Tropiciel

Okładka książki Tropiciel Vladimir Wolff
Okładka książki Tropiciel
Vladimir Wolff Wydawnictwo: Warbook Cykl: Matt Pulaski (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Matt Pulaski (tom 1)
Warbook
2014-10-30
2014-10-30
Karina Stempel-Gancarczyk

Dobra książka sensacyjna z PRL-owskimi marzeniami o bombie atomowej w tle. Dziwić może, że główny bohater pomimo, że tylko z pochodzenia po ojcu ma polskie korzenie i nigdy w Polsce nie był i jak sam twierdził nigdy go ta Polska szczególnie nie interesowała tak świetnie odnajdywał się w naszej rzeczywistości.

Jack Reacher na gościnnych występach w Polsce i w Rosji. Co prawda imię zmienione, ale zasady działania podobne. Jeżeli czytelnikowi podoba się Lee Child to i ta książka Wolffa sprawi przyjemność. Co prawda, trzeba zgodzić się z proponowana konwencją, ze w zasadzie wszystko jest możliwe, ale w dwóch elementach musimy się zgodzić z Autorem. A mianowicie: zarówno polski jak i rosyjski model państwowości dąży do mafijnych rozwiązań, oraz że polski kontrwywiad po demolce zrobionej przez Białą Księgę ministra Antoniego, cieknie tak, że durszlak zdaje się być wzorcem szczelności. Co by mu nie zarzucać, lubię Wolffa.

Taaak! To była pierwsza książka pana Wolffa przeze mnie przeczytana, i nie ostatnia! Zabieram się za pozostałe z cyklu Matt Pulaski, i nie tylko.
Kowboj, szeryf, emigrant - jak go zwał, tak go zwał - wymiata.
Wartka akcja, zwroty tejże zaskakujące i co najważniejsze trzymające dalej w napięciu. Moim cichym bohaterem jest komisarz Zenon Podgórny, facet wyrwany z imprezy(?),na bani, a ogarnia lepiej niż szycha z ABW.

Kowboj, szeryf, emigrant - jak go zwał, tak go zwał - wymiata.

Kolejna bardzo dobra powieść pana Wolffa. Trudno się oderwać. Liczne zaskakujące zwroty akcji, która pędzi jak szalona. Jedyne chwilowe zwolnienie tempa następuje w połowie książki, po powrocie głównego bohatera z Moskwy do Warszawy. Za to potem znów mamy przyspieszenie, a ostatnie kilkadziesiąt stron to już prawdziwy rollercoaster. Coraz bardziej lubię styl tego autora. Już zamówiłam dwa pozostałe tomy serii i mam nadzieję, że będą równie dobre, jak pierwszy.
"Posłał ich na pewną śmierć. Przynajmniej oszczędził im cierpienia związanego z życiem, z tymi wszystkimi nic nieznaczącymi wydarzeniami składającymi się na nędzną egzystencję, którą prowadzili."

Z wszystkich dotąd przeczytanych przeze mnie książek Vladimira Wolffa – choć nie jest to (jeszcze) oszałamiający wynik – ta jest najlepsza! Zgrabny mix political fiction z sensacją, doprawiony dużą dawką akcji, i kapitalnymi twistami; kilka razy Autor naprawdę mnie zaskoczył. Nic więcej nie napiszę, zachęcam do lektury!

Fabuła się kupy .... nie trzyma. Napaćkane byle czego i grubymi nićmi szyte. Szkoda, bo inne książki tego autora bardzo lubię, ale ta to dramat, który nie powinien mieć miejsca.

Akcja w Polsce i taki nasz Bourne. Dla mnie świetna

Akcja w Polsce i taki nasz Bourne. Dla mnie świetna

Szału nie ma ale dla rozrywki warto poczytać/posłuchać. Ciekawie pokazana ciemna strona Rosji.
ZAPRASZAM DO SŁUCHANIA AUDIOBOOKÓW NA MOIM CHOMIKU ANTEK731. Tylko profesjonalny lektor pełne i sprawdzone pliki.

No cóż, takie sobie. Czytałem lepsze książki tego autora.

No cóż, takie sobie. Czytałem lepsze książki tego autora.

Taki trochę Jack Reacher, taki trochę Jason Bourne. Tylko że ani jeden, ani drugi. Nie jest źle , mogłoby być lepiej.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Audiobooki