Unbreakable Machine-Doll 1

Tłumaczenie: Sara Manasterska
Cykl: Unbreakable Machine-Doll (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
Unbreakable Machine-Doll
akcja, fantasy, komedia, seinen, manga
komiksy
Wampanella

Początek XX wieku. Nastała epoka mechanosztuki - dziedziny, w której magia i technologia splatają się tworząc mechaniczne automaty. Te niezwykłe, posiadające magiczne obwody marionetki stanowią potężną broń w rękach magów, dlatego każde państwo pragnie mieć ich w swoich szeregach jak najwięcej. Królewska Akademia Mechanosztuki im. Walpurgii to placówka specjalizująca się w szkoleniu...

Królewska Akademia Mechanosztuki im. Walpurgii to placówka specjalizująca się w szkoleniu utalentowanych młodych czarodziejów. Każdy z nich pragnie zdobyć zaszczytny tytuł Mędrca - najpotężniejszego sztukmistrza. Pewnego dnia do szkoły przybywa Raishin Akabane, a towarzyszy mu, wyglądająca jak młoda dziewczyna, marionetka o imieniu Yaya. Czy uda mu się osiągnąć cel, zważywszy na fakt, że kandydatów jest ponad tysiąc, a każdy z nich wierzy, iż cel uświęca choćby i najbardziej drastyczne środki?

źródło opisu: Studio JG, 2014

źródło okładki: http://studiojg.pl

Fantasy-Bestiarium | 2016-01-05

"Unbreakable Machine-Doll #1" zaskakuje od pierwszej strony i od razu widać, że jest to manga nietuzinkowa. Autorem jest Reiji Kaitou. "Unbreakable Machine-Doll" to jeden z tych tytułów, który wciąga i nie pozwala oderwać się od lektury. Fabuła tylko pozornie wydaje się banalna, aby zaskoczyć nas podczas czytania do głębi. Po lekturze czujemy lekki niedosyt i chęć dalszej części lektury. Dajcie się porwać emocjonującej historii o sztukmistrzu Raishinie Akabane i jego pięknej marionetce imieniem Yaya, a nie powinniście żałować.

Przenosimy się na początek XX wieku, podczas, którego zapanowała mechanosztuka. Połączenie magi i technologi, dające możliwość tworzenia niesamowitych marionetek, automatów stanowiących niesłychanie potężną broń. Magowie z całego świata pragną posiadać te niesamowicie potężne narzędzia. Nie brakuje również szkół, które szkolą młodych magów chcących pozyskać moc i umiejętności. Marzących o staniu się Mędrcem, a zarazem najpotężniejszym sztukmistrzem....

PolishPopkulturę | 2015-10-18
Przeczytana: 18 października 2015

Spodziewałem się czegoś naprawdę, naprawdę kiepskiego, a tu proszę, niespodzianka - nie jest wcale tak źle. Niezłe czytadło na raz, intryguje i pozostawia z apetytem na więcej. Jedyne, co mi w tym tytule zgrzyta, to główna bohaterka, która nieustannie dybie na dziewictwo głównego bohatera (a przynajmniej tak twierdzi, choć nic ku temu nie robi) - taki trochę ten humor nachalny, ale z drugiej strony - zawsze mogło być gorzej (vide No Game No Life i frywolne jedenastki). Ocena dla pierwszego tomu, czytam dalej.

Igolandia3 | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018