The time of their lives

Okładka książki The time of their lives Maeve Haran
Okładka książki The time of their lives
Maeve Haran Wydawnictwo: Pan