Demain j'arrête!

Wydawnictwo: Pocket Books
francuski
Anita

Et vous, quel est le truc le plus idiot que vous ayez fait de votre vie ? Au début, c'est à cause de son nom rigolo que Julie s'est intéressée à son nouveau voisin. Mais très vite, il y a eu tout le reste : son charme, son regard, et tout ce qu'il semble cacher... Parce qu'elle veut tout savoir de Ric, Julie va prendre des risques de plus en plus délirants... Un succès surprise porté par plus de 600 000 lecteurs enthousiastes. Une interprétation pleine d'émotion, qui laisse filtrer ses "morceaux de soi" que l'on nomme intériorité. Bénéfique et joyeuse.

źródło okładki: www.pocket.fr

Monika | 2015-12-03
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Niesamowicie rzadko zdarza się, że książka mnie bawi i śmieszy. "Czego się nie robi dla mężczyzny" zdecydowanie do takich książek należy. Napisana w błyskotliwy, ujmujący sposób daje nam uśmiech :) A to niezwykle cenne.
Polecam.

Katarzyna | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

"Julie, oj Julie... coś ty znowu wymyśliła" - tak pewnie brzmiałoby najczęściej wypowiadane zdanie babci naszej głównej bohaterki. I pewnie tak samo ja, jak i milion innych czytelników miało ochotę uderzyć się w czoło, gdy czytało o kolejnych zwariowanych pomysłach bohaterki. Przyznam, że wciąż ciekawią mnie historie kobiet pisane przez mężczyzn. Ich obserwacje, jak oni widzą kobiety. I naprawdę zaskoczyło mnie, że autor wiele się nie pomylił! No może troszkę przesadził...ale odrobinę. A może ja już nie pamiętam jak to jest, gdy poznajemy przystojniaka, który zawróci nam w głowie i koniecznie chcemy wszystko o nim wiedzieć? No cóż... mam prawo nie pamiętać - jestem mężatką ;) Nie mniej jednak książkę naprawdę świetnie się czyta. Bohaterka wzbudza naszą sympatię, pomimo wielu, głupich jednak, pomysłów. Autor nie sili się na dowcip a wszystkie zabawne sytuacje są dobrze opisane - a to wcale nie jest łatwe! Wiele razy na moich ustach gościł uśmiech i cieszę się, że spędziłam z Julie...

Keenyah | 2017-12-03
Przeczytana: 2017 rok

* Jeżeli nie wierzysz, że kobieta dla mężczyzny zrobi dosłownie wszystko to znaczy, że nie poznałeś jeszcze Julie Tournelle ! *

Niesamowicie zabawna i wciągająca książka, obrazująca głupoty które jesteśmy w stanie zrobić (my kobiety), żeby zdobyć mężczyznę na którym nam zależy. Wciągniemy w to przyjaciół, a nawet i szefową, zaryzykujemy nawet tym, że pójdziemy do więzienia byleby nam się powiodło.
Polecam na szare jesienne lub długie i zimowe wieczory - poprawa humoru gwarantowana !

wiedźma | 2014-07-14
Przeczytana: 11 lipca 2014

"Czego się nie robi dla mężczyzny" składa się z krótkich rozdziałów, łącznie jest ich siedemdziesiąt sześć, lecz nie odczuwa się tej liczby, bowiem książka bardzo wciąga, głównie z chęci poznania „co też Julie wymyśliła tym razem...”. Spora doza humoru oraz tajemnica, kryjąca się pod nazwiskiem Ricardo Patatrasa sprawia, że historię czyta się bardzo szybko i, co ważniejsze, z ogromną przyjemnością.

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2014/07/gilles-legardinier-czego-sie-nie-robi.html

Ania | 2015-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2015

Wesoła, przezabawna, prowadząca do łez książka.Na pewno poprawi humor nie jednej kobiecie. Czasami zastanawiająca co ukrywa jej tajemniczy sąsiad. Szybko się ją czyta.
Polecam na deszczowe dni.

Charlie1608 | 2015-01-03
Na półkach: Przeczytane, Romanse, Posiadam
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Kolejna z ciekawych i wciągających książek, jakie ostatnio czytałam. Zabawna, pełna humoru, a co najlepsze - pozwala się rozluźnić i zdystansować do pewnych spraw.

Główna bohaterka jest bardzo zabawną, młoda osóbka, która potrafi robić głupie rzeczy. I zazwyczaj je robi, jak na przykład zakochanie się w facecie - nigdy go nie widząc na oczy!!
Mimo wszystkich przygód, ciekawych zwrotów akcji, świetnej narracji kobiecej (przypominam, że autor jest mężczyzna, więc prawdziwie miał trudne zadanie) książka olśniła mnie swoją zabawną stroną.

Przy każdej przygodzie naszej bohaterki śmiałam się do łez. Z jednej strony zachowanie jej było miejscami żałosne - czyli dokładnie tak jak moje i - mogę się założyć - prawie każdej z Was.

Czytanie tej książki uważam za zabawna przygodę, ciekawą a zarazem dającą do przemyślenia - bo szczerze: czego się nie robi dla mężczyzny?

Polecam wszystkim, sceptyczkom i marzycielkom, radosnym i smutnym - książka daje niezłego kopa, bawi i wzrusza. I sprawia,...

IzaReads | 2015-01-17
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Pozycja lekka, ciekawa, którą czyta się w mgnieniu oka. Książka, która potrafi poprawić humor. Główna bohaterka, śmieszna w swojej desperacji, zadurza się w sąsiedzie i robi wszystko aby zwrócić jego uwagę. Wszystkie jej starania doprowadzają do tego, że zmienia swoje życie. To wszystko ukazane jest w sposób zabawny, tak by lektura sprawiała nam przyjemność. Umilacz czasu, po który warto sięgnąć, kiedy mamy gorsze dni.

NUTAKA | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Tyle razy obiecałam sobie, że już nigdy więcej nie dam się przekonać do tego typu literatury, ale opinie na LC mnie zwiodły...no i zawiodłam się srodze! Lubię przecież książki śmieszne ale to nie ten rodzaj humoru, który mi odpowiada. Nie wiem nawet, czy chociaż raz wywołała na mojej twarzy uśmiech.

Theodozy | 2015-08-18
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Lekka jak puch, ale bardzo ciepła i naprawdę zabawna książeczka o perypetiach pewnej Julii. Podczas czytania odniosłam wrażenie, że autor po prostu... lubi ludzi. Może to niezrozumiałe spostrzeżenie, ale czytając o niezawodnej paczce przyjaciół głównej bohaterki lub nawet o atmosferze panującej w jej dzielnicy mam wrażenie, że takim jest świat oczami Pana Legardinier. Jest to nadzwyczaj urocze, zwłaszcza jak się książkę czyta w metrze z uśmiechem na ustach podczas gdy podróżujący podwajają wysiłki aby tylko zająć miejsce siedzące.

Weronika | 2014-08-30
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Bardzo przyjemnie czytało się tą śmieszną historyjkę :) Troszkę przesadzona jeśli chodzi o nas kobiety... aż takimi świruskami nie jesteśmy ;D Ale materiał na dobrą komediową ekranizację jest :) Nie zabrakło też i wzruszeń, ale na szczęście przeważył dobry humor i lekkość czytania, aż sama byłam ciekawa co główna bohaterka wymyśli i co zrobi bądź poświęci dla swojego wybranka serca. No i oczywiście byłam ciekawa co tak na prawdę skrywa ten jej wybranek :) Bo przez całą historię nasz amant był bardzo tajemniczy ;P Zachęcam i polecam ^^ Nieźle się uśmiałam już od pierwszych stron.