Klang des Herzens

2010-10-16
niemiecki

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Sporo czasu spędziłam przy tej pozycji, ale w końcu książka pochłonęła mnie całkowicie. Jest to kolejna historia, w której zostaje ukazane, jak słaba może być ludzka psychika. Kobieta, zamiast pozbierać się po tragicznej śmierci męża i zająć się swoimi dziećmi, woli wpaść w depresję. W spadku otrzymują dom, na który wiele osób ma chrapkę. Przeprowadzka ma im pomóc w ukojeniu bólu. Dowiadujemy się o paru tajemnicach z przeszłości, a także o tym, jak ludzie również potrafią być zawistni, okrutni i wyrachowani, jak Matt. Nie do końca spodobało mi się zakończenie, a właściwie epilog, ale może tak właśnie miało być.

Książka, w której od początku bardzo zżyłam się z bohaterami i bardzo trzymałam za nich kciuki. Fabuła książki wciąga, a styl autorki pozwala lekkie spędzenie wieczoru.

Nie wiem, jak mogłam tak długo zwlekać z przeczytaniem tej książki! Bardzo mi się podobała, od samego początku wciągająca. Pewne rzeczy dość szybko się wyjaśniły,ale generalnie zakończenie jak najbardziej na plus!

Bardzo przyjemna i ciekawa opowieść. Jak na pierwszą przeczytaną książkę autorki, jestem pozytywnie zaskoczona i chętnie sięgnę po więcej.

Kto przeczytał chociaż jedną książkę Jojo Moyes, ten wie, że jej twórczość się albo kocha albo nienawidzi. Ja należę do tej pierwszej grupy, a w jej książkach potrafię dostrzec wiele pięknych i czułych emocji. "Muzyka nocy" to opowieść o miłości, stracie, żalu i sekretach, której fabuła dzieje się w małej społeczności. Tym, co czyni tę książkę wyjątkową, jest przemyślany sposób opowieści i przedstawienia całej fabuły. Znajduje się tu romans, ale nie jest on, aż tak wyniesiony ponad wszystko inne. Myślę, że tak naprawdę chodzi w tej historii o rozwój osobisty bohaterów, co bardzo mi się podobało. Oprócz tego mamy tu piękną scenerię i wiele ciekawych zwrotów akcji.

Ostatnia z książek, które dostałam na święta, więc była to książka której sama nie wybrałam, ale której opis dość mocno mnie zaintrygował. Po opisie spodziewałam się naprawdę wiele: kobiety, która po stracie męża próbuje odnaleźć siebie, walki o dom oraz wielkiej tajemnicy, którą on w sobie skrywa. Niestety, ale w tej książce dostałam kobietę, która błądzi z głową w chmurach i która chyba nie do końca jest przystosowana do życia w zwykłym społeczeństwie, dziwnie poprowadzony wątek domu, który na początku miał potencjał, ale z każdą przeczytaną stroną go tracił i milion wątków przez które w większości książki się gubiłam i które niby razem tworzą całość, ale cała ta plątanina utrudniała czytanie. Książka była OK, ponieważ ani mnie nie zachwyciła, ani jakoś wielce nie zniechęciła, przeczytałam ją i szczerze mówiąc to ciężko mi coś więcej o niej powiedzieć.

"Muzyka nocy" autorstwa Jojo Moyes to niezwykle poruszająca powieść, która zgrabnie łączy w sobie emocje, romans i głębokie refleksje. Moyes potrafi wciągnąć czytelnika w świat bohaterów, tworząc barwne postacie i zaskakujące zwroty akcji. Fabuła rozwija się płynnie, a atmosfera utrzymana jest w delikatnym tonie, co sprawia, że lektura staje się niezapomniana. Zdecydowanie polecam tę książkę wszystkim miłośnikom pięknych opowieści, które poruszają serce i pozostają w pamięci na długo.

Tym razem Jojo Moyes przedstawia nam historię Izabel i jej rodziny oraz wszystkich osób ich otaczających. Nasza bohaterka zostaje wdową i gdy w swej rozpaczy po mężu zaczyna docierać do niej, że powoli kurczą się jej pieniądze otrzymuje list od notariusza, który informuje ją o spadku w postaci domu na wsi. To właśnie tam zabiera swoją pokrzywdzoną rodzinę i jak się okaże to w nim jej rodzina połączy się na nowo. Jednak zanim do tego dojdzie musi wydarzyć się wiele niespodziewanych i często łamiących serce rzeczy. Jak zwykle autorka w tej prostej powieści przekazuje nam najbardziej wartościowe prawdy życiowe. Poruszyła mnie ta historia, w której bezbronna kobieta jest oszukiwana ze wszystkich stron pod przykrywką pomocy. Oczywiście miejscami mnie denerwowała. Jednak końcówka wynagradza wszystko. Pięknie napisana, gorąco polecam.

Fajnie, lekko się czyta! Polecam.

Fajnie, lekko się czyta! Polecam.

Jak przyjemnie czytało się o losach Izabeli, o małej społeczności, która wszystko o wszystkich wie. O prozie życia Laury. Bardzo lekko i przyjemnie przechodziło się przez historię domu hiszpańskiego.
Izabela po śmierci męża otrzymuje w spadku długi a po śmierci członka rodziny męża - stary dom, który jest ich jedynym ratunkiem przed bankructwem. Rodzina z niezadowoleniem wprowadza się do owego domu hiszpańskiego - stanowiącego łakomy kąsek dla jednej z pobliskich rodzin. Izabela i jej dzieci uczą się zupełnie nowego życia, bez przepychu i ułatwień. Zaczynają doceniać nie rzeczy, a szczęście chwili. I chyba właśnie o tym jest ta książka. Szczęście można znaleźć nawet tam, gdzie wszystko już jest pogrzebane.

• Jojo Moyes
  • Przeczytane 2023