nie chcę teraz zwalać winy na czasy, w jakich żyję, bo pewnie za 30 lat czy 30 lat temu, gdybym ujrzała tę książkę, reagowałabym tak samo. Sztywna okładka, z kolorową, artystyczną podobizną Messiego, przyciąga wzrok. Ba! Zapewne kiedy przechodzi się obok tej książki w księgarni, słyszy się tysiące głosów, takich prosto z Camp Nou, wołających: musisz mnie mieć! To kolejna pozycja, którą w krótkim czasie dostałam od wydawnictwa SQN, hipnotyzująca samym wyglądem, jeszcze zanim przeczyta się pierwsze słowo. Najważniejsze jest to, że ta książka przyciągnie zarówno tych czytających nałogowo, jak i tych, którzy sięgają po słowo pisane okazjonalnie. Czym? Liczbą zdjęć, która już sama opowiada życie Lea, oraz nierażącą ilością treści.
Jeśli chodzi o stronę merytoryczną, to wcale nie odbiega ona od strony graficznej. Tekst czyta się łatwo, szybko, brak w nim trudnego piłkarskiego języka. Słowem – trafi nawet do kompletnego laika. Messi. Uwierz w siebie jest wyjątkowa, bo zbiera osoby, które stanęły na drodze Lea w różnych etapach jego życia, i ukazuje ich zdanie na temat niegdyś drobnego chłopca, który nadal bije wszystkie możliwe rekordy w swojej dyscyplinie.

Warto podkreślić, że ta publikacja to nie kaprys ani potrzeba zbicia jeszcze większej fortuny. Każdy inny sportowiec mógłby tak uczynić, ale na pewno nie Leo, gdyż cały dochód ze sprzedaży ma zostać przekazany Fundacji Leo Messi, która daje szansę dzieciom w różnych zakątkach świata na normalny rozwój.

Messi. Uwierz w siebie to nie tylko papierowy pomnik ku czci wielkiego piłkarza, to także obraz barcelońskiego świata od wewnątrz. Ukazuje, jaką drogę przechodzą młodzi chłopcy aspirujący do stania się zawodnikami wspaniałej FC Barcelona.

To pozycja obowiązkowa dla każdego kibica piłkarskiego świata, niezależnie od tego, dla jakich barw bije jego serce. Idealna na prezent, niezależnie od płci. I tak sobie myślę, że to książka, z którą powinien zapoznać się każdy śniący o występie na sławnych europejskich stadionach, chłopiec czy też dziewczynka. Bo Messi to wzór do naśladowania, nie tylko pod względem umiejętności piłkarskich, ale również za sprawą swojej skromności czy ambicji. Wszystko to sprawia, że tworzy magię, którą żyją i którą podziwiają miliony na całym świecie.

W słowniku Messiego "niemożliwe" jest zaledwie synonimem słowa "motywacja".

Cieszę się, że mogę żyć w czasach, kiedy istnieją tacy sportowcy. I oby jak najdłużej świat chłonął opowieść, jaką serwuje nam Leo Messi podczas każdego dotknięcia piłki. I gdyby nie chodziło o La Pulgę (pchła),pewnie wykasowałabym połowę tego tekstu, rażącego przesadnie patetycznymi wywodami na kilometr. Ale tym razem nie dało się inaczej. To naprawdę nie moja wina, że obiektywizm i Messi nie idą ze sobą w parze. I wcale nie jest mi przykro.

Książka Messi. Uwierz w siebie to pierwsza oficjalna...

Na czym polega wyjątkowość książki Messi uwierzyć w siebie? Na zawartości multimedialnej. Forma książki interaktywnej jest zdecydowanie bardziej nie tylko przystępna, ale i z całą pewnością bardziej intrygująca zwłaszcza dla młodszego czytelnika. Dla mnie szczerze mówiąc i tak najważniejsza była sama treść a pod tym względem nie ma czego zarzucić autorowi tekstu Martinowi Casulo. Ogólnie Martin jest takim po trosze autorem ukrytym, bo na okładce nie ma o nim słowa, ale to szczegół. Jeżeli cokolwiek miałby zarzucić, to raczej jest to taki dziwny zabieg, jaki dokonał wydawca łaiąc troszeczkę spójność samego tekstu. Bo tak… mamy stronę, na której urywa się zdanie w połowie, ale dokończenia nie znajdujemy na stronie obok, bo ta zawiera w niektórych momentach kompletnie osobną historię, owszem powiązaną tematycznie, ale łamiącą w pewien sposób ciągłość myśli piszącego. Z czasem można się do tego przyzwyczaić, ale wrażenie pozostaje.
Ogólnie książka jest przykładem świetnej pracy edytorskiej, a fakt, że jest ona książką interaktywną dodatkowo potęguje odczucie świetnie wykonanej roboty. Czyta się błyskawicznie i bardzo przyjemnie, a o to w tym wszystkim przecież chodzi. Czy dowiedziałem się z niej czegoś nowego? Pewnie tak, bo o początkach kariery piłkarskiej Messiego wiedziałem tyle, że brał zastrzyki z hormonem wzrostu. Mamy więc wywiady z nauczycielami Messiego, pierwszymi trenerami, kolegami z drużyny, bo jak się okazuje o Messim chce każdy opowiadać, a nam nie pozostaje nic innego jak tylko czytać i wiedzieć więcej a warto.
Mikołaj Szykor
dookolakultury.blogspot.com

