Rosyjska ruletka

2015-01-29
2015-01-29
Jan Kraśko
Jan Kraśko

Książka wciągnęła mnie bez reszty! Opisuje świat angielskich szpiegów działających w bolszewickiej Rosji zaraz po rewolucji, gdy ten graj ze sprzymierzeńca stał się wrogiem zachodu. Czyta się ją niczym dobry kryminał. Są też ciekawe informacje, jak ta o celniku który kazał na przejściu granicznych dokładnie zrewidować Lenina i jego żonę... Lenin mu tego nie zapomniał... Są też polskie wątki... o Karolu Radku szwagrze Józefa Stalina, lecz nie tylko z nim polski wątek jest związany. Dla kobiet które lubią romanse, też się tam coś znajdzie, bo jeden ze szpiegów, choć żonaty, bardzo lubił z nimi nawiązywać "bliskie" znajomości. Żeby jedną z agentek uratować, poruszył nawet angielski rząd by pomógł w jej ucieczce z Rosji. Misja w Taszkiencie jest znowu jak ciekawa książka podróżnicza, bo agenci by się tam dostać przedzierali się przez góry Pamiru. A że jest to książka na faktach, to wciąga niczym magnes.

• Rosyjskie
  • Szpiegostwo
  • Komuna
  • 01. Epub+
  • Anglia

Dodaj cytat z książki Rosyjska ruletka