Tropiciel

Cykl: Matt Pulaski (tom 1)
Wydawnictwo: Warbook
emindflow

Moskwa pamięta, nie wybacza. Znajdzie, ukarze, dopełni zemsty... W stolicy Federacji zostaje brutalnie zamordowany polski dyplomata. Rosyjskie i polskie służby prowadzą dochodzenia, które grzęzną w gąszczu fałszywych tropów. Do Warszawy przylatuje przybrany brat ofiary, owiany złą sławą były amerykański komandos. „Opiekę” nad nim sprawuje młoda agentka polskiego...

Moskwa pamięta, nie wybacza.

Znajdzie, ukarze, dopełni zemsty...

Do Warszawy przylatuje przybrany brat ofiary, owiany złą sławą były amerykański komandos. „Opiekę” nad nim sprawuje młoda agentka polskiego kontrwywiadu.

Sprawy wymykają się jednak spod kontroli... Śmierć zbiera krwawe żniwo – kto zabija? Terrorysta, nowa mafia czy stara tajemnica?

Vladimir Wolff po mistrzowsku opowiada jedną z legend PRL-u, przedstawiając niepokojąco prawdopodobny scenariusz wydarzeń skazanych na zapomnienie przez KGB i dawne polskie specsłużby.

źródło opisu: http://www.empik.com/tropiciel-wolff-vladimir,p1101525937,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/tropiciel-wolff-vladimir,p1101525937,ksiazka-p

czytamcałyczas | 2017-09-11

Książka z gatunku,złe Ruskie.No,ale akcja mi się podobała.
Bo,autor świetnie oddaje klimat obecnej Rosji.
Już nie komuna,a kapitalizm.Jest tym co napędza Moskwę.
Ale,książka ta to nie o gospodarce.A o zabójstwach.
Dużo akcji,zarówno w Rosji jak i Polsce.
Bardzo dobra akcja,w tych lochach.Czy jak,tam było.
Ja jestem zadowolony.

książek: 2059
jamczyk | 2017-08-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Pierwsze spotkanie z autorem - powieść sensacyjna, osadzona w Polsce i Rosji. Całkiem przyzwoite pióro, książkę bardzo dobrze się czyta.Bohater, cóż amerykański "Hero" o polskich korzeniach, ale potrafi urwać głowę, uwieść, czy poskładać parę wniosków w logiczną całość. Mimo paru potknięć, czy zbyt fantastycznych pomysłów, książka na tyle mnie zrelaksowała, że z przyjemnością sięgnę po następną część przygód Matta Pulaskiego.

sylwia | 2015-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

„Moskwa pamięta, nie wybacza, znajdzie, ukarze, dopełni zemsty…”
Totalne zaskoczenie. Świetna powieść sensacyjna z wątkami politycznymi i wojennymi. Choć się tego nie spodziewałam, wciągnęła mnie już na samym początku. Mimo, że nie jest to do końca moja kategoria to nie mogłam się oderwać. Nagle okazuje się, że skończyłam czytać, a nadal nie wiem jak potoczą się losy głównych bohaterów. Takie zakończenie powoduje, że zaczynam w głowie układać swoje własne scenariusze, motywuję swoje szare komórki do pracy. Gratulacje dla Autora!

Roman Dłużniewski | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Moim zdaniem to piramidalna bzdura. Można mieć fantazję ale gdzieś muszą być jej granice. Książka jest tak dalece nieprawdopodobna, że zamiast dreszczyku emocji wywołuje li tylko ironiczny uśmiech.

Sławomir | 2015-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Maksymalne, pozytywne, zaskoczenie. W końcu autor jeśli chodzi o mój gust stanął całkowicie na wysokości zadania. Przecierpiałem różnego rodzaju stalowe kurtyny, umiarkowanie byłem zadowolony z kolejnych książek aż w końcu dostałem to co naprawdę z przyjemnością przeczytałem. W książce praktycznie nie ma ani jednego zbędnego akapitu, wszystko opisane normalnym językiem i autor pożegnał się na szczęście ostatecznie z pompatycznymi wstawkami. Pożegnał się również z infantylnym Wirskim a stworzył bohatera naprawdę dość naturalnego a co ważne nie irytującego. Dodatkowo zdobył moją sympatię nastawieniem do niemieckich turystów:)
Sam wątek sensacyjny nie jest przewidywalny i do bólu banalny a wcześniej różnie to bywało. Naprawdę byłem zaciekawiony o co właściwie chodzi i do połowy książki faktycznie nie było wiadomo o co tak naprawdę. Nie brakuje też momentów humorystycznych jak na przykład "pędzili siedemdziesiątką':) Nie wiem czy to było zamierzone czy nie ale mi kawa poszła...

jarr74 | 2015-01-19
Przeczytana: 2015 rok

„Moskwa pamięta, nie wybacza, znajdzie, ukarze, dopełni zemsty…”

Vladimir Wolff, pisarz kojarzący się nam raczej z literaturą utrzymaną w konwencji militarnej, tym razem udowadnia nam że zupełnie nieźle czuje się również w trochę innej stylistyce i gatunku. Serwuje nam dynamiczny, wciągający, ciekawie skonstruowany (oraz rozwinięty), no i trzeba przyznać naprawę dobrze się czytający polityczno – sensacyjno thriller, osadzony we współczesnych (europejskich i światowych) geopolitycznych realiach- z osią intrygi zagłębioną w ponurych i wciąż pełnych tajemnic czasach polskiego PRL-u.

