Dzieła Zebrane, Tom I. Nowele

Wydawnictwo: Code Red Tomasz Stachewicz
horror
Koszmar

Obszerny zbiór zawierający całość krótkiej twórczości klasyka polskiej grozy - ponad siedemdziesiąt opowiadań. Nasze wydanie oparte jest na oryginalnych, przedwojennych edycjach, dzięki czemu mogliśmy przywrócić fragmenty usunięte przez redaktorów PRLowskich wydań opowiadań Grabińskiego (w tym niesławnego Janusza Wilhelmiego, późniejszego ministra kultury). Na wydaniach z czasów PRL, w...

Nasze wydanie oparte jest na oryginalnych, przedwojennych edycjach, dzięki czemu mogliśmy przywrócić fragmenty usunięte przez redaktorów PRLowskich wydań opowiadań Grabińskiego (w tym niesławnego Janusza Wilhelmiego, późniejszego ministra kultury). Na wydaniach z czasów PRL, w których często brakowało całych akapitów oparte były do tej pory niemal wszystkie współczesne edycje dzieł Grabińskiego.

„Inaczej niż inni, Grabiński umieszcza niesamowitość i zagrożenie w samych symbolach polskiej nowoczesności i industrializacji: pociągach, elektryczności itp. Ta świadomość niestabilności codzienności wyróżnia go spośród tradycyjnych, "nostalgicznych" autorów opowiadań grozy." - China Miéville, autor "Dworca Perdido"

źródło opisu: bookrage.org

źródło okładki: bookrage.org