8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Pope St. Pius X
BiG_m

Chodzi do szkoły z rycerskim sercem, pokorą zakonnika i... butami na ramieniu. Po seminarium jako prowincjonalny wikary głosi świetne kazanie w katedrze. Poświęca się jako proboszcz, kanonik, ojciec duchowy, wikariusz oraz biskup. Troszczy się o powołania i nauczanie religii. Będąc kardynałem walczy z rządem o... wiarę. Chce odrodzenia wszystkiego w Chrystusie. Pełen skromności służy Bogu i...

Chce odrodzenia wszystkiego w Chrystusie. Pełen skromności służy Bogu i ludziom.
Jako papież wojuje z herezją modernizmu. Reformuje i muzykę kościelną, i brewiarz.
Ten jeden z największych papieży dba też o... dzieci udzielając im wczesnej Komunii Świętej.
Ale to jeszcze nie wszystko. To tylko kilka epizodów życia jednego człowieka...
Poznaj św. Piusa X – Dobrego pasterza.
NOWA OKŁADKA!

źródło opisu: http://wds.pl/powiesci/60-sw-pius-x-dobry-pasterz.html

źródło okładki: http://wds.pl/powiesci/60-sw-pius-x-dobry-pasterz.html

Przemysław Zyra | 2015-08-10
Na półkach: X2015, Przeczytane, Posiadam, Polecam
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Chyba bardziej oceniam samą opisywaną postać niż książkę, ale czemu się dziwić. Pius X to niesamowicie charyzmatyczny i wspaniały człowiek. Ciężko mi pojąć dlaczego tak mało się o nim mówi, pisze, słyszy. To w końcu pierwszy święty papież od czasów Piusa X a więc prawie 4 wieków!

Autor w książce przedstawia cały przekrój życia świętego papieża. I całe życie może zrobić na czytelniku duże wrażenie. Dostajemy masę ciekawostek, które niełatwo znaleźć w innych źródłach. Nie pojawia się jednak informacja o rzekomym polskim pochodzeniu papieża.

Nie ulega wątpliwości, że autor jest nastawiony z sympatią do opisywanego papieża, ale właśnie tego oczekiwałem jako czytelnik. Dlatego nieco zawiedziony byłem poprzednią lekturą polskiego autora o Piusie X (Pierwszy "polski" papież. Po tej lekturze jestem bardzo zadowolony i z ogromną przyjemnością sięgnę po kolejne spisane przez autora żywoty.

A Pius X? Zostaje moim idolem życiowym. Liczę na spotkanie w Królestwie Niebieskim!

Paweł Krawczyk | 2018-03-26
Przeczytana: 2008 rok