historyczna

Z rec. prof. L. Mokrzyckiego Niniejszy tom jest wyraźnie podzielony na dwa działy tematyczne dzieje oświaty oraz współczesne rozważania odnoszące się do dydaktyki historii. Omówiona w pierwszym dziale problematyka jest albo poruszana w tym zakresie po raz pierwszy, albo znacznie pogłębiona w stosunku do dotychczasowych ustaleń. Pięć rozpraw działu drugiego obejmuje okres od schyłku I Rzeczypospolitej aż do drugiej połowy XX stulecia. Tom zawiera ważne, interesujące i różnorodne artykuły, które zainteresują z pewnością szerszy krąg czytelników.