Dwaj jeźdźcy apokalipsy

powieść historyczna
Oficyna Wydawnicza RYTM
2000-01-01
2000-01-01

Świetna książka biograficzna dwóch największych świrów XXw. Polecam miłośnikom historii.

Ciekawa książka, wiele informacji i ciekawostek mało popularnych z życia tyranów, także tego prywatnego. Polecam każdemu kto interesuje się tą historią, osobiście czegoś takiego szukałem i jestem zadowolony. Po każdym rodziale znajduje się małe podsumowanie porównujące jednego z drugim. Z minusów to brak dokładnego ukazania ich jako dowódców, tych którzy decydowali o działaniach podczas wojny. Zdarzały się fragmenty które już dosyć mocno odbiegały od tych dwóch postaci, jednych to może zaciekawić, innym może to sprawić jakąś trudność w przebrnięciu tego. Z minusów to zdarzyło się też pare stron wydrukowanych jakby na innej, jakiejś bardzo starej drukarce.
Dałbym ocenę 7.5 ;)

Kawał dobrej biografii porównawczej, rzuca światło na nowe fakty, które łączą się w całość. Jeszcze chyba nigdy ci dwaj najwięksi zbrodniarze nie byli tak do siebie podobni. W książce znajduje się o wiele więcej informacji niż w zwykłej Wikipedii i to daje jej niewymierną wartość.

''Hitler i Stalin dwaj jeźdźcy apokalipsy,, tytuł jak najbardziej odpowiedni bez wątpienia.
Sama książka dostarcza wielu ciekawostek i faktów z życia tyranów.
poznajemy losy młodych ludzi którzy w przyszłości mają odmienić świat,autor ukazuje nam wiele podobieństw między ''jeźdźcami,,.
Polecam wszystkim którzy chodź trochę interesują się życiem największych ludobójców świata .

Sama książka dostarcza wielu ciekawostek i faktów z życia tyranów.

Porównanie dwóch tyranów przedstawiające wątki z ich życia prywatnego. Historia z trochę innej strony.

• Biografie
  • Do kupienia
  • Obyczajowe, Dramat, Biografia, Reportaż, Lit. Faktu ITD.
  • MAMA REGAŁ
  • II Wojna Światowa

Dodaj cytat z książki Dwaj jeźdźcy apokalipsy