Wiek ukraińsko-polski. Rozmowy z Bohdanem Osadczukiem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

Opowieść o losach życia Bohdana Osadczuka, który był świadkiem i uczestnikiem histori polsko-ukraińskiej.

Ania_OK | 2015-08-08
Na półkach: Przeczytane, Wschód
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Rozmowa z Osadczukiem to wspaniała podróż intelektualna, tylko trzeba zabrać ze sobą w walizce nie tylko sporą wiedzę, ale także mnóstwo zrozumienia, tolerancji i otwartości dla innego punktu widzenia. Spojrzenie na relacje polsko-ukraińskie w XX wieku nigdy nie będzie proste, zawsze będziemy organizować "festiwal cierpień", kto bardziej, kto wcześniej, kto później, kto mocniej, kto dłużej... Niemniej jest to ważna książka obalająca wiele mitów. Polecam czytelnikom zainteresowanym Ukrainą i z szerokimi horyzontami.

tsantsara | 2014-09-12
czerwiec | 2014-07-20