Odnaleziona odwaga

Wydawnictwo: Psychoskok
Aneta

Od ponad dekady, w literaturze nazywanej kobiecą, rośnie popularność tak zwanego romansu paranormalnego. Romans paranormalny miesza realizm z fantastyką lub fantastyką naukową. Autorzy wprowadzają do narracji wampiry, demony, wilkołaki, ale także ludzi ze zdolnościami parapsychicznymi, czarownice i duchy. W ten szeroki obszar wpisuje się Dragona Rock ze swoją powieścią „Odnaleziona odwaga”. Bohaterka, dwudziestokilkuletnia kobieta o imieniu Lina, ma zdiagnozowaną schizofrenię. Stan jej zdrowia wyraźnie pogarsza się po śmierci suki Xeny, którą kobieta uważała za swoją jedyną przyjaciółkę. Lina trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam poznaje młodego, niezwykle przystojnego psychologa o imieniu Subaru. Wpadają sobie w oko, później także do serc. Jednak życie Subaru jest zagrożone, ktoś próbuje go zastrzelić podczas randki z Liną. Tym samym, także życie dziewczyny jest w niebezpieczeństwie. Kobieta postanawia na jakiś czas opuścić rodzinny dom i szukać schronienia w posiadłości psychologa. Tam się okaże, że jest on nie tylko nieziemsko przystojny, ale i bajecznie bogaty. Poza tym nosi w sobie sekret, do którego dostęp mają tylko nieliczni… Czytelnik, wraz z bohaterami powieści, w sposób subtelny zostanie przeprowadzony przez granicę świata realnego i magicznego. Autorka nie szczędzi też opisów aktów namiętności, którym Subaru i Lena poddają się niemal w każdej wolnej chwili.
Koniec książki sugeruje, że pojawi się kontynuacja historii Liny i Subaru. Czekamy.

źródło opisu: Wydawnictwo Psychoskok

źródło okładki: Wydawnictwo Psychoskok

Gabriela P | 2014-12-23
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Sięgając po „Odnalezioną odwagę” Dragony Rock byłam świadoma ryzyka jakie podejmuję. Romans paranormalny to taki gatunek, gdzie jeśli się nie uważa, bardzo łatwo można strzelić sobie w stopę. Nigdy nie ukrywałam jak bardzo uwielbiam książki tego typu, ale też nie zaprzeczałam stwierdzeniom takim jak to: że więcej w nim, niestety, słabych pozycji, niż tych naprawdę godnych polecenia. Zaczynając czytać byłam więc odpowiednio przygotowana i przezornie nie oczekiwałam niczego konkretnego.

Lina, dwudziestosześcioletnia kobieta, po śmierci ukochanego psa załamuję się i trafia do szpitala psychiatrycznego. Dla normalnych ludzi ten powód może wydać się abstrakcyjny, ale nie dla Liny. Dziewczyna nie jest taka, jak inni, a zdiagnozowana schizofrenia to tylko początek długiej listy rzeczy, którymi różni się od rówieśników. W szpitalu poznaje Sabaru – psychologa kryminalnego. To jedno spotkanie zmienia całe dotychczasowe życie kobiety. Niegdyś wytykana palcami, nagle staje się obiektem...

mania_kch | 2014-11-10
Na półkach: Przeczytane, 2014

Książka naprawdę fajnie się zapowiadała. Ona młoda kobieta chora na schizofrenie, on psycholog związany z tajną służbą. Ona boi się całkowicie mu zaufać, on także skrywa przed nią tajemnice...Niestety im dalej tym było coraz słabiej.Autorka skupiła się wyłącznie na wątku miłosnym, jakakolwiek akcja, wątek kryminalny oraz cała otoczka magii zostały daleko w tyle.Szkoda.

MaarReeds | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Na wstępie mówię, że jestem rozczarowana. przez narrację miałam ochotę zakończyć książkę w połowie.
Historia, wątki czy motyw wydawały mi się banalne i nie zbyt oryginalne.
Wszystko to powtarza się w książkach tego typu i myślałam, że coś się zmieni. Rozczarowaniem był moment, gdy bohaterowie zostali zaatakowani. Myślałam, że autorka rozwinie to wydarzenie, a nie zakończy je tylko odszukaniem sprawcy bez dramatycznych wydarzeń.
Książka banalna, momentami denna i nudna.

Aneta | 2014-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2014

Oczywiście powieść Dragony Rock nie jest powieścią pornograficzną, jednak wątek miłosny stanowi ważną jej część. A przecież wszyscy pragniemy miłości i szczęścia.

aleksnadra | 2015-01-05
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Od jakiegoś czasu nosiłam się z chęcią przeczytania lekkiej, zabawnej, romantycznej książki. Najlepiej w stylu i duchu paranormal romance, który mógłby być wytchnieniem po ciężkiej, szarpiącej emocje i nerwy lekturze, jakie dotąd wybierałam. Zdecydowałam się na "Odnalezioną odwagę" Dragony Rock gdyż lubię sięgać po rodzimych autorów, a nie przypominam sobie bym poznała jakiegoś w tym konkretnym gatunku :)

Główną bohaterką książki jest dwudziestosześcioletnia schizofreniczka Lina Kusakabe. Dziewczyna ma bardzo niską samoocenę i poczucie własnej wartości.
Kiedy umiera Xena, ukochany pies, Lina trafia do szpitala psychiatrycznego w stanie załamania i bezdennej rozpaczy. Tam poznaje Subaru Soldat, psychologa kryminalnego, który jako pierwszy dostrzega w niej zwyczajną dziewczynę. Jego zainteresowanie pozwala jej na pierwsze, nieśmiałe próby zaakceptowania swojej choroby, swoich niedoskonałości i uwierzenia w siebie. Pomiędzy nimi rodzi się uczucie, silne, gwałtowne, namiętne i...

