Najwięksi zbrodniarze w historii

Wydawnictwo: Muza
8373192697
historyczna

Elementem wspólnym dla szesnastu mężczyzn i kobiet, opisanych na stronach tej książki oraz dla strasznych czynów, które popełnili, jest nieograniczona władza, jaką ludzie ci mieli nad życiem innych osób. Okres, w którym działali obejmuje niemal 2000 lat od narodzin Kaliguli w imperium rzymskim w 12 r. n.e. do ludobójstwa, popełnionego na narodzie Kambodży w latach 80. XX wieku. Kierowani chęcią zdobycia władzy, religią, żądzą i politycznymi przekonaniami, owi ludzie stali się znanymi na całym świecie synonimami terroru.

Kayleena | 2017-06-07

Książki nie polecam nikomu a już szczególnie osobom znającym historię; zbieranina informacji wyszukanych w najgłębszych otchłaniach internetu (żeby powiedzieć delikatnie nierzetelnych), posklejanych do kupy byle jak, bez zastanowienia, z rażącymi niekiedy błędami historycznymi;
Miało być straszno i mroczno wyszło co najwyżej żałośnie;
O wiele lepszą pozycją o podobnym temacie i formie są moim zdaniem "Potwory - historia zbrodni i okrucieństwa" (Simon Sebag Montefiore)

Dominik | 2012-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2012

Autorka podjęła się próby napisania biografii kilku najbardziej złych ludzi w historii przeznaczając na każdego z nich średnio 10 stron. Jak szczegółowej analizy postaci można dokonać na takiej ilości papieru można się domyślić... Książka dobra dla uczniów gimnazjum ew. liceum, jednak każdy kto chce dowiedzieć się czegoś konkretnego powinien omijać tą pozycję.

patrycja411 | 2014-05-16

Krótko i na temat. Kompendium w tym temacie. Polecam