Wielki gracz

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Amber
The Broker
Hubert

Joel Backman mógł otworzyć każde drzwi w Waszyngtonie, załatwić wszystko na Kapitolu. Zanim został skazany na dwadzieścia lat więzienia...
Był wszechpotężny, negocjował miliardowe umowy, pośredniczył w międzynarodowych kontraktach. Zanim wszedł w tę grę...
Ale w więzieniu jest przynajmniej bezpieczny. Do dnia gdy po sześciu latach zostaje niespodziewanie ułaskawiony przez prezydenta...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber 2005

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Julia | 2016-02-02

Grisham ma bardzo lekkie pióro. Potrafi pisać o skomplikowanych prawniczych intrygach, jak i o życiu w obcym mieście, opisując wszystkie tego uroki - jak w przypadku Wielkiego Gracza.
W tej powieści poznajemy Joela Backmana, który niespodziewanie zostaje ułaskawiony po 6 latach więzienia, w ostatniej godzinie panowania Prezydenta Morgana.
Wraz z agentami wyjeżdża do przepięknej Bolonii, je pyszne potrawy, pije wino, chodzi na spacery... Ceną za jego wolność jest jednak zmiana nazwiska. Oraz stałe oglądanie się za siebie.
Bowiem Joel- Marco wie o tajemnicach, za które gotowi są zabić agenci kilku różnych Państw...
Jak to się skończy, dowiecie się po lekturze Wielkiego Gracza.
Mnie się podobało, 7/10.

KlaudiaK | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Z chęcią sięgnęłam tym razem po nieco inny gatunek. Natrafiłam na Grisham'a i na jego "Wielkiego Gracza". Moim zdaniem książka jest bardzo ciekawa, mimo że podobno nie jest to najlepsze dzieło autora. Na pewno sięgnę w przyszłości po więcej thrillerów prawniczych jego autorstwa.

Tymczasem "Wielki Gracz" to klasyczna opowieść o spektakularnym wzlocie i podobnym upadku. Człowiek z salonów i najważniejszej śmietanki nagle trafia do więzienia a potem dzięki ułaskawieniu ucieka i ciągle się ukrywa. Czy to cena sukcesu jaką należy teraz zapłacić? Z ciekawszych elementów powieści: na pewno miejsce, czyli Włochy i małe miasteczka. Dodatkowo pojawia się polski akcent w postaci tomiku wierszy Czesława Miłosza, który główny bohater kupuje w celu zmylenia wrogów :)

Karis | 2015-05-13
Przeczytana: 11 maja 2015

Dobrze przedstawiony klimat Włoch. Czyta się przyjemnie, ciekawie przedstawiona fabuła, umiarkowanie trzyma w napięciu;)

Piotr | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Tę recenzję warto zacząć od tego, że nie jest to taki thriller prawniczy, za jaki doceniam Grishama. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że to nie jest thriller prawniczy, a zwykły thriller. Mówię tak, ponieważ cały związek z wymiarem sprawiedliwości jaki nawiązuje ta książka, to przeszłość bohatera (był prawnikiem, a dokładniej miał licencję prawniczą).
Książka jako thriller też nie jest wybitna. Choć czyta się ją cały czas przyjemnie (co jest niewątpliwym plusem powieści), to przez te prawie 300 stron nie wydarzyło się praktycznie nic. Nie będę się wdawał w szczegóły, ale przez długi czas można było traktować tę historię, jako przydługi wstęp do jakiejś serii.

Mimo tych wad książkę czytało się dobrze. Jeśli ktoś lubi Grishama, to strasznie się nie zawiedzie. Jednak dla kogoś, kto nie zna jego twórczości poleciłbym na początek coś innego (prawniczy Rainmaker lub Czas zabijania albo sensacyjny Raport Pelikana lub będącą mieszanką tych dwóch rzeczy - Firmę).

mala_mi | 2015-12-28

jak zwykle wartka akcja i prawo w tle;) polecam!

Mateusz | 2016-08-22
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Miły, malutki polski akcent.

hexe | 2019-05-07
Don Camillo | 2019-04-11