Anonimowy Adwokat

Wydawnictwo: Muza

Niezwykle dowcipna, ostra debiutancka powieść o dynamicznym prawniku, prowadzącym szokująco szczery blog internetowy, w którym opisuje, jak naprawdę wygląda praca w kancelarii. Szczerość ta jednak może doprowadzić go do zawodowej katastrofy. Bohater jest partnerem ds. zatrudnienia w jednej z największych na świecie i najbardziej liczących się kancelarii prawnych. Jest błyskotliwy, lecz bezwzględny, nie ma zbyt dużo cierpliwości dla prawników, którzy wychodzą do domu przed północą, czy też podkradają cukierki z miski stojącej na biurku jego sekretarki. Nienawidzi dni wolnych od pracy i asystentów prawnych. Ponadto właśnie zaczął prowadzić blog internetowy, by pokazać światu, z czym tak naprawdę wiąże się praca w zawodzie prawnika, kiedy już osiągnie się to, co on.

Wecia | 2014-07-25

Znaleziona w Matrasie przez przypadek. Mój wzrok przykuła akurat książka z błękitną okładką (swoją drogą coś w sobie mają te błękitne okładki).
Juz od pierwszych zdań wciągnęła mnie bez reszty. Moim zdaniem każdy kto przez moment myślał, że chce zostać prawnikiem lub ktoś wybierający się na studia związane z prawem powinien siegnąć po tę książkę. Można ją traktowac serio, ale i z przymrużeniem oka. Jak dla mnie interesująca pozycja, do której pewnie niejednokrotnie wrócę.

Najlepszy fragment:
- Bardzo mi miło, ale jak już ci mówiłam, nie jestem pewna, czy duża kancelaria to miejsce, gdzie chciałabym pracować. Ja chcę pomagać ludziom.
- Nie przejmuj się. Daj mi trochę czasu i wybije ci z głowy te bzdury o pomaganiu ludziom.

Kasia A | 2016-01-10

Kupiona w Matrasie z czystego przypadku (kolor okładki zdecydowanie przyciąga wzrok). Ostra, z humorem, świetnie się czyta, wciągająca. Dla mnie z bonusem bo znam osobę łudząco podobną do głównego bohatera.

lovebird | 2015-07-11

Przypadkiem trafiłam na tą książkę w matrasie i musiałam ją mieć. Cieszę się, że kupiłam ją w przecenie i nie zmarnowałam na nią tyle pieniędzy, co czasu. Ciekawy pomysł z naprzemiennym publikowaniem bloga i maili, jednak książka sama w sobie jest po prostu słaba. Jedynym plusem jest to, że pokazuje jak tak naprawdę wygląda zawód prawnika w korporacji, nic poza tym. Osobiście uważam, że można to było napisać na 50 stronach, a nie męczyć przez prawie 300 stron. W całej książce nie dzieje się nic ciekawego, nie tego się po niej spodziewałam. Zdecydowanie odradzam. Nawet jadąc pociągiem, kiedy chciałam jakoś zabić czas, od pewnego momentu wolałam grać na telefonie, niż dalej to czytać...

Magdalena | 2016-11-06
Przeczytana: 29 czerwca 2016