WĘZEŁ KOLEJOWY BYDGOSZCZ

Wydawnictwo: Eurosprinter
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788363652067
historyczna

Historia bydgoskiego węzła kolejowego rozpoczyna się w 1851r. wraz z uruchomieniem pierwszego odcinka legendarnej Kolei Wschodniej „Ostbahn”. Od tego momentu następuje szybki rozwój miasta, które dzięki budowie kolejnych linii staje się jednym z najważniejszych węzłów kolejowych. W przygotowywanej monografii przedstawiona zostanie ponad 160-letnia historia kolei w Bydgoszczy z licznymi przykładami oryginalnego i nowatorskiego budownictwa i wyjątkowego taboru stacjonującego w tamtejszych lokomotywowniach. Wszystko to zostanie poparte dużą ilością dokumentów, planów i rysunków, a także, co szczególnie ucieszy miłośników kolejnictwa, unikatowymi fotografiami obrazującymi rozwój tamtejszego węzła.

źródło opisu: https://www.eurosprinter.com.pl/173,pl_wezel-kolejowy-bydgoszcz.html

źródło okładki: https://www.eurosprinter.com.pl/files/wezel-kolejo...»

Marcin Kowalczyk | 2014-11-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kolej
Przeczytana: 19 listopada 2014

Książka jest kolejną pozycją z serii monografii ważniejszych węzłów i stacji kolejowych w Polsce. Wydana jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. Twarda oprawa i kredowy papier.
Pozycja ma jednak kilka istotnych moim zdaniem wad.
Po pierwsze czcionka tekstu jest moim zdaniem za mała. Straszliwie męczą się oczy. Wiem, że dzięki temu mieści się więcej informacji, ale czytanie tego wieczorami staje się wyzwaniem.
Po drugie zbyt małe plany stacyjne. Jeżeli piszemy historię jakieś stacji to owe plany są niezwykle istotne. Tymczasem w książce są one reprodukowane w tak małej wielkości, że stają się nieczytelne !
Po trzecie dobór zdjęć. Dominują zdjęcia parowozów. Nawet jeżeli autor opisuje jakieś posterunek odgałęźny to próżno szukać dokładnych zdjęć tego miejsca. Zdarzają się pojedyncze rodzynki, ale moim zdaniem są one tylko rodzynkami, a powinny dominować.
Tyle jeśli chodzi o wady. Czyta się bardzo przyjemnie. Brak jest niepotrzebnego nadmuchiwania tekstu i...

cARTon | 2015-11-19