Film żydowski w Polsce

Tłumaczenie: Anna Ćwiakowska
Wydawnictwo: Rabid
Taldot ha-kolnoa ha-jehudi be-Polin 1910-1950

"Film żydowski w Polsce" jest drugą książką z serii "My, Żydzi Polscy", wydawanej przez Fundację Dziedzictwo im. Chone Shmeruka. Fundacja powstała dla zachowania pamięci o wspólnej przeszłości Żydów i Polaków, wspierania polsko-żydowskiej współpracy kulturalnej oraz organizowania wymiany uczonych i studentów. Kolejne tomy serii zaprezentują wybitne prace dotyczące kultury i historii Żydów polskich powstałe w różnych krajach i językach.

źródło opisu: Wydawnictwo Rabid, 2002

źródło okładki: http://merlin.pl/