Skaut w obozie

Seria: Przywrócić Pamięć
Wydawnictwo: Impuls
Impuls, harcerstwo, skauting, obozy

Skaut kocha przyrodę i stara się ją poznać. Prawo harcerskie. W polu tylko, w ciągłem obcowaniu z przyrodą, osiągniemy te wyniki jakie osiągnąć można w nowym systemie wychowania, jakim jest skauting. Wskazówkami, które podaję w niniejszym podręczniku, pragnę ułatwić zadanie zżycia się z przyrodą. Najłatwiej można w tym celu wykorzystać życie w obozie, ale winno ono być połączeniem...

Skaut kocha przyrodę

i stara się ją poznać.

Prawo harcerskie.

Najłatwiej można w tym celu wykorzystać życie w obozie, ale winno ono być połączeniem przyjemności i pracy, muszą więc skauci sami wykonywać wszelkie prace złączone z życiem w obozie, a oddawszy swą zręczność i pomysłowość, uprzyjemnią je sobie całym szeregiem drobnych, łatwych do wykonania urządzeń dla wygody.

Postarałem się zebrać możliwie szeroki materjał z literatury skautowej i dołączywszy do tego wyniki kilkuletniej praktyki opiszę cały szereg prac obozowych; zaznaczam, że podaję tylko te, które miałem możność wykonać sam na ćwiczeniach.

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/skaut-w-obozie,1614.html

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl/okladki/big/978-83-7850-681-2.jpg?v=0

PanHrabia | 2016-01-06
Przeczytana: 03 listopada 2014