Monika B | 2015-03-09
Przeczytana: 09 marca 2015

Oceny dobre, myślę będzie dobre. Czytam... Ludzie, jakim cudem to uzbierało aż tyle gwiazdek?! To było tak słabe, że aż dziwiłam się samej sobie, że ciągnę to dalej. Bohaterka, Lina... Rozumiem, że chora. Ja wszystko rozumiem. Ale 26-letnia kobieta, która wbrew pozorom kreowana jest na osobę całkowicie normalną, zachowuje się jak dziesięciolatka? I nagle cudownym sposobem po poznaniu Subaru (co za imię wgl?!) staje się pewną siebie kobietą, której nie straszne wojaże łóżkowe i inne dziwne sytuacje, kiedy dopiero co załamywała się śmiercią psa na tyle bardzo by trafić do szpitala psychiatrycznego.
Subaru... Pan Niewolnik, który miłość od pierwszego wejrzenia uznaje za punkt honoru. Cieple kluchy udające wielkiego twardziela.
Złe, złe, złe.... Nie polecam nawet w najmniejszym procencie.

Przeczytałam, nie żałuję, ale to wszystko. Książka miła do czytania, pomysł fajny ale jak dla mnie nie rozwinięty i trochę zmarnowany. Pojawia się dreszczyk niebezpieczeństwa (Tak, nareszcie!), trzeba się ukryć i tyle, oni są ukryci, bezpieczni, a niebezpieczeństwo znika... i tak parę razy, dreszczyk, porwanie, a nie spoko, to tylko tatuś chciał pogadać -.-
Początek bardzo obiecujący, a potem? Potem to się czyta z nadzieją na więcej, nadzieją która powoli umiera...
Mimo to polecam, książkę na prawdę przyjemnie się przeczytało, bardzo szybko. Jak ktoś się nudzi i nie ma nic innego o poczytania, to zapraszam.

monweg | 2014-12-20

Odnaleziona odwaga Dragony Rock to romans paranormalny. Bohaterką jest dwudziestosześcioletnia Lina, schizofreniczka, która po śmierci ukochanej suczki Xeny trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam poznaje młodego psychologa – Subaru. Między młodymi ludźmi od początku znajomości iskrzy. Żeby nie było tak słodko, okazuje się, że ktoś chce się pozbyć Subaru. W tym momencie także życie Liny stoi pod znakiem zapytania. Postanawiają się ukryć w posiadłości mężczyzny. Tam ujawniają się niecodzienne zdolności Subaru oraz jego przyjaciół. Okazuje się, że nie są oni zwykłymi śmiertelnikami. Każdy z nich posiada zdolności nadnaturalne. Czy Lina też okaże się istotą niezwykłą? Tymczasem jest bardzo niepewna siebie i ciągle płacze z byle powodu, bez względu na to czy jest szczęśliwa, czy też smutna.

Teraz zamierzam wylać wszystkim zainteresowanym kubeł zimnej wody na głowę. Piszę to z przykrością, ale muszę stwierdzić, że ta książka to całkowita klęska. Mam nieodparte wrażenie, że pani...

Mojmira | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Cała książka to jeden wielki miszmasz. Czego tu w niej nie było. Akcja rozgrywa się hmm błyskawicznie? Ale gdy psychicznie chora bohaterka okazuje się być "magiczna" to już dla mnie trochę przesada. Imiona bohaterów prześmieszne, co rusz gadające zwierzaki. Ehh szkoda słów

love_book | 2017-03-22
Przeczytana: 20 marca 2017

Po tą książkę sięgnęłam zupełnie przez przypadek nie wiedząc o czym jest i nie czytając opinii po prostu zaczęłam czytać. I cóż na początku nawet mi się podobała zaintrygowała mnie znajomość Liny i Sabaru chciałam wiedzieć jak się rozwinie ich znajomość i cóż rozwinęła się szybko bardzo szybko...potem wszedł wątek kryminalny to pomyślałam, że super coś się będzie działo ciekawego i czytałam z zapartym tchem spodziewałam się raczej, że Sabaru jest jakimś tajnym agentem i że akcja będzie się rozwijać w stronę wątku kryminalnego ale niestety...nastąpił wątek paranormalny i tu zaczęło robić się słabo nawet bardzo słabo... Lubię czasem przeczytać książkę z motywem paranormalnym, ale powiem szczerze mało jest autorów którzy potrafią wpleść w fabułę wątki paranormalne w sposób ciekawy i intrygujący. Uważam, że gdyby autorka bardziej się skupiła na relacjach bohaterów i radzeniu sobie z chorobą Liny jako partnerzy, a także pociągnęła wątek kryminalny, gdzie Lina znajduje w sobie odwagę by...