Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Burn for Me

Cykl: Hidden Legacy (tom 1)
Wydawnictwo: Avon
Burn for Me
angielski
Nanik

#1 New York Times bestselling author Ilona Andrews launches a brand-new Hidden Legacy series, in which one woman must place her trust in a seductive, dangerous man who sets off an even more dangerous desire... Nevada Baylor is faced with the most challenging case of her detective career—a suicide mission to bring in a suspect in a volatile situation. Nevada isn’t sure she has the chops. Her...

Nevada Baylor is faced with the most challenging case of her detective career—a suicide mission to bring in a suspect in a volatile situation. Nevada isn’t sure she has the chops. Her quarry is a Prime, the highest rank of magic user, who can set anyone and anything on fire.

Then she’s kidnapped by Connor “Mad” Rogan—a darkly tempting billionaire with equally devastating powers. Torn between wanting to run and wanting to surrender to their overwhelming attraction, Nevada must join forces with Rogan to stay alive.

Rogan’s after the same target, so he needs Nevada. But she’s getting under his skin, making him care about someone other than himself for a change. And, as Rogan has learned, love can be as perilous as death, especially in the magic world.

źródło opisu: http://hiddenlegacy.ilona-andrews.com/

źródło okładki: http://hiddenlegacy.ilona-andrews.com/

Sol | 2017-11-27
Na półkach: Ebookowo, Przeczytane

Jakie to było dobre! Ach!
Mam dziwną manię, gdy uwielbiam jakąś autorkę, lubię sobie chomikować jej ksiązki na później. Robić słodki zapasik i potem napawać się faktem ileż to jeszcze dobra przede mną.
Kilka dni temu moje serdeczne koleżanki tak mnie podeszły reklamując (teoretycznie niepotrzebnie) Burn for me że wzięłam.
I naprawdę, mnie trzeba kopać w rzyć przy takich książkach, niech ja się nie ociągam!
Toż to grzech takiego skarbu nie czytać.

Książka zdecydowanie dla wielbicieli Kate Daniels.
Nevada i Rogan to mieszanka cech Kate i Currana z kilkoma dodatkowymi. Nevady nie da się nie lubić, dodatkowo ma cudowną szurniętą rodzinkę. Za to Rogan... Huragan. Plaga Meksyku... To jak pokazywał co potrafi powoduje ciarki. Ileż ten facet ma mocy, a do tego jest taki gorący :D

Ale nie nie, nie myślcie sobie że to romans paranormalny. To naprawdę mocne urban fantasy z akcją, strzelaninami i trupami.
Okraszone nieziemską chemią która aż iskrzy między bohaterami. Niby do niczego między...

katala | 2018-04-19
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Tak.
Zdecydowanie tak.
Zawsze i wszędzie tak.
I nawet kiedy wszystko jest na nie, to i tak to jest na tak.

W sumie to (plus oczywiście, ze trzy rzędy serduszek, no może z pięć) mogłoby wystarczyć za recenzję, ale jak stwierdziłyśmy z Ewą powyżej, książka zasługuje na coś więcej. W sumie wszystko w bardzo podobnym klimacie, wśród achów i ochów, i oczywiście nadal na tak.
Pewnie oprócz tego co tak zachwyca innych, choć pewnie i tak już ktoś to wymieniał, wspomniałabym o rodzinie Nevady. Ja jestem bardzo wrażliwa na takie akcenty. Kochająca się rodzina, ufająca sobie, taka niemal z marzeń to zawsze plus z mojej strony. Do tego babcia z nabiałem większym niż niejeden facet i niesforne dzieciaki dopełniają klimatu.
Książka do pochłonięcia, wzbudzająca apetyt na dalsze części, na rozwinięcie wątku, ale nie tylko głównych bohaterów, ale i całego otoczenia. Z fajną wizją świata, niezłym pomysłem na magię i parą bohaterów. Nie da się uniknąć porównania do Kate i Currana, ja przynajmniej...

esin | 2017-11-26
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Jak była najbardziej odrzucająca okładka książki jaką kiedykolwiek widzieliście? Dla mnie właśnie TA jest prawdziwą zbrodnią przeciwko ludzkości. Wiem, wiem... nie powinno się osądzać po okładce itd. ale szczerzę każdy z nas podświadomie to robi i nic na to nie poradzimy. To po prostu zwykły odruch przez który o mały włos nie byłoby mi dane przeczytać "Burn for me". Sama książka jest świetna, pochłoneła ostatnie kilka godzin z mojego życia i pozostawiła mnie z takim poczuciem niedosytu, iż nie mogę się doczekać gdy sięgnę po następny tom. Szczerze polecam :)

Weronika B | 2014-12-31

"Burn for me" to najlepszy przyklad na to, by nie oceniac ksiazki po okladce. Nie wiem, kto zajmowal sie projektem, ale ten cover bardziej przywodzi na mysl tanie romansidlo, niz interesujace urban fantasy. Dlatego tez nie dajcie sie zwiesc, po ta historie warto siegnac.

