Wybór Crossa

Cykl: Rozpalona (tom 4)
Wydawnictwo: Wielka Litera
Captivated by You
Esia

Długo wyczekiwany, kolejny tom bestsellerowej serii "Dotyk Crossa". Gideon nazywa mnie swoim aniołkiem, ale to przecież on jest cudem w moim życiu. Mój zraniony wojownik, gotów pokonać dręczące mnie demony, podczas gdy sam ucieka przed własnymi. Przyrzeczenie, które sobie złożyliśmy, powinno nas połączyć mocniej niż więzy cielesne, lecz otworzyło stare rany, odsłoniło ból i niepewność....

Długo wyczekiwany, kolejny tom bestsellerowej serii "Dotyk Crossa".

Przyrzeczenie, które sobie złożyliśmy, powinno nas połączyć mocniej niż więzy cielesne, lecz otworzyło stare rany, odsłoniło ból i niepewność. Obudziło naszych zaciekłych wrogów. Czułam, że Gideon mi się wymyka, a moje najskrytsze lęki stają się rzeczywistością. Nie jestem pewna, czy sprostam wymaganiom tej miłości.
W radość naszego życia wtargnął mrok przeszłości Gideona, zagrażając wszystkiemu, na co tak ciężko pracowaliśmy. Musieliśmy dokonać trudnego wyboru: pomiędzy bezpiecznym życiem, jakie wiedliśmy, nie będąc razem, a walką o przyszłość, która nagle zaczęła się jawić jako niemożliwe do spełnienia marzenie…

źródło opisu: http://www.wielkalitera.pl

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl

Shimik | 2015-06-25

Po przeczytaniu poprzednich części ta jest po prostu nudna! Niby Gideon i Eva się kochają ale nic z tego nie wynika! Cały czas się kłócą w zasadzie o nic! Pomiędzy tymi kłótniami jest sex ale za każdym razem taki sam! Wygląda to tak jakby zrobić kopiuj i wklej! Książka nic nie wnosi do całej tej historii! Lepiej by było zakończyć czytanie na trzeciej części! Wiem jednak że jeśli już zaczęliście to przeczytacie także tą część! Życzę wytrwałości:)

Beata | 2017-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Powieść dobra, jako powieść erotyczna wręcz doskonała. Ale jeśli chodzi o resztę historii, to Eva jest jedną z najbardziej odstręczających postaci kobiecych, jakie zdarzyło mi się poznać w gatunku powieści erotycznych – egoistyczna manipulantka dążąca do celu ostro, emocjonalnie szantażuje Gideona, gdy tylko coś jej nie pasuje. Oczywiście robi to z „wielkiej miłości”. Tak bardzo go kocha, że rani go, gdy tylko coś nie jest po jej myśli. Ten typ kobiet zawstydza mnie… jako kobietę! Jej matka jest przynajmniej szczera – chodzi jej o pieniądze i opiekę – typ kobiety bluszcz. Ale postępowanie Evy jest zwyczajnie ohydne… Gra wielkie uczucie, kiedy chodzi jej tylko o władzę nad mężem i ukształtowanie go na uległego jej mężczyznę… To modliszka! Żal mi jedynie Gideona… Nie jest bez winy, ale miłość do żony wali go dosłownie po nerach...

Modliszeg | 2015-05-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 27 maja 2015

"-(...)Nie wyobrażam sobie przyszłości bez ciebie -na samą myśl o tym czuję przerażenie.
-(...)Nigdy nie będziesz beze mnie. Zestarzejemy się razem. Razem umrzemy. Nie przeżyję bez Ciebie ani jednego dnia"

Czwarta część serii "Dotyk Crossa".
Jak najbardziej udana kontynuacja losów bohaterów.

