Trzecie błyski

Wydawnictwo: Sic!
978-83-60457-59-7
hartwig, poezja

"Trzecie błyski" to zbiór oryginalnych małych form bliskich estetyce fragmentu. Gatunek ten, uprawiany przez Julię Hartwig stale, zadomowił się na dobre we współczesnej literaturze polskiej za sprawą tomu "Błyski", wydanego w roku 2002 i nominowanego do nagrody Literackiej Nike, oraz jego kontynuacji "Zwierzenia i błyski" (2004).

źródło opisu: Wydawnictwo Sic!, 2008

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-sic.com.pl/ksiazka/235/Trzecie-blyski/szukaj/

| 2013-10-27

Generalnie nie lubię tego rodzaju książek - różnorodnych, krótkich przebłysków myśli, wtrąconych anegdot, cytatów wartych zauważenia i przytoczenia na bardzo różne tematy. Dlatego sama sobie się dziwię, że tę książkę przeczytałam. Jak widać, duch ciepłej pani Julii Hartwig mnie omamił :)

Aga | 2014-10-21
Kasia | 2013-11-21