Ściąga z historii powszechnej Część 3

Wydawnictwo: AWM
historyczna

Publikacja ta została opracowana z myślą o uczniach szkół licealnych, zwłaszcza przygotowujących się do matury i kandydatach na wyższe uczelnie, a także studentach, mających w programie studiów nauki historyczne. W zagadnieniu w pierwszej kolejności omówiono zagadnienia z historii powszechnej, a następnie z historii Polski, oczywiście z podziałem na okresy historyczne. Autor starał się tak ująć tekst, by zachować ciąg zdarzeń, ukazać ich przyczyny i skutki.

źródło opisu: opis własny