Pracujące pojazdy Hej, ho!

Tłumaczenie: Karolina Radomska-Nishii
Wydawnictwo: Tako
piterrrek_p

Taro Miura, japoński twórca książek obrazkowych, nareszcie w Polsce!
Druga z serii książek o „Pracujących pojazdach”. Tym razem poznajemy ideę działania poszczególnych maszyn. Każda potrafi coś innego.
Typowy dla artysty minimalizm i stylistyczna prostota połączone
z logiczną, niemal matematyczną wizją świata, są doskonałym bodźcem poznawczym dla najmłodszego czytelnika.

źródło opisu: http://www.tako.biz.pl/hej_ho.htm

źródło okładki: http://www.tako.biz.pl/dla%20dzieci.htm

Kotkad | 2016-11-07
Przeczytana: 01 listopada 2016

Najmłodszy w rodzinie wybrał sobie w bibliotece trzy książki. "Hej ho!", "Czy dosięgnie?" i "Zostaw to mnie".
Po ostatniej książce innego autora ale podobnego wydźwięku zaczynam stwierdzać że czasem dzieciom nie jest potrzebna opowieść, potrzebują aby móc aktywnie uczestniczyć w czytaniu, a w tych książkach tak jest. Ty rodzicu czytasz jedną stronę typu "Koparka kopie dziurę" a na następnej stronie jest ta dziura wykopana i tekst "Hej ho!" Tak przechodzimy przez całą książkę ktoś coś robi a po zrobieniu "Hej ho!" Obaj moi chłopcy i ten trzy latek i ten pięciolatek dziarsko krzyczą przy kolejnych stronach "Hej ho"
Myślę że książki miały uczyć współpracy przy "zostaw to mnie", szacowania wielkości maszyny przy "czy dosięgnie", oraz przeznaczenia różnych maszyn przy "hej ho". Nie jest to jednak super oczywiste a dzieci głownie radują okrzyki które mogą wydawać przy czytaniu. jak dla mnie to już jest plus. Książka która dziecko angażuje to nie byle...