Przemiana

YA!
2015-01-28
2015-01-28
Inne

" - Zaczynamy [...] Wyjmijcie swoje dzienniki lękowe."
Genialna kontynuacja! Aż jestem zaskoczona. Ten tom spełnił moje oczekiwania, a nawet je przerósł. Jest w nim więcej rozwijajacych się zaburzeń klinicznych, ale oczywiście z twistem. Napięcie rośnie jak w klasycznym thrillerze, a finał zmiata.

" - Zaczynamy [...] Wyjmijcie swoje dzienniki lękowe."

Im bardziej zagłębiałem się w pokręcone życie Mary Dyer, tym bardziej wkręcałem się w akcję powieści.
Przymykałem oko na młodzieżowe rozterki bohaterów, pochłaniał mnie język autorki.
Precyzyjny, barwny, urzekający prostotą a czasami zawikłaniem powodował, że śledziłem losy bohaterów z coraz większym zaciekawieniem.
Oczywiście, irracjonalność przedstawianych sytuacji wywoływała czasami mój szeroki uśmiech, ale nie zmieniało to faktu, że całą powieść odebrałem bardzo pozytywnie.
Ostatecznie czort wie co jeszcze może się nam wydawać dziś irracjonalne a za rok okaże się prawdą.

Żyjący na granicy realu i imaginacji młodzi ludzie budzą autentyczną sympatię i ciekawi mnie bardzo, jak to się wszystko skończy.

Polecam nie tylko młodzieży.

8/10.

Oczywiście, irracjonalność przedstawianych sytuacji...

Świetna książka, którą czyta się z zapartym tchem. Choć czasem chaotyczna, to naprawdę wciąga, a pod koniec nie sposób się od niej oderwać.

Co?! - Tylko na tyle mnie stać po przeczytaniu ostatniej strony. Zabieram się za 3 część.

Druga część nie wyjaśniła praktycznie nic, a wręcz przeciwnie - zasiała więcej niepewności, więcej rzeczy potrzebuje wyjaśnienia.
Po przeczytaniu tego tomu mam ogromne wymagania co do trzeciej części.

Po przeczytaniu tego tomu mam ogromne wymagania co do trzeciej części.

Dobry tom drugi, mamy coraz bardziej zagęszczającą się atmosferę i całkiem sprawnie poprowadzony motyw ośrodka psychiatrycznego.
Niestety zakończenie odbiera jedną gwiazdkę z oceny.
Nadal warto przeczytać.

Niestety zakończenie odbiera jedną gwiazdkę z oceny.
Nadal warto przeczytać.

Zapraszam do przeczytania recenzji

Zapraszam do przeczytania recenzji

Czasami kluczowe jest po prostu wyjawienie prawdy. Ponieważ kłamstwa prędzej czy później i tak wyjdą na jaw.
Mara ma nadzieję że to wszystko już się skończyło, a ona morze żyć normalnie u boku swojego ukochanego i rodziny. Ale mają miejsce wydarzenia, które stopniowo skłaniają Mare do myślenia, że postradała zmysły. Nie wie już co może uważać za prawdziwe a co jest wytworem jej wyobraźni. Co jeśli to wszystko jest prawdziwe i dzieje się na prawdę? Mara trafia pod opiekę doktor Kells, a niedługo później trafia do ośrodka psychiatrycznego. Jak się okazuję ten ośrodek to pułapka. Kto stoi za wszystkim co jak dotąd wydawało się nierealne i nierzeczywiste? Kto chcę jej zaszkodzić? I kto przyjdzie jej z pomocą?

Mara Dyer przeżyła zawalenie starego zakładu psychiatrycznego, pod którego gruzami ginie jej przyjaciółka, były chłopak i jego siostra. Wszyscy poza główną bohaterką giną. Od tej pory wszystko się zmienia, dziewczynie stale towarzyszy świadomość że ktoś ją śledzi, ma koszmary i wizje, zaczyna lunatykować. Ma wrażenie, że jej były chłopak Jude żyje i chce się zemścić za śmierć swojej siostry.

Nikt jej nie wieży - nawet ona sama przestaje sobie ufać...
Jest tylko jedna osoba, która może jej pomóc, tylko jedna osoba która nie uważa że jest szalona.

" Powiedz mi, co widzisz.
Sama już nie wiem, co jest rzeczywistością, a co nie;
co jest nowe albo dziwne.
Nie mogę ufać sobie, ale tobie ufam."

Mara i Noah muszą połączyć siły, aby odkryć kto stoi za tragicznymi zdarzeniami.
Czy wizje z koszmarnych snów to przekazane wraz z DNA doświadczenia z przeszłości jej Babci?

Godna kontynuacja ciekawej serii. Fabuła rozwija się stopniowo i nie brakuje owianych tajemnica zwrotów akcji.

• 2015
  • 2015