historyczna

Toruń z racji swojego położenia geograficznego, od początku swojego istnienia, niezależnie w granicach którego państwa się znajdował, pełnił rolę warowni nadgranicznej. Rola Torunia wzrosła po wcieleniu go do państwa pruskiego, kiedy to stał się ważną twierdzą przy granicy z Rosją. W roku 1872, po z

Michael Shootbook | 2015-08-29
Na półkach: ~ T2, 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej autorzy zarysowali historię toruńskich fortyfikacji na przestrzeni wieków, część druga składa się z dokumentów wyciągniętych z Centralnego Archiwum Wojskowego. I o ile część pierwsza jest na dość niskim poziomie zarówno literackim jak i merytorycznym (same ogólniki, bez opisy poszczególnych elementów twierdzy) o tyle część druga trochę ratuje niniejszą publikację. Wyciągi z CAW z pewnością mi się przydadzą. Największym minusem są jednak zdjęcia i plany sytuacyjne w skandalicznie niskiej jakości. Książka wydana, niestety, po amatorsku.

Tina | 2015-03-02
Bogusław | 2013-10-29