Haganai - Nie mam wielu przyjaciół 1

Cykl: Haganai - Nie mam wielu przyjaciół (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
Boku wa Tomodachi ga Sukunai
komiksy
Wampanella

Kodaka Hasegawa niedawno przeniósł się do nowej szkoły, jednak wciąż ma problemy ze znalezieniem przyjaciół. Jego częściowo jasne włosy i ponure spojrzenie dla większości rówieśników stanowią insygnia bandytyzmu. Biorąc pod uwagę jego zwodniczy wygląd i marne zdolności społeczne, fakt, że sam Kodaka ma dość łagodne usposobienie, niewiele zmienia. Pewnego dnia chłopak przypadkiem podsłuchuje, jak dziewczyna z jego klasy prowadzi żywą konwersację... z samą sobą. Jak się okazuje ma ona wymyśloną koleżankę o imieniu Tomo, z którą nie tylko rozmawia, ale nawet chodzi do mentalnego wesołego miasteczka. Cóż, Yozora Mikazuki również nie ma wielu przyjaciół. Widząc jednak, że Kodaka wcale się od niej nie różni postanawia założyć klub, w którym społeczne wyrzutki ich pokroju mogłyby razem nad sobą pracować.

źródło opisu: Studio JG, 2014

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Wkp | 2017-04-12

MIEĆ TAKICH PRZYJACIÓŁ…

„Hagani” to nic innego, jak komedia romantyczna z kategorii szklonego życia. Nie ma co oczekiwać od niej skomplikowanych, ważkich treści, jednak jako rozrywkowa opowieść sprawdza się znakomicie. Dużo żartów, plejada ciekawych indywiduów, komiczne sytuacje i porcja emocji łączą się w zgrabną, poprawiającą humor mangę, którą czyta się jednym tchem.

Nie wszyscy mają przyjaciół. Ba, są tacy, którzy nie mają nawet znajomych, ale niektórzy starają sobie radzić z tym na swój własny sposób. Weźmy taką Yozorę Azuki, dziewczynę ładną, ale ponurą i samotną. Nie potrafiąc radzić sobie z ludźmi wymyśliła niewidzialna przyjaciółkę o imieniu Tomoko, a co więcej stworzyła także całe mnóstwo wspomnień o przeżytych wspólnie przygodach. O Tomoko przypadkiem dowiaduje się Kodaka Hasegawa, który słyszy, jak Azuki rozmawia ze swoją „przyjaciółką”. Między obojgiem nawiązuje się jednak nić specyficznego porozumienia, która prowadzi do szalonej sytuacji. Ponieważ Kodaka, jako nowy...

PolishPopkulturę | 2015-10-03

Kilka razy się zaśmiałem, a to już coś. Polecam, jeśli podobały wam się takie tytuły jak Watamote, Haruhi czy Toradora. Zaskakująco dobra komedia szkolna. Pewnie sięgnę po ciąg dalszy.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Gosia | 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2014
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Średnia kreska, mało zabawne dialogi, plot nieszczególnie interesujący. Nie będę kontynuować, nie warto.

nightshade | 2014-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2014

Nierówny poziom poszczególnych chapterów i mocno irytujące poczucie humoru.

Chudi_X | 2017-09-01
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Bardzo dobra szkolna komedia opowiadająca o ludziach, którzy mają dość bycia życiowymi samotnikami i postanawiają znaleźć przyjaciół. Na plus wyraziste postaci Yozory i Seny.

Borucek | 2015-09-15

Jest ok, ale wybitne dzieło to nie jest.

PustyKwadracik | 2018-07-16
Na półkach: Mangi, Przeczytane