FATIMA 2000 z Janem Pawłem II

Wydawnictwo: Biały Kruk
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
albumy
Eftii

Pomysł tego albumu zrodził się przed laty, ale jego realizację przyśpieszyła beatyfikacja dwojga pastuszków - Franciszka i Hiacynty – dokonana przez Jana Pawła II w Fatimie 13 maja 2000. Książka ukazuje przepiękne miejsca objawień, obyczajowość maryjną w Fatimie oraz w całym niezwykłym regionie Estramadura, prezentuje tło historyczne i dzień dzisiejszy. Najważniejszą część albumu stanowi artystyczna dokumentacja wizyty Ojca Świętego w Fatimie w roku 2000. Adama Bujaka dopuszczono do najtajniejszych miejsc, toteż możemy przyjrzeć się z bliska wbudowanej w koronę Matki Boskiej Fatimskiej kuli Ali Agcy, która 13 maja 1981 ugodziła Jana Pawła II tuż obok serca. Będzie to niewątpliwie największa relikwia trzeciego tysiąclecia, przynajmniej dla Polaków.
Niezwykle ciekawy tekst portugalskiego specjalisty Nelsona Pereiry, stałego współpracownika Sanktuarium i wielkiego przyjaciela Polaków, omawia i tłumaczy dokładnie wszystkie objawienia i tzw. tajemnice fatimskie, łącznie z trzecią. Ukazuje też rolę objawień fatimskich na świecie.
Album jest trzecią pozycją Złotej Serii „Wielkie Wydarzenia Roku Świętego 2000”.

źródło opisu: Wydawnictwo BIAŁY KRUK

źródło okładki: http://www.bialykruk.pl/

Sciri | 2015-11-01

Osobiście mnie niczym ta książka nie zachwyciła - ot, ładne zdjęcia i tyle. To raczej książka albo dla ludzi zafascynowanych Fatimą albo Janem Pawłem II. Osoby "poszukujące" swojej drogi do wiary nie mają co w niej szukać.

Eftii | 2014-10-25
Przeczytana: 24 października 2014