Piękna i ambitna. Mój styl

Brunette Ambition
lea michele, glee, gwiazda
poradniki
Precious

Kolorowa, bogato ilustrowana książka, w której supergwiazda serialu "Glee" dzieli się z czytelniczkami swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi stylu życia. Lea Michele radzi nie tylko, jak pielęgnować urodę, jak odnaleźć się w świecie mody, ale i jak osiągnąć i zachować wewnętrzną siłę. Opowiadając o własnych przeżyciach, uczy, jak stawiać czoła wyzwaniom i przezwyciężać życiowe...

Lea Michele radzi nie tylko, jak pielęgnować urodę, jak odnaleźć się w świecie mody, ale i jak osiągnąć i zachować wewnętrzną siłę. Opowiadając o własnych przeżyciach, uczy, jak stawiać czoła wyzwaniom i przezwyciężać życiowe trudności, aby osiągnąć sukces i żyć pełnią życia. Dzięki temu książka jest po trochu pamiętnikiem, poradnikiem i przewodnikiem. Zawiera niepublikowane wcześniej fotografie i opowieści z życia gwiazdy.

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/piekna-i-ambitna

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/piekna-i-ambitna

popiszsieplay | 2018-01-02
Przeczytana: 16 marca 2017

"You should feel like you're climbing a ladder that's worth climbing."

Przeczytana w języku angielskim, w sam raz na jeden wieczór.
Po tytule "Brunette ambition" spodziewałam się czegoś więcej. Tymczasem to kolejna autobiografia wydana pod wpływem pięciu minut popularności. Mimo mojej szczerej sympatii dla Lei i szacunku dla jej dorobku aktorskiego (szacun za dzieciństwo spędzone na Brodway'u), ta książka nie traktuje o niczym ważnym i głębokim. Owszem - są rozdziały o rodzinie, przyjaciołach, Corym... ale głównie składa się z przepisów na ulubione dania, sposobów na relaksującą kąpiel, fotek wrzuconych z internetu i ulubionych ćwiczeń, które pomagają pozostać jej w formie. Bla bla bla. Znalazło się też miejsce dla kilku złotych myśli, typu: zawsze bądź sobą, słuchaj swojego ciała i pij dużo wody.

"Nobody should be entirely defined by one thing."
"I truly believe that good things will always come and the right path will make itself evident."

Magdalena | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

Od razu powiem, iż przy tej recenzji będę daleka od obiektywizmu. Ale tak chyba już mam (mamy?). Gdy ulubiony autor napisze książkę, też jestem nią oczarowana. Owszem, czasem przeżywam chwile rozczarowania, aczkolwiek i tak wyżej ją oceniam niż podobną książkę obojętnego mnie autora.

W przypadku tej książki moja ocena też zapewne będzie wyższa niż gdybym przeczytała podobny poradnik innej popularnej osoby. A to wszystko ze względu na autorkę - Lea Michele.

Przyznam, iż po raz pierwszy ujrzałam ją w serialu "Glee". "Glee" już od pierwszego odcinka ogromnie polubiłam. Było to coś całkiem innego od większości seriali. Był to pierwszy serial musicalowy, który prawdę mówiąc był na wysokim poziomie. Później niestety się dość mocno popsuł, ale nadal go kochałam. Wiadomo, jak to jest z miłością do seriali, nawet, gdy lecą coś im nie wychodzi, fan nadal jest ich fanem.

W serialu pojawiło się wielu aktorów, których szczerze mówiąc nie znałam. Wiem, że Cory gdzieś tam grywał, ale to serial...

Piątek popołudniu. Wracam do domu ledwo ciepła, a już na wejściu wita mnie krzyk, że czeka na mnie paczka. Sprawdzam - od Wydawnictwa Feeria. Duża, więc domyślam się, co się kryje wewnątrz. I oto trzymam we własnych rękach polskie wydanie książki Lei Michele pt. "Piękna i ambitna". Wolałam tytuł oryginalny, ale wiadomo, to nie ten kraj.

Lea Michele, aktorka znana z serialu "Glee", występująca od dzieciństwa na deskach teatru broadwayowskiego oraz piosenkarka (debiutancka płyta zatytułowana została "Louder" i ukazała się u nas w marcu tego roku) postanowiła wydać małe co-nieco dla swoich fanów. Napisała poradnik, zapraszając nas do poznania jej sekretów z dzieciństwa i ostatnich lat, zasięgnięcia kilku porad dotyczących urody i podejścia do siebie, poznania jej ulubionych potraw czy wreszcie odkrycia i zrozumienia jej stosunku do "Glee" i Broadwayu, na którym częściowo się wychowała.
Z początku obawiałam się, że mogę nie być zbyt obiektywna z racji mojego stosunku do aktorki,...

Adriana | 2014-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2014

www.ujrzecslowa.pl

Byłam bardzo podekscytowaną tą pozycją wydawnictwa Feeria, ponieważ należę do fanek serialu Glee, nie mogłam przejść więc obojętnie koło tej pozycji, bo tym razem Lea Michele (serialowa Rachel Berry) postanowiła przedstawić jej sposób na szczęśliwe życie.

Po tej lekturze Lea jest dla mnie jeszcze wspanialszą osobą, niż przed przeczytaniem tej pozycji, ponieważ musze przyznać się z ręką na sercu, że naprawdę jest piękna i ambitna. Dwieście stron jest wypełnione zdjęciami, wspomnieniami i poradami, czego więc chcieć więcej? Na samym początku pozycję przekartkowałam, ponieważ lubię dowiedzieć się, co będzie mnie czekać podczas czytania. Mój wzrok przystanął na dłużej przy przepisach na potrawy. Pomimo tego, że nie znajdziemy tutaj mięsa (Lea jest wegetarianką, a w dodatku żydówką), to każdą z tych potraw muszę w najbliższym czasie przygotować. Chociaż tutaj pojawia się moje małe rozżalenie na ten temat, ponieważ będę musiała je nieco zmienić, bo nie sądzę, by dla...

Poppapraniec | 2015-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Jako, że chciałem napisać zgoła trochę inną recenzje po przeczytaniu poleciłem ją mojej koleżance, na której zdaniu będę pokrótce bazował. Lea, która jest doskonałą aktorką i wokalistką mogłaby śmiało zostać pisarką. Prostota, wdzięk i humorystyczne podejście z jakim napisała tę książkę sprawiły, że już po godzinie skończyłem ją czytać. Niecodziennym pomysłem było dopasowanie cytatów idolki autorki pod dany rozdział.

Jasne i proste porady jak ćwiczyć, odżywiać się, malować czy poprzez swój styl wyrażać prawdziwego siebie pokazują, że Lea Michele nie jest...

Sylwia MyBooksMyLife | 2014-12-09

recenzja na http://ravenstarkbooks.blogspot.com/2014/12/piekna-i-ambitna-moj-styl.html

Tabloidy 24 godziny na dobę rozpisują się co takiego zjadły dzisiaj gwiazdy, w której słynnej restauracji, czy odbiło się to na ich wadze, czy powinny przystopować, może schudnąć albo jeszcze lepiej - od razu rzucić się pod skalpel.

Show-biznes dwudziestego pierwszego wieku jest największą wylęgarnią paskudnych chorób. Nigdzie indziej nastolatki nie nabawią się tylu kompleksów, które skutkować mogą anoreksją, bulimią, poddawaniem się liposukcji czy innym z dupy wyjętym, tzw. "nowoczesnym zabiegom kosmetycznym". Czci się długie nogi, smukłe uda, szczupłe sylwetki. Zachwyca się nad pełnymi ustami, prostym, zgrabnym noskiem, długimi i grubymi włosami, ale o tym, że są one dziełem rąk ludzkich, nie matki natury, to już się nie wspomina.

Najzwyczajniej w świecie bawi mnie cały ten zachwyt nad ułudą. ,,XYZ okrzyknięta najseksowniejszą kobietą roku", ,,GHI podbija świat swoją urodą", ,,PQR w...

odSłońKulturę | 2014-12-03
Na półkach: Przeczytane, Lista, Blogosfera
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Ta propozycja jest zarówno subtelnym pamiętnikiem, jak i cennym źródłem wiedzy dla wielu pań. Lea Michele – piękna, czarująca, uwodzicielska kobieta zdradza nam sekrety swojego życia. Opowiada, jak mama uświadomiła jej, że musi szanować swój organizm i „nie wrzucać do niego śmieci”, by za chwilę przedstawić tajniki „bycia fit”, proponując indywidualny plan treningowy, który nie tylko wyzwala endorfiny, ale i ma zbawienny wpływ na nasze ciało.

Autorka porusza również temat swojego życia związany z rolą Rachel Barry. Oprowadza nas po świecie mody, wizażu i zdrowego stylu życia. Z czystym sercem jednak mogę Wam gorąco polecić tę propozycję. Mało tego, koniecznie rozważcie zakup tej publikacji „pod choinkę”. ;)

Recenzjum | 2015-02-17
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Recenzja ukazała się na www.recenzjum.pl

W zasadzie to nigdy nie czytam książek o popularnych ludziach, bo tego typu publikację nie potrafią mnie zainteresować. Jednak jeśli chodzi o Leę, to sprawa wygląda zupełnie inaczej. W chwili, gdy zobaczyłam tę pozycję w zapowiedziach wydawnictwa Feeria wiedziałam, że muszę się z nią zapoznać. Leę Michele znam z jednego z moich ulubionych seriali "Glee". Od początku odgrywała w nim znaczącą rolę, ambitnej i jednocześnie odrobinę irytującej Rachel Berry. Z czasem jej postać bardzo się rozwinęła i Lea stała się prawdziwą gwiazdą "Glee".

Lea jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych piosenkarek. Ma niesamowity głos i każda piosenka w jej wykonaniu jest pełna emocji. Serialowa Rachel Berry, która śpiewa głównie covery znanych już piosenek, zawsze wkłada całą siebie w wykonywany utwór. Nadaje mu nowe brzmienie, które moim zdaniem czasem jest nawet lepsze od oryginału. Lea świetnie brzmiała w duetach z Corym Monteihnem, który był jej partnerem...

PannaMigotka | 2016-01-15
Przeczytana: 20 lipca 2015

O książce Lei Michele dowiedziałam się dość niedawno bo niecały rok temu, jakoś wiosną czy z początkiem lata. Aż pewnego lipcowego dnia przyszła zamówiona z internetu. Czekałam na nią dość długi czas. Przeczytałam ją z zapartym tchem, a ponieważ jestem molem książkowym książka nie była mi obca:)

Cieszę się, że ją kupiłam. Książka jest rewelacyjna wg mojej subiektywnej oceny. Teraz już straciła trochę zapach, ale kiedy pierwszy raz ujęłam ją w ręce, kartki pachniały farbą drukarską tylko teraz trochę straciły. Wystarczy, iż położyłam ją na biurku czy na półce i intensywny zapach byłam w stanie czuć z drugiego końca pokoju! Jestem wzrokowcem i potrafię a także lubię doceniać wygląd i całą oprawę. Książka została bardzo ładnie i starannie wykonana. Zawiera dużo treści; tekstów ale i również dużo zdjęć. Michele zdradza w niej jak doszła do tego miejsca, w którym aktualnie się znajduje, kto był jej mentorem, jak ważni są dla niej rodzina i przyjaciele, przedstawia swój sportowy styl...

silentdreamerpl | 2015-08-08