Demain j'arrête!

Okładka książki Demain j'arrête! Gilles Legardinier
Okładka książki Demain j'arrête!
Gilles Legardinier Wydawnictwo: Pocket Books literatura obyczajowa, romans
Pocket Books
2011-01-01
2011-01-01
francuski

Muszę przyznać, że to przekomiczna książka. Klimatem przypomina nieco serię z Bridget Jones. Jolie dostaje obsesji na punkcie nowego sąsiada, który zdaje się skrywać jakiś sekret. A do tego postanawia całkowicie odmienić swoje życie.

Książka zaskakuje ogromem komizmu sytuacujnego. Często śmiałam się wręcz na głos. Bohaterka jest tak komiczna, że aż wydaje się prawdziwa. Zwłaszcza, że często sama mam dziwne pomysły.

Z drugiej strony bohaterka otwiera się na ludzi, wychodzi że swego pancerza. Przez to zyskuje wielu świetnych przyjaciół.

Książka nie jest może ambitna ale rewelacyjnie poprawia humor.

Świetny czasoumilacz. Głównej bohaterki i jej przyjaciół nie da się nie lubić. Od pierwszych stron czuć francuski klimat, który bardzo przypadł mi do gustu.

Jedna z najlepszych komedii romantycznych jakie czytałam. Zaczynam "zakochiwać się" we francuskich książkach. Polecam bardzo miłośnikom komedii, romansów i ... kryminałów (bez morderstw).
Z przyjemnością obejrzałabym ekranizację tej książki.

Z przyjemnością obejrzałabym ekranizację tej książki.

Francuska odpowiedź na Dzienniki Bridget Jones? Autor każe uczestniczyć swojej zwariowanej bohaterce w licznych działaniach, z których zawsze wychodzi obronną ręką chociaż często w głębokiej konfuzji. Niestety dla mnie Autor przedobrzył. pomimo wspaniałego i barwnego języka znanego mi już z "Do usług szanownej Pani". przez większą część lektury dominującą moją myślą było: "przecież dwudziestokilkuletnie dziewczyny nie mogą być aż tak głupie". Wszystkim opiekuńczym bóstwom dziękowałem, że moje córki takie nie są, choć to to samo pokolenie. Dopiero pod koniec powieści główna bohaterka staje się nieco prawdziwsza, choć jej działania są dalej skrajnie nieracjonalne. Gwiazdki ode mnie wyłącznie za formę.

Gdybym była reżyserem to miałabym gotowy scenariusz przezabawnej komedii, coś pomiędzy Bridget Jones a Amelią, oczywiście pod warunkiem ze umiałabym oddać na ekranie niepowtarzalny klimat francuskiego miasteczka, a w głównej roli zagrałaby dziewczyna pełna uroku,która gotowa jest na wszystko w miłości ale także przyjaźni. Książka, która rozbawi bardziej panie niż panów, wspaniałe antidotum na smutki szarej egzystencji.Miłej lektury dla tych, którzy zaufają mojej recenzji.

Szybko się czyta, ale jakoś szczególnie powalająca nie była. Taka abstrakcja trochę podchodzi mi pod styl Joanny Chmielewskiej.

Zabawna historia o zupełnym wariactwie na punkcie faceta. Nie każda kobieta byłaby zdolna aż do tylu absurdalnych posunięć. Jednak w całokształcie- bardzo inspirująca powieść z refleksjami na życie każdego z nas.

szczerze polecam!

szczerze polecam!

Całkiem przyjemny przerywnik. Lekko humorystyczna historyjka o miłości i przyjaźni.

Nieprzyswajalne

Nieprzyswajalne