Nieznani budowniczowie piramid

Wydawnictwo: Amber
6 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
8324119590
historyczna

Budowle o kształcie podobnym do egipskich piramid spotyka się również w Ameryce, Azjii a nawet w Europie. Czy to przypadek? Czy starożytne kultury niezależnie od siebie odkryły niezwykłość piramidy? A może za tą ogólnoświatową modą kryło się coś więcej?

Timajos85 | 2013-12-08
Przeczytana: 05 listopada 2013

Trzeba zdać sobie sprawę z jednego czytając tę książkę... tzn. że temat nieznanych budowniczych piramid pełni funkcję "klamry" spajającej całość, a nie motyw przewodni. 3/4 książki skupia się na kontaktach ludów starożytnych szczególnie nowego świata z ludami starego świata, trochę przynudza w wielu miejscach... Największy plus jednak za dwa ostatnie rozdziały książki, które mogę polecić.

Gantu_mn | 2011-01-24
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Autorzy książki przedstawiają swoją kompleksową teorię na temat nie uznanych bądź uznawanych w wąskim kręgu losów prehistorycznych i starożytnych cywilizacji, głównie pod kątem ich kontaktów długo przed podróżą Kolumba. Zawarto w niej mnóstwo informacji i ciekawe teorie, pisana jest jednak w sposób, który nie koniecznie ułatwia utrzymanie uwagi czytelnika literatury popularnonaukowej. Polecam głównie osobom zainteresowanym koncepcjami historii alternatywnej. Zaznaczam, iż wątek budowania piramid nie jest motywem przewodnim książki a jedynie pewną klamrą spinającą logicznie sens wywodów autorów.

| 2011-05-26
Damroka | 2016-06-29