Gdyby ktoś spytał grupkę chłopców grających w piłkę nożną na trawiastym boisku przy szkole o to, kim są ich piłkarskie autorytety, usłyszelibyśmy różne odpowiedzi: m.in. Ronaldo, Neymar, Ibrahimovic, Lewandowski. Ale teraz chodzi o jednego, szczególnego piłkarza światowej sławy, pochodzącego z Argentyny. Leo Messi.

Większość ludzi myśli, że sukces jest prosty, że nie trzeba wiele się wysilać, by coś osiągnąć. Otóż mylą się. Najlepszym tego potwierdzeniem jest właśnie życie Messiego - przeszedł długą drogę, by stać się sławnym, a przy tym najlepszym w tym, co robi. W książce dużo razy podkreślano, że nie wystarczy urodzić się z talentem - trzeba go rozwijać, pielęgnować, udoskonalać. Bez systematycznej pracy i cierpliwości ten dar, którym zostaliśmy obdarzeni po prostu może zaniknąć. Ważna jest także psychika, dzięki której człowiek może przezwyciężyć wszelkie ataki słowne ze strony drugich osób.

Biografia jest pięknie wydana - sama okładka przyciąga wzrok, a zdjęcia w środku są świetne. Zachwycać się można także tytułami rozdziałów, które są jak dla mnie fenomenalne. W książce znajdują się oprócz zwięzłego tekstu także wywiady z takimi osobami jak Diego Maradona czy Frank Rijkard. Pozycja ta jest książką interaktywną, co oznacza, że pobierając darmową aplikację i skanując kody QR zawarte na poniektórych stronach, można uzyskać dostęp do filmów z bramkami Messiego.

Książka przekazuje nam swoją treścią drogę Lionela z miejsca swojego urodzenia, Rosario aż do teraźniejszej Barcelony. Opisuje chwile zwątpienia, smutku, bólu i rozstań, ale także szczęścia, euforii, zawiązywania nowych przyjaźni i zwycięstw. Okazuje się, że życie piłkarza nie składało się jedynie z prostych odcinków, a w większości z wielu zakrętów. Jednak zawsze miał przy sobie kogoś, kto przy nim był i go wspierał, co jest najważniejsze.

Polecam nie tylko fanom samego Leo, ale także czystego futbolu.

Większość ludzi myśli, że sukces jest prosty, że nie...

Książka składa się z 15 działów, każdy opisuje ważną część życia Messiego. Z początku dowiadujemy się skąd Barcelona o nim usłyszała z odległej od Hiszpanii Argentyny. Jak zaczynał w swoim ojczystym kraju, a później jak trudno było wybrać jego rodzinie: kariera syna, czy ojczyzna. W książce ukazane jest jak Messi zaczynał, jak pracował, by stać się najlepszym.

Ciekawą rzeczą, o której dużo osób może nie wiedzieć, jest wzrost Messiego. Miał on niedobór hormonu, który opowiada za wzrost. Jego problem został rozwiązany i udało mu się dorosnąć do wzrostu prawidłowego. Dzięki tej informacji ludzie powinni przestać, żartować sobie z jego niskiego wzrostu.

Dużą zaletą książki jest to, że w całości książka jest tworzona przez samego bohatera i jego ojca. Powstało już sporo pozycji opowiadającym o tym ważnym piłkarzu, ale ta jest w 100% prawdziwa. Kolejnym dużym plusem są zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia. Od czasów, gdy Messi był malutki, aż do teraz, gdy widzimy go na największych boiskach świata. Ważną rzeczą jest język, który jest prosty. Więc nawet jeśli nie jesteś osobą kochającą football, to zrozumiesz i piłkę nożną pokochasz.

Zdecydowanie książka nadaje się na prezent. Jej wydanie jest piękne i schludne, więc na pewno ucieszy każdego, kto lubi Messiego. A jeśli sami lubicie tego piłkarza? To będziecie mieć ładną książkę, pełną informacji.

Podsumowując, Messi.Uwierz w siebie. jest książką ciekawą i dla wszystkich, tych co już wiedzą co nieco i tych co nie mają zielonego pojęcia. Dowiecie się wszystkiego z pierwszej ręki, bo od samego Leo, pooglądacie zdjęcia, dzięki którym przeniesiecie się na różne stadiony. Cóż, zdecydowanie polecam.

Ciekawą...

Ciekawa pozycja. Na wyróżnienie zasługuje wydanie.

Ciekawa pozycja. Na wyróżnienie zasługuje wydanie.

Nie skończyłam

Nie skończyłam