Klasycy psychologii

Wydawnictwo: WAM

Książka opisuje dzieje myśli psychologicznej poprzez przedstawianie wybranych kluczowych dla rozwoju psychologii autorów ich dzieł. Schemat prezentacji przywoływanych postaci obejmuje: krótką ocenę dzieła, zarys biografii autora, okoliczności powstania, zawartość i recepcję dzieła przez współczesnych oraz jego znaczenie oceniane z perspektywy aktualnego zaawansowania psychologii w danym zakresie. Eseje publikowane w książce mogą stać się doskonałym wprowadzeniem i przygotowaniem do samodzielnej lektury przedstawianych dzieł.

eLJot | 2014-02-17
Karolina | 2016-04-12