Tym razem poznajemy świat Gideona z jego perspektywy. Dostrzegamy uczucia, które trzyma za maską obojętności. Gideon zachłannie potrzebuje Evy. Bohater bez żony staje się słaby psychicznie. Autorka zadbała również o perspektywę Evy. Kobieta jest bezwarunkowo zakochana w Gideonie. Za wszelką cenę chce uczestniczyć w jego życiu nawet gdy pojawiają się demony przeszłości. Bohaterka próbuje zachować niezależność zawodową bez względu na pozycje męża i jego namowy.
W tej części jest mniej szczegółowo opisanych scen seksu. Bohaterowie dużo o nim rozmawiają, opierają swój związek na nim, każdą kłótnie oraz zgodę. Zważywszy na przeszłość bohaterów, myślę, że właśnie seks jest ich granicą, którą...

kaktusowaona71 | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

W części 4 notujemy kolejny głęboki spadek formy pani Day. Powraca ona do tak dobrze nam znanego i wyświechtanego schematu "dobrze-źle, dobrze-źle, dobrze-źle" i raczy nas nim przez calutką książkę. Wątki poboczne zostały całkowicie zmarginalizowane, tak, że człowiek nie ma tu już ani krzty jakiejkolwiek odskoczni od wiecznych przepychanek między Evą a Gideonem. Przepychanek, dodam, jak dla mnie, sztucznie tworzonych i wydumanych.
Nie zachwyca mnie też postawa Evy, wykreowanana na przestrzeni czasu przez autorkę.
Zniknęła gdzieś kobieta dojrzała, którą poznajemy w pierwszym tomie, a zastąpiła ją siedmioletnia dziewczynka, która robi sceny o wszystko i wymaga jedynie od innych, od siebie dając niewiele albo zgoła nic prócz cielesności. Zero zrozumienia. Zero kompromisu, choć to właśnie nim wiecznie świeci Gideonowi po oczach. No po prostu rozhisteryzowsany bachor i tyle.
Nie zachwyciła mnie ta odsłona. Wcale.Rozumiem, że związki muszą się dotrzeć, lecz tu ten problem został...

Kasiek | 2015-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Poprzednie części "Crossa" bardzo mi się podobały i sięgając po tę książkę miałam nadzieję na równie wciągającą lekturę. Jednak ostatnia część rozczarowała mnie. Zastanawiam się czy faktycznie jest słabsza od pozostałych, czy może zbyt długo kazano na nią czekać i nie wzbudza już takich emocji. Niemniej jednak nic spektakularnego w tej części się nie wydarzyło. Znaczny ułamek książki stanowią sceny erotyczne przeplatane sesjami psychologicznymi. Żadnej dramaturgii, żadnych wzruszeń, jedynie kłótnie i seks na zgodę. Autorka zostawiła otwarte zakończenie, być może planuje kontynuację, jednak nie będę jej wyczekiwać.

Ania | 2015-10-23
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2015
Przeczytana: 22 października 2015

Zastanawiam się jak długo autorka będzie przeciągać tą serię Crossa.Pierwsze części czytałam z zainteresowaniem i tzw wypiekami na twarzy bo jest to konkretny erotyk ale ta czwarta część trochę mnie już nużyła.Giedon i Eva nadal kłócą się i godzą,są w sobie tak niewyobrażalnie zakochani że aż do przesady.W prost nie potrafią bez siebie żyć i oddychać,mają ciągłą i nie kończącą się ochotę na seks.Giedon i Eva są małżeństwem choć wiedzą o tym tylko ich najbliżsi przyjaciele,ślub wzięli na wyspie w tajemnicy przed wszystkimi.Planują jednak drugi ślub dla rodziny i znajomych.Giedon nadal nie potrafi poradzić sobie z traumą jaka spotkała go w dzieciństwie,jedyne co w końcu z tym zrobił to powiedział o tym psychologowi bo zmusiła go do tego sytuacja w jakiej się znalazł.W sumie nic ciekawego autorka nie rozwinęła w tej części a szkoda bo mogła być ciekawsza.Wydaje mi się że przeciąga tą serię by była dłuższa a przez to mogła wydać więcej książek.

KamilaZ | 2014-12-11
Na półkach: Przeczytane, 2014-2013
Przeczytana: grudzień 2014

Tak, długo oczekiwany kolejny tom...
Wszystkie 3 poprzednie części mi się podobały, była akcja, emocje, "sceny"... :)
Trochę czasu minęło od ostatniej części, więc przeczytałam ją jeszcze raz, aby być na świeżo z perypetiami Evy i Gideona.
Pomyślałam sobie "fajnie, w końcu jest ta czwarta część, koniec, na pewno happy, pewnie będzie emocjonująco". Najpierw trafiłam na zdjęcia z premiery czwartego tomu w USA i zdjęcia dziewczyn koszulkach "I love Gideon", super akcja marketingowa, kolejki w księgarniach, szał...Już to nie wróżyło nic dobrego.

To nie jest koniec historii Evy i Gideona, to jest środek, a ten tom jest po prostu o niczym. Nic się nie wyjaśniło, nic nowego się nie stało. Jest dużo kłótni, o nic tak naprawdę, a po nich dużo seksu, który w połowie książki zaczął mnie nużyć, bo ile razy można czytać TAKIE SAME sceny, na zasadzie ctrl+c, ctrl+v?

Niestety, Pani Sylvia wydała książkę tylko dla pieniędzy, bez polotu. Nic dziwnego, skoro w "międzyczasie" napisała...

mroźny_poranek | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Ludzie drodzy, ta część istne przeciąganie struny.
Treść książki to nic innego jak wzdychania Evy do Gideona i odwrotnie.
Ich problemy są żenujące. Niby tak bardzo się kochają, ale nie potrafią w ogóle ze sobą rozmawiać.
Niech autorka da sobie spokój z tym Crossem, bo kolejnej części już nie zdzierżę.

Monika KanapaLiteracka | 2015-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 lutego 2015

Pani Day najzwyczajniej zakpiła ze swoich fanów.
Zaczynamy całkiem nieźle. Gideon opowiada nam o swoim największym wrogu, który mści się za grzechy popełnione przez jego ojca. Chwilę później widzimy jak owy Mroczny najmuje grupę Evy do wypromowania swojego produktu. Oprogramowania, które jest zagrożeniem rynkowym dla oprogramowania tworzonego przez Crossa. Pomyślałam, że zbliża się sensacja. Sprawa ucichła. Później pojawia się Brett (gwiazda rocka, były Evy). Jeśli świat ujrzałby film, na którym pani Cross oddaje się rubasznym igraszkom, ich reputację ległaby w gruzach. Po małym zamieszaniu sprawa nie do końca wyjaśniona cichnie. Na scenę wychodzi Corinne (eks Gideona) ze swoim niecnym planem. Kolejna kompromitacja dla tak znamienitego nazwiska Crossów, kolejna szpila między żebra zazdrości Evy. W momencie, kiedy akcja z Corinne powinna osiągnąć apogeum wszystko cichnie.
Co zrobiła autorka? Przez rok po części o niczym trzymała fanów w niepewności, po czym wydała jakieś dziwne...

Hybrisa | 2015-03-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 23 marca 2015

Po fenomenalnym „Dotyku Crossa” i dwóch, uczciwie muszę przyznać, całkiem niezłych kontynuacjach, Sylvia Day pokazała jak szybko można obrócić coś co było dobre, w zaledwie znośne.

Zacznijmy jednak od początku. Początek „Wyboru Crossa” zapowiada się wyjątkowo apetycznie. Eva rozpoczyna planowania do ślubu, a jej relacje z Gideonem są coraz bardziej poukładane. Żeby nie było za kolorowo na deser otrzymujemy kilka intryg: a to na scenie pojawiają się byli: Corinne lub Brett, albo byli wspólnicy Crossa spróbują zatruć im życie. Na brak nudy zdecydowanie nie można narzekać. I w tym momencie na plusach można skończyć.

Akcji jest tak dużo, że sami bohaterowie gdzieś się w niej pogubili. Ich spotkania ograniczają się do dzikiego seksu, którego… nie otrzymujemy. Sceny są pourywane, otrzymujemy zaledwie zapowiedź tego co będzie się działo, a nie całość zdarzenia. Faktyczne zbliżenia spokojnie można zliczyć na palcach jednej ręki (jeśli mamy być dokładni: w ilości czterech). W porównaniu...