Monster #3

Wydawnictwo: Hanami
モンスター
komiksy
Dąbek

Czy „Johan” ma w sobie dwie osobowości? Czy jest Jekyllem i Hyde'em? Tenma prosi o pomoc doktora Gillena, autorytet z psychologi kryminalnej, aby ten zrobił analizę psychologiczną „Johana”. Jednakże doktor Gillen odkrywa, że to nie „Johan” a Tenma popełnił seryjne morderstwa. Próbuje zwabić go w sidła, by przeprowadzić swoje eksperymenty. Tym razem Tenma jest naprawdę w potrzasku!!! Karl,...

Karl, student na Uniwersytecie Monachijskim, co tydzień odwiedza niewidomego milionera i czyta mu książki, by móc pokryć szkolne wydatki. Pewnego dni poznaje młodego człowieka, który również wykonywał tę samą pracę w domu milionera. Ten człowiek nazywa się Johan! Od tej chwili wokół Karla dzieją się dziwne rzeczy... Co to za młody człowiek o imieniu Johan? Czy to „Johan”, którego znamy?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/monster/3

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/monster/3,okladka

Wkp | 2017-11-20

ZWYKLI LUDZIE GORSI NIŻ POTWORY

Kiedy sięgałem po „Monstera”, spodziewałem się, że dostanę dobrą mangę, ale nie miałem pojęcia, że aż tak. Nie sądziłem bowiem, że Naoki Urasawa, autor rewelacyjnego „Pluto”, zdoła przejść samego siebie i zaserwować coś jeszcze lepszego. A jednak „Monsterem” udowodnił, że to możliwe, oferując czytelnikom dojrzałą, intrygującą i mroczną opowieść, która wciąga nas w świat zbrodni i szaleństwa.

Na scenie pojawia się nowa postać, kiedy wciąż ukrywający się przed policją Tenam odwiedza kolegę ze studiów. Ów, będąc psychologiem kryminalnym, zajmuje się odwiedzaniem najróżniejszych zabójców. Jeden ze skazańców, Peter Jurgens, jest seryjny morderca, który zabił 12 osób – ostatnią z nich na prośbę przyjaciela. Podążając tropem podsuniętym mu przez Petera, psycholog udaje się do domu jego ostatniej ofiary, gdzie odnajduje ukryte pomieszczenie. Dziwne poniszczenie przypominające to, w jakim Jurgens był przetrzymywany i katowany w dzieciństwie przez matkę....

Hari_Seldon | 2015-09-28
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Dalszy ciąg emocjonującej historii. Tym razem opowieść dzieli się na parę pomniejszych wątków. Doktor Tenma po poznaniu nowych faktów udaje się po pomoc do swojego przyjaciela psychologa. W tym czasie Nina poszukuje mordercy swoich przybranych rodziców, a pewien student codziennie czyta książki niewidomemu milionerowi mając przy tym ukryty cel. Tym razem niespecjalnie wiele tajemnic zostaje odkrytych. Pojawiają się za to nowe pytania, a także ukazany jest ogromny wpływ jaki ma antagonista na inne osoby. Ze wszystkich wątków najbardziej podobał mi się ten dotyczący Niny oraz jej starcie z mordercą. Także pacjent przyjaciela Tenmy wywołuje naprawdę duży niepokój. Mało wiarygodne wydało mi się za to „nawrócenie” jednej z postaci, a także szokująca końcówka wypadła trochę tandetnie. Jest to jednak w dalszym ciągu trzymająca w napięciu i niegłupia lektura.

Ola | 2016-02-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 lutego 2016

To moja druga Manga i za pewne nie ostatnia.

Pomysł na fabułę interesujący - młody lekarz, ratuje życie młodego chłopca - choć przełożony kazał mu ratować burmistrza ... Burmistrz umiera. Chłopiec żyje ... dziwnym trafem jakiś czas później przełożony umiera ... młody lekarz awansuje ... mijają lata i nagle ludzie zaczynają ginąć ludzie, a wszystkie drogi prowadzą do młodego lekarza ... wciągająca fabuła, która kończy się w najmniej odpowiednim momencie i zmusza do czekania na kolejne części. Polecam

Balth | 2018-10-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy