Nie płacz, kochanie

Cykl: Historie Prawdziwe (tom 14) | Seria: Historie prawdziwe
Wydawnictwo: Hachette Polska
A baby`s cry
literatura faktu

„Harrison jest uroczym maleństwem i gdy Cathy Glass, poproszona o zaopiekowanie się porzuconym noworodkiem, zabiera go ze szpitala zaledwie dzień po jego narodzinach, jest podekscytowana, ale i przerażona czekającymi ją obowiązkami. Nie może przy tym zrozumieć decyzji matki dziecka. Kiedy jednak w domu ogląda ubranka przygotowane przez matkę dla chłopczyka i czyta dołączony do nich list, odkrywa, że kobieta nie chciała oddać synka… „

Jakie okoliczności zmusiły matkę chłopca do podjęcia dramatycznej decyzji?
Dlaczego narodziny Harrisona są tak pilnie strzeżoną tajemnicą, że nawet opieka społeczna nie ma wszystkich informacji na jego temat?
Czy Cathy poradzi sobie z maleństwem?

źródło opisu: Opis Wydawcy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

virgo123 | 2019-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2019

Bardzo wzruszająca historia. Praktycznie można mieć cały czas łzy w oczach, gdy czyta się o małym H. Bardzo mi się podobała ta książka, podobnie jak inne tej autorki, polecam ;)

Patrycja | 2018-08-03
Przeczytana: 04 lipca 2016

Uwielbiam serię książek Cathy Glass, zawierają w sobie tak wiele emocji tak dużo nas mogą nauczyć ile mogą nam pokazać i otworzyć nam oczy na otaczający nas świat. Cudownie napisana książka o walce, miłości żalu i poświęceniu jakie jest matka wstanie znieść walcząc o własne dzieci. Cudowna polecam serdecznie

xxoluniaxx | 2018-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Jak dla mnie zbyt mało się dzieje w tej książce.
Smutna i poruszająca ale to zbyt mało jak dla mnie.
Ciężko mi było do końca przeczytać...

annlynn_ | 2017-09-18
Przeczytana: 16 września 2017

Książka opowiada historię Rihanny, którą okoliczności zmuszają do "dobrowolnego" oddania swojego świeżo narodzonego dziecka do pomocy społecznej. Noworodek Harrison trafia do rodziny zastępczej prowadzonej przez autorkę powieści-Cathy.
Czytając tę książkę nie powinniśmy oczekiwać fajerwerków i niesamowitych zwrotów akcji. Mimo to jest bardzo wciągająca i przyjemna do poczytania.

JoannaN | 2017-01-13

Ciężka, ale bardzo wciągająca.

OnlyMee | 2016-10-15
Przeczytana: 15 października 2016

Rewelacyjna książka o miłości, która rodzi się między rodzicem zastępczym, a dzieckiem, którym się opiekuje. Tajemnica, ból, cierpienie, miłość, radość, łzy... to wszystko znajdziesz w tej książce. Polecam

aga | 2016-09-30

Dla kogoś kto chcę adoptować dziecko w wielkiej Brytanii.Strasznie rozwkekla.

ZaczytanaAla | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Książa, która pokazuję dwie historie różnych kobiet połączonych ze sobą jednym dzieckiem.
Cathy jest rodziną zastępczą i pierwszy raz musi zająć się niemowlakiem. Obawia się czy jej się to uda czy podoła temu niełatwemu zadaniu? Gdy pierwszy raz widzi Harrisona od razu pojawiają się w niej instynkty macierzyńskie, a jej dzieci traktują malucha jak braciszka. Cathy cały czas nie daję spokoju, dlaczego jego matka go oddała? Nic nie wskazuję na to, że podjęła tą decyzję pochopnie czy jest nastolatką, która nie da rady dobrze go wychować.
Co tak naprawdę popchnęło matkę maluszka do oddania go? Czy Cathy i jej rodzina nie za bardzo przywiążą się do nowego podopiecznego? Gdzie w końcu trafi Harrison i czy będzie szczęśliwy?
Żeby dowiedzieć się tego wszystkiego musisz przeczytać tą książkę!

lovebird | 2016-03-06

Mam wrażenie, że większość ocen nie dotyczy samej książki, a historii opisanej w książce oraz pracy autorki, a chyba nie o to chodzi. Nie wątpię, że praca autorki jest trudna i również podziwiam ją za to, co robi, aczkolwiek książka otrzymuje ode mnie niezależną od tego ocenę:

Bardzo wzruszająca historia ukazująca tragedie dzieci oraz ich bezsilność względem dorosłych. Pomysł na książkę naprawdę ciekawy, ale sam styl pisania nie był, według mnie, najlepszy. Kobieta często zbyt szczegółowo opisuje wszystkie czynności, które wykonuje, a które tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Nie mam nic przeciwko długim opisom w książkach, jeśli autor ubierze swoje myśli w ładne słowa i zdania. Gorzej, jeśli książka wygląda w ten sposób: Weszłam do kuchni, wyjęłam garnek, podstawiłam pod kran, odkręciłam kurek z wodą, nalałam wodę połowy garnka, zakręciłam kurek i postawiłam na kuchence. Do garnka wrzuciłam marchewkę, pietruszkę, ziemniaki i seler, które wcześniej dokładnie umyłam, obrałam i...

Rybka | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Tym razem Cathy przyjmuje pod swój dach niemowlę. Zazwyczaj opiekuje się nieco starszymi dziećmi z problemami. Na pewno trudno jej sobie poradzić z opieką nad taką kruchą istotą. Wielkie serce, miłość i cierpliwość które ma ta kobieta budzą we mnie ogromny podziw. Z takim niemowlęciem musi się zrodzić szczególna więź podczas karmienia, przewijania, zabawiania... Oczywiście z innymi dziećmi również. Jednak ta więź jest moim zdaniem nieco inna. Nie wyobrażam sobie jak trudne muszą być rozstania z tymi dziećmi. Przecież średnio rok przebywają u niej i traktuje je jak własne pociechy. Często dziecko lub rodzina zastępcza nie chce utrzymywać kontaktu z matką zastępczą po adopcji. Tym większy jest mój podziw dla kobiety, która zajęła się dzieckiem, "poukładała mu w głowie", oddała je i nie może utrzymać z nim kontaktu. Po tym wszystkim. Mając nawet zdjęcia dziecka w swoich albumach... Historia Harrisona jest dziwnym przypadkiem. Tak bardzo irracjonalnym w dzisiejszym świecie. Po tej...