W bardzo zagadkowych i (mimo starań polskich służb) niejasnych okolicznościach, zostaje uprowadzone w Moskwie i brutalnie zamordowany polski dyplomata, średniego szczebla. Owo wydarzenie (jak się wkrótce okaże, brzemienne w skutkach) staje się punktem wyjścia i momentem zawiązania się skomplikowanej międzynarodowej intrygi, która powiedzie nas przez Rosję, Stany Zjednoczone i obecną III...

Marcin | 2015-03-03
Przeczytana: 03 marca 2015

Tym razem po wielu powieściach wojennych dostajemy do rąk książkę szpiegowską. W Moskwie zostaje zabity Polski dyplomata który przed śmiercią był torturowany. Jak zwykle rosjanie nie za bardzo się kwapią do przedstawienia wyników śledztwa stronie Polskiej.
Do akcji wkracza więc przyrodni brat zamordowanego który jest "tropicielem" w amerykańskich jednostkach specjalnych. Po przyjeździe do Polski jako opiekuna dostaje młodą agentkę wywiadu.
Potem sprawy się komplikują. w Sumie dostajemy naprawdę dobrą książkę która wprowadza nas w meandry polityki, walki wywiadów i spraw których początki sięgają zamierzchłych czasów PRL. Akcja jest naprawdę wartka i trzymająca w napięciu z kilkoma zaskakującymi zwrotami akcji.
Świetna na wolną chwilę.

Daniel Siercha | 2016-01-23
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Kolejna pozycja Wolffa w mojej kolekcji. I jakże inna niż wszystkie poprzednie które przeczytałem. Jeżeli ktoś się spodziewa iż ten tytuł będzie taki jak inne książki tego autora czyli dużo dużo akcji i militariów oraz piekło wojennych konfliktów, to tym razem będzie rozczarowany. Ale mam nadzieję że pozytywnie. Ta pozycja jest zupełnie inna. W pierwszej części poznajemy głównego bohatera Matta Pulaskiego oraz dowiadujemy się z jakiego powodu Amerykanin Polskiego pochodzenia został " zaproszony" do Polski. Pierwsza część książki dzieje się w Rosji a konkretnie w Moskwie. Główny bohater załatwił wszystkie sprawy (czytaj wybił połowę mafii Moskiewskiej)związane z głównym motywem czyli zabójstwem Polskiego dyplomaty w Moskwie a tu dopiero książka jest w połowie. Zastanawiałem się co może się jeszcze wydarzyć i wtedy akcja przenosi się do Polski. Gdzie po kilku ciekawych dniach dochodzenia akcja przechodzi w bardzo nieoczekiwany finał. Ogólnie książka dobra ale tylko dobra. Trochę...

Krzysztof | 2018-03-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Warbook
Przeczytana: 07 marca 2018

Z Tropiciel zapoznalem się w formie audiobooka. Ta wstępna informacja ma duże znaczenie, bowiem lektor mnie najnormalniej w świecie denerwował, szczególnie, gdy wcielał się w rolę Oliwii lub każdej innej kobiety to miałem ochotę wyłączyć tę książkę, a pliki usunąć z telefonu. Tak więc audiobooka raczej nie polecam.
Jeżeli chodzi o samą książkę to książka jest ok ale bez szału. Postacie są zaprezentowane w miarę ciekawie, chociaż momentami bywają irytujące (a może to znowu wina lektora?) Akcja jest wartka i wciąga.
Książkę warto przeczytać, żeby wyrobić sobie własne zdanie ale nie jest to pozycja, którą bym jakoś szczególnie polecał.
Generalnie cały cykl z Mattem Pulaskim nie przypadł mi do gustu, mimo, że co do zasady styl Wolffa bardzo lubię. Ta książka jest jednak zdecydowanie poniżej możliwości autora, którego dużą część książek uważam za bardzo dobre i zdecydowanie warte polecenia!

Ewa_Chani_Skalec | 2015-02-25

Powieść trzyma w napięciu od trzeciej do ostatniej strony, a na końcu robi się już naprawdę gorąco. Chociaż trzeba przyznać, że Autor początkowo buduje to napięcie powoli. Zaczyna od nie najlepszej sytuacji politycznej między sąsiednimi krajami, od zabójstwa samotnego dyplomaty, po którego ciało zgłasza się jedynie polski rząd, bo bliskich brak. Od niezbyt udanej współpracy pomiędzy mundurowymi dwóch państw. Kreśli przed nami szkic politycznej powieści, która nagle – niczym za pojawieniem się magicznej różdżki, którą w tym przypadku jest Matt – zmienia się w sensacyjno-kryminalną pogoń za cynglami rosyjskiej mafii i tajemnicą głębokiej PRL, która mogłaby wstrząsnąć opinią publiczną niejednego państwa.
Fantastyczne połączenie polityki i historii z barwnymi opisami pogoni niczym z najlepszych amerykańskich produkcjach filmowych (a przecież tylko na trasie Jelenia Góra – Kowary), strzelaniny, zabójcze ostrza, tajne dokumenty, świetnie wyszkoleni ludzie, a na szczycie tego...