Byc moze jestem w czytelniczym sredniowieczu, ale nie znam tej pary autorow i jest to pierwsza pozycja, jaka przypadkowo wpadla mi w rece. W oczekiwaniu na kolejny tom Fever szukalam czegos, co zajeloby mnie do premiery, a w propozycjach ciagle wyskakiwalo "Burn for me". Powiem szczerze, nie mialam ochoty na romansidlo powleczone mgielka fantasy i dzieki Bogu ta ksiazka tym nie jest!

Oczywiscie, standardy sa takie same jak w wielu ksiazkach fantasy: sa ci dobrzy i ci zli i tez ci szarzy (troche tak i troche tak). Jest dowcip (genialna babcia, dlaczego moja taka nie jest?!), sa uczucia (te mile i te niemile), jest niebezpieczenstwo i jest akcja. Podoba mi sie pomysl z wprowadzeniem magii- troche jak Harry Potter...

Blair | 2015-05-16
Przeczytana: 16 maja 2015

Uwielbiam tę książkę! *_*
Ten świat, ci bohaterowie, te moce, te emocje = <3

Już nie mogę się doczekać następnej części. :)

Za jakiś czas postaram się napisać coś bardziej... konstruktywnego od WOW!

Nanik | 2014-11-07
Przeczytana: 03 listopada 2014

Pierwszy tom nowej trylogii, książka na pograniczu paranormal romance i urban fantasy. Uwielbiam książki tej pary autorów, tym razem również się nie zawiodłam: nowy świat, bardziej przypominający nasz niż w serii o Kate Daniels (z Facebookiem i smartfonami w tle), chyba nawet bardziej kontrowersyjni bohaterowie :)

Nevada jest twardą, mocno stojącą na ziemi i lojalną wobec rodziny dziewczyną. Choć prowadzi agencję detektywistyczną, nie jest przyzwyczajona do przemocy, woli pokojowe załatwianie spraw. Jest inteligentna, zabawna i wytrwała. Trudno jej nie lubić :) Rogan natomiast... Z polubieniem jego mam spory problem - wydaje się zbyt nieludzki, niemal socjopata. Bogaty i potężny, jest arogancki, brutalny i wydaje się nie mieć żadnych hamulców. Bez wahania stosuje przemoc, kiedy tak jest dla niego szybciej/wygodniej. To bez wątpienia skomplikowany bohater, autorzy delikatnie sugerują, że jest w nim coś więcej. Hmm... Póki co mam wiele wątpliwości, jestem też jednak...

Dzika_Róża | 2015-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2015

dawno nie wciągnęła mnie tak książka, jak ta świetna, czekam z niecierpliwością na część drugą z utęknieniem. a co do okładki, ta tutaj siest dla mnie bbeznadzieja, zapowiedz jakiego tandetnego romansu:( bardziej mnie przekonowywuje tamta, sa w ubraniu, stoją do siebie plecami i trzymają się za ręce,

myfascinatingbooks | 2016-11-25

Początek cyklu, który prawdopodobnie będzie lepszy niż Kate Daniels.

To jedna z tych książek, które jak zaczniesz czytać, to nie możesz się oderwać. Intrygująca fabuła, zaskakujące zwroty akcji i romans w tle.
Polecam :)

puchacz02 | 2015-05-27
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Duet pisarski Ilony i Andrew Gordonów stał się moim ulubionym, odkąd tylko zapoznałem się z ich najpopularniejszą serią o Kate Daniels. Dlatego też, kiedy dowiedziałem się, że piszą coś nowego, od razu wiedziałem, że chcę to przeczytać. Gdy jednak zobaczyłem okładkę, zacząłem bać się, że to będzie jeden z tych tępych romansideł, dla których charakterystyczne są właśnie takie okładki. Na szczęście myliłem się.

Akcja "Burn For Me", czyli pierwszej części trylogii zatytułowanej "Hidden Legacy" rozgrywa się w świecie, w którym kilkaset lat temu wynaleziono pewne serum, które wywoływało w ludziach najróżniejsze rodzaje magii. Ostatecznie zostało ono zniszczone, jednak skutki, jakie wywołało, były nieodwracalne. Magia, która przekazywana była pokoleniom, stała się swego rodzaju wyznacznikiem siły, bogactwa. Ci, którzy posiadali najsilniejszą magię, dobierali się w pary z podobnymi sobie, aby zrobić jak najbardziej uzdolnione magicznie potomstwo.

Główną bohaterką i narratorką całej...