Zmiana

Okładka książki Zmiana Hugh Howey
Okładka książki Zmiana
Hugh Howey Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Silos (tom 2) fantasy, science fiction
Silos (tom 2)
Shift
Papierowy Księżyc
2014-12-01
2014-12-01
Marcin Moń
dystopia postapokalipsa

Naprawdę udana kontynuacja serii. Zdecydowanie lepiej mi się czytało niż pierwszy tom. Więcej akcji, krótkie i dynamiczne rozdziały i więcej ciekawych postaci. Po rozpoczęciu książki, ciężko się od niej oderwać. Jeżeli komuś podobał się pierwszy tom, to drugi dostarczy mu jeszcze więcej pozytywnych doznań.

Lekko słabsza od pierwszego tomu, niemniej jednak bardzo dobra powieść. Trzyma w napięciu i zgrabnie łączy wątki z poprzednią. Zaskoczeniem może być, że opowiada o tym co działo się przed silosami - wnioskuje, że jest to ważne do ostatecznego rozwiązania intrygi w 3 tomie.
W każdym razie polecam. Dla fanów postapo obowiązkowa pozycja.

W każdym razie polecam. Dla fanów postapo obowiązkowa pozycja.

OMG jakie to było nużące. Były dobre fragmenty, ciekawe, ale całość była męczącą lekturą. Uważam, że sama historia jest genialnie wymyślona, ale niestety niezbyt porywająco napisana. Szkoda.

E-book 8/10

Po otrząśnięciu się z pierwszego szoku wywołanego tym, że to nie są dalsze losy bohaterów z pierwszego tomu, książka ze strony na stronę podobała mi się bardziej i bardziej. Mamy tu niejako oderwanie od losów bohaterów, których już zdążyliśmy trochę poznać. Pomysł na takie poprowadzenie fabuły między tomami mi się nie podoba. Jednak wykonanie jest tak dobre, że tylko się cieszyć, że dostaliśmy coś właśnie takiego. Polecam.

10 - Arcydzieło;
3 - Skończyłem z musu;
2 - Tragedia;
1 - Gorzej niż tragedia — nie wiem, jak skończyłem;

E-book 8/10

Ok. Trzeba przebrnąć przez najnudniejsza część a później jest spoko.

Ok. Trzeba przebrnąć przez najnudniejsza część a później jest spoko.

Pochłonęłam drugą część trylogii Silo podobnie jak pierwszą, poświęcając na nią każdą wolną chwilę. Przyznam, że bardziej podobała mi się część pierwsza, ta wydała mi się bardziej przegadana. Teraz biegnę czytać część trzecią, żeby w końcu mieć tę serię z głowy i odzyskać życie ;)

Liczyłem na konkretną kontynuację akcji z końca tomu pierwszego. A tymczasem dostajemy całkiem inną perspektywę wydarzeń jak i przeniesienie w czasie (budowa silosów). Końcówka dopiero się zawęża, jednak trochę męcząca pozycja. Liczę, że serial podąży swoją ścieżką jak to było w sezonie pierwszym.

Przeczytałem tę książkę trochę siłą rozpędu po pierwszym tomie. Początkowo trochę się zawiodłem, że dotyka historię z innej perspektywy, ale dość szybko mnie wciągnęła. Zdecydowanie mniej dynamiczna niż tom pierwszy, ale jej motorem jest odkrywanie tajemnicy.

Serial może być w tym wypadku lepszy niż książka. Pomysł jest ciekawy, pióro dość gładko prowadzone, ale jakżeż to się ciągnie, rozmiędla jakoś tak, wlecze.

Wciągająca! Druga część trylogii porywa równie dobrze co pierwsza. Akcja się dzieje długo przed wydarzeniami z pierwszej części, dzięki czemu dowiadujemy się wiele z historii jak powstały Silosy i kto mimi zarządza. Autor przedstawia też wydarzenia z Silosu 17 i historie poznanego w części pierwszej Solo. Fakty zaczynają się łączyć i robi cie coraz ciekawiej. Niesamowita wyobraźnia i podziemy świat, przerażająca wizja przyszłości.

• Postapokalipsa