GURU KULTU..ry

Wydawnictwo: Onepress
poradniki
z10l0

Budując w sobie potężną charyzmę; gromadząc lojalnych fanów i zmieniając ich w fanatycznych ambasadorów, prowadzonych przez dream team wybranych apostołów. To wszystko owiń dookoła swojej idei oraz osobistych wartości i rozprzestrzeń na cały świat za pomocą silnej propagandy. Budując sukcesywnie swoją markę, zacznij uwalniać się od hejterstwa, braku wiary w siebie, a także wszech otaczającej...

To wszystko owiń dookoła swojej idei oraz osobistych wartości i rozprzestrzeń na cały świat za pomocą silnej propagandy. Budując sukcesywnie swoją markę, zacznij uwalniać się od hejterstwa, braku wiary w siebie, a także wszech otaczającej cię szarzyzny!

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/guru-kultu-ry-michal-wawrzyniak,guruku.htm

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/guru-kultu-ry-michal-wawrzyniak,guruku.htm

Łukasz Chrzanowski | 2015-09-13

Kiedy byłem na pierwszym szkoleniu tego pana, pomyślałem, jak fajnym człowiekiem on musi być, skoro zamiast słodzić, to mówi "bolesną prawdę". Po czasie odkryłem, że jego jedynym celem jest sprzedaż kolejnych szkoleń oraz mówienie, jak świetnym trenerem jest. Książka jest dnem, które zostało napisane dla ludzi uzależnionych od szkoleń Wawrzyniaka. Z książki dowiesz się, że jeśli ktoś obraża autora, to chce się wybić na jego plecach. Jeśli ktoś podważa jego autorytet, to jest głąbem, który nie wie, jak wiele biznesów autor prowadził. Jeśli jesteś wyznawcą mentalway, to kupuj pozycje i jeszcze bardziej przekonaj się, jak Twój lider jest fajny. Jeśli interesujesz się zdrowym rozwojem osobistym, to wiesz, że ta pozycja jest jak trutka na szczury!

Isobel | 2017-01-05

Aktualizacja z dnia 5.01.2017: moja opinia została usunięta z niewiadomych mi przyczyn, więc umieszczam ją raz jeszcze;
Kołcz Majk sporo się napracował budując oceny swoich książek do siedmiu i ośmiu; musiał w końcu stawić się w opozycji do całej rzeszy jedynek. Napracował się, tworząc mnóstwo fejkowych kont, z których poziomu oceniał swoje pozycje na 10, pisząc przy tym pochlebne opinie. Przyjmuję rzecz jasna, że fejkowe konta dotyczą tylko ocen + opinii, nie zaś samych ocen. Gdyby się wgłębić, mogłoby się okazać, że kilka dziesiątek również należy do fejkowych kont, przy których Kołczowi zabrakło pomysłów/chęci na pisanie pozytywnych recenzji. Kołcz Majk już nie raz pokazał, z jakim uwielbieniem wali konia do własnych dzieł i swojego jestestwa; jego działalność na lubimyczytac.pl jest tego kolejnym dowodem. Dla równowagi wobec nieczystych zagrywek Kołcza, pozwolę sobie ocenić obie pozycje na jeden, choć przyznam, że ich nie przeczytałem. Niemniej jednak pobieżne zapoznanie się z...

Bogdan | 2015-08-16

Dno i kawał mułu.

Sev | 2016-05-16
Przeczytana: 16 maja 2016

Jałowa. Jeden z poradników krzyczący już na starcie: "dowiesz się, zrozumiesz, zaskoczę Cię", nieoferujący nic treściwego. Nie trzeba książki by wiedzieć że Facebook to narzędzie do promowania firmy, a najlepszy zespół to ludzie z pasją. Truizmy.

Warto zauważyć że autor sporo miejsca poświęca „hejterom”. Jeśli reszta produktów przez niego stworzona jest podobna – nic dziwnego. Mają rację.

Konrad | 2017-01-08
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Przykład książki, która kładzie cień na rozwój osobisty. Szarlataństwo i idee, które nie mają przełożenia na fakty. Zdecydowanie wyżej stawiam wystąpienia na żywo Michała niż jego książkę. Ta jest zwykłą papką, zbiorem wolnych myśli autora, który próbuje wmówić czytelnikowi, że to co pisze jest prawdą - najlepszą, najważniejszą i w zasadzie jedyną. Od ponad 10 lat czytam pozycje z zakresu rozwoju osobistego i niestety coraz częściej trafiam na takie babole. 30 stron więcej nie dałem rady.

MoznaPrzeczytac | 2015-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„GURU KULTU…ry, czyli pokonaj 6 etapów, aby wzmocnić charyzmę, zgromadzić własnych apostołów, przyciągnąć wiernych wyznawców oraz zbudować unikalny biznes”.

Przyciągający uwagę, intrygujący, świetnie skrojony tytuł (który w sam sobie może stać się przedmiotem głębszej analizy), ciekawa tematyka, marka uznanego wydawnictwa książek biznesowych i świetne recenzje… Spytam retorycznie – czyż można oprzeć się takiej pozycji?

Jednakże atrakcyjne opakowanie i doskonały marketing mają też i drugą stronę medalu, mianowicie – wzbudzają niemałe oczekiwania. Które łatwo niestety zawieść, pozostawiając czytelnika z poczuciem starty czasu i pieniędzy oraz… niesmaku. Tak stało się i w moim przypadku. I chociaż przeczytałam już wiele rozwojowych i biznesowych pozycji wydawnictwa Helion, z których większość uważam za co najmniej godne polecenia (jeśli nie – genialne), „Guru KULTU..ry” to moje największe rozczarowanie.

Na początku muszę uczciwie przyznać, że nie znałam Michała Wawrzyniaka – ani...

Scythe Stoirm | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Jeśli jeszcze raz ruszę książkę, która leży na samym dnie to błagam, walnijcie mnie w głowę. Zastanawiam się, czy ktoś odważył się podjąć korekty tego dzieła, ponieważ mam spore wątpliwości. To raz. Dwa - jak można pisać w taki sposób? I, co gorsza, jak można być uzależnionym od szkoleń człowieka, który potrafi tylko obrażać innych? Nie wyobrażam sobie czegoś takiego.

Nie dałem rady doczytać tego "dzieła" do końca i zrobiło mi się smutno, że jest wiele innych książek czekających na wydanie, tymczasem na rynku pojawia się takie COŚ. Coś, co jest gorsze od książek dla nastolatków, które są przepełnione nieprawdopodobnymi historiami i masą jakiejś paplaniny.

Miałem do czynienia ze "szkoleniami" KOŁCZA MAJKA. I wznoszę okrzyk, by pozbyć się ludzi, którzy uważają się za coachów. BŁAGAM WAS. Zróbcie coś z ludźmi, którzy mówią innym, jak macie żyć, gdy sami nie mają o tym zielonego pojęcia.

A potem ludzie dziwią się, że tak mało osób w Polsce sięga po książki. Nie dziwię im się,...

Przeczytana: 24 października 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Masz pomysł na siebie, ale nie wiesz, jak zrealizować pewną ideę? Dążysz do konkretnego miejsca i celu w życiu, ale coś ci ciągle stoi na drodze? Zmierz się z samym sobą i walcz z trudnościami. Nadszedł już najwyższy czas.

Przed czytelnikiem jawi się wizja uzyskania lepszego statusu społecznego, materialnego a nawet medialnego. Zwieńczeniem podróży, co obiecuje autor będzie uzyskanie pewnych dóbr. Co ciekawe Wawrzyniak obiecuje, że czytelnik zacznie sam siebie odbierać w pewien niezwykły sposób.

Ludzie przyklejają nam łatki

Jeszcze ciekawsze jest to, że dzięki tej książce inni ludzie będą nas uważali za osobę o konkretnym statusie i przykleją nam łatkę. I to nie byle jaką! Od tej chwili będziemy skuteczni, odważni, silni, stanowczy. Czy faktycznie przewertowanie ponad dwustu stron warte jest, aby zostać kierownikiem, menedżerem, liderem, szefem itp.? Warto spróbować. A co mi szkodzi.

Gdzie tkwi haczyk?

Owszem tkwi. W nas. Musisz po prostu tego chcieć. Jeśli już się...

bulletshell | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ten facet w swojej książce pokazuje Ci, że się da! Można spełniać swoje marzenia, tylko trzeba chcieć. Jeżeli masz tak jak ja, czyli masz dookoła ludzi, którzy uważają, że nie można, nie da się, a głównym z nich jesteś Ty sam. To znaczy, że powinieneś/powinnaś sięgnąć po tą książkę. Dzięki temu, że jest napisana dosyć prostym językiem, bardzo łatwo się ją przyswaja. Jest napisana dla ludzi, którzy chcą coś zmienić, działają w tym kierunku, a tu można się dowiedzieć jak!

Magdalena K | 2015-02-05
Przeczytana: listopad 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Michał Wawrzyniak to mówca motywacyjny, coach, założyciel firmy MentalWay. Regularnie mam okazję widywać go na prowadzonych przez niego eventach. Ogromne show, połączone z dawką dobitnie przekazanej wiedzy, to jedna z cech charakteryzujących autora „Guru Kultu…ry”. Zacznijmy od tytułu, bardzo przewrotny. Ktoś kto bierze wszystko dosłownie stwierdzi, że to poradnik o tym, jak założyć własną sektę, lub jak w jeszcze lepszy sposób manipulować ludźmi. Prawda jest taka, ze to po prostu zbiór cech, które powinien mieć każdy przywódca, planujący odnieść sukces na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej.

Osobiste wyznania z życia Wawrzyniaka utwierdzają czytelnika w przekonaniu, że doskonale wie o czym pisze, ponieważ sam to przetestował, zastosował w swoim życiu i naprawdę otacza się takimi ludźmi, o jakich piszę w rozdziale dream team. W tej pozycji nie odnajdziesz górnolotnych sformułowań, medycznych określeń czy pojedynczych wyrazów, których znaczenie musisz sprawdzić w słowiku....