Lubię być zabijana

Wydawnictwo: G+J

Komediantki, seryjni mordercy, artyści, seksoholiczki i imbecyle. łączy ich prawie tyle samo, co dzieli. Nie ma na świecie zakątka, do którego nie pojadą, ani rzeczy, której nie zrobią, w poszukiwaniu mitycznego lepszego życia czy po prostu pierwszorzędnej historii. Mogłoby się zdawać, że dręczą ich zgryzoty natury egzystencjalnej, ale tak naprawdę pytania, które sobie zadają, są często dość praktyczne.

Początek książki był obiecujący i ciekawy, ale potem to po prostu klapa. Myślałam,że przez dalsze opowiadania nie przebrnę. Ale z uporem maniaka dotarłam do końca. Bez rewelacji. Przyznam szczerze,że biorąc ją z biblioteki zainteresował mnie tytuł i ciekawy opis z okładki. Niestety nie przekłada to się na zawartość w środku. Raczej nie polecam.

Monika | 2015-02-03
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Od czasów Grey'a nie czytałam aż takich bzdetów...

superheroina | 2014-09-11

Od tej książki rozpoczęłam realizację swojego planu pt. nie kończę nudnych książek. Pierwszy opowiadanie było tak miałkie, że szkoda było mi czasu czytać dalej. Być może kolejne były ciekawsze? Jest taka możliwość, ale ja nie miałam ochoty jej sprawdzać.

Ananke | 2012-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2012

Cytaty:
1. "Śmierć nie będzie zadziorna. Nie będzie szarmancka. Nie będzie seksowna. Nie będzie spektakularna. Śmierć będzie nudna. Znudzona. Znudzona pozami ludzi, znudzona ludźmi. Łysa, gruba. Źle ubrana. Nie będzie miała nic do powiedzenia. Bez perspektyw, bez pieniędzy. Śmierć będzie osobą stojącą naprzeciwko po zasiłek".
2. "Na początku myślicie, że życie jest ekscytujące i pełne splendoru, po jakimś czasie dochodzicie do wniosku, że nie jest, a potem zdajecie sobie sprawę, że jest, ale nie dla Was".
3. "Płatny zabójca dostał już zlecenie – czeka zakamuflowany pod postacią zignorowanego czerwonego światła".
4. "Gdzie są ludzie, tam są skurwiele. Uważaj! Nie wiadomo, kiedy możesz się w takiego zmienić".
5. "Bardzo niewiele to wiele więcej niż nic, i tylko młodzii głupi są innego zdania".

Marszka_1988 | 2011-10-06
Przeczytana: 06 października 2011

Książka ciekawa. Nie powoduje tzw. "erekcji umysłu" ale w każdym opowiadaniu można odkryć ciekawy sens. Opowiadania skrajnie różne w tematyce ale styl pisania łączy je w całość. Książka nie jest, moim zdaniem dla osób, które lubią delikatny, zwiewny styl pisania.Mimo wszystko czyta się bardzo sprawnie. Ja na pewno z tej książki zapamiętam zdanie:
"I zastanowił się, co by ujrzał, gdyby miał całość literatury, gdyby przeczytał wszystko, co zostało kiedykolwiek napisane." ( Cytat zaczerpnięty z opowiadania "Książkożerca").
Polecam.

Siostra Bez Osierdzia | 2014-02-20
Przeczytana: styczeń 2014

chaos, kilka chwytliwych zdań i śmiesznych tekstów. O wszystkim i o niczym. Autor usilnie starał się stworzyć coś śmiesznego i ciekawego. Nie zawsze wychodziło. Już nawet nie pamiętam o czym była, bez rewelacji. Opis z okładki jest o wiele ciekawszy niż to, co w środku.

Łukasz Lembicz | 2011-11-22

Po przeczytaniu "Szybko, dużo, mocno" postanowiłem w przyszłości sięgnąć po których z książek z serii kultowa, okazja trafiła się dość przypadkowo. Dzięki opóźnieniu na PKP zajrzałem na kiermasz który jest ulokowany na dworcu głównym w Poznaniu między Drogerią Rossmann a Dyskontem "Biedronka" i ku mojemu zdziwieniu znalazłem "Lubię być zabijana" za jedyne 9 zł.

fafer | 2011-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Przyznam, że nie skończyłem czytać całości książki. Początek wydawał się obiecujący i ciekawy, ale pierwsze opowiadanie okazało się ostatecznie kompletną klapą. Drugie opowiadanie zdzierżyłem tylko do połowy.

Massie | 2012-02-07
Przeczytana: październik 2011

Pierwsze opowiadanie było ciekawe, lecz niestety przez następne opowiadania ciężko było mi przebrnąć. Może za kilka lat ponownie spróbuję ją przeczytać.

Fragile | 2012-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2012

w zamierzeniu, jak się się domyślam, miało być zabawnie... niestety, mimo iż kilka razy się roześmiałam całość jest nudna i mecząca