Parlament Polski Podziemnej 1939-1945

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
historyczna

Praca poświęcona działalności przedstawicielstwa politycznego okupowanego kraju (początkowo jako Główna Rada Polityczna Komendy Głównej ZWZ, następnie jako Polityczny Komitet Porozumiewawczy, Krajowa Rada Polityczna i Rada Jedności Narodowej), które w charakterze podziemnego parlamentu odgrywało ważną rolę w strukturach konspiracyjnych. Autor uwzględnił również krajową inicjatywę polskich komunistów w postaci Krajowej Rady Narodowej oraz Rady Narodowej na Obczyźnie. Książkę wzbogaca aneks źródłowy.

Tomek | 2012-06-08
Przeczytana: 2009 rok