Abdita

Książka – tak jak cztery poprzednie: Twarz, Miłość, Dusza i Grzech – ukaże się w limitowanym nakładzie 600 numerowanych egzemplarzy. Ból jest owocem dorocznej konferencji, zorganizowanej w listopadzie 2004 roku przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w Gdańsku i Nadbałtyckie Centrum Kultury przy współpracy wydawnictwa słowo/obraz terytoria. W zaproszeniu na konferencję organizatorzy napisali: „Czy potrafimy o bólu powiedzieć coś więcej poza stwierdzeniem, że jest wszędzie i że towarzyszy nam od narodzin aż po śmierć? (...) Rozpiętość dyskursów o bólu jest niemała: od cudotwórczych poradników, które radzą jak uciec cierpieniu, po filozoficzne rozważania nad przyczynami cierpienia ludzkiej duszy”. W skład almanachu wchodzą 34 artykuły, przygotowane i wygłoszone m. in. Przez Tadeusza Sławka, ks. Jana Sochonia, Monikę Milewską, Zbigniewa Żakiewicza, Ewę Nawrocką, Danutę Künstler-Langner, Kazimierza Nowosielskiego, Piotra W. Lorkowskiego, Jana Ciechowicza, Wojciecha Owczarskiego, Marię Poprzęcką, Stanisława Rośka, Marka Adamca. Osobna część to utwory poetyckie i krótkie formy prozatorskie. Całość jest bogato ilustrowana.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie