Wokół socjotopografii późnośredniowiecznej Świdnicy, t.2

Seria: Acta Universitatis Wratislaviensis
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
historyczna

Kontynuując studia nad społeczeństwem i przestrzenią redniowiecznej widnicy, niniejszy tom poświęcono przedstawieniu eksperymentu, jakim było skupienie badań na jednym wybranym okresie pięciolecia w tym przypadku dzielącego wybory rady w i r. Wybór tych lat podyktowała okoliczność, iż od nich właśnie zaczynają się zapisy w pierwszej zachowanej księdze ławniczej, potraktowanej tu jako centralny punkt odniesienia wiedzy autorów o życiu opisywanym w mieście. Z tych też względów nieodzowne było przedstawienie treści księgi, zarówno poprzez ogólną analizę jej tematyki oraz zastosowanych dla jej ujęcia formuł kancelaryjnych, jak i w postaci konkretnych regestrów, sporządzonych z zawartych w niej zapisek.

Homo_Mediaevalis | 2014-04-26
Na półkach