Komunizm Federacja Nacjonalizmy

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

System polityczny w Jugosławii wyróżniał się wśród państw komunistycznych. W idei prawdziwego socjalizmu, Tity, w przeciwieństwie do systemu stalinowskiego, było miejsce dla samorządów, gospodarki rynkowej i decentralizacji państwa. Jednak rozpad federacji był nieuchronny, ponieważ kolejne pokolenia polityków przedkładały interesy lokalne nad ogólnopaństwowe, co wynikało przede wszystkim z różnorodności etnicznej. Cały ten proces został dokładnie przedstawiony przez autora na tle historycznym, gospodarczym i politycznym.

Therion | 2012-01-17
Przeczytana: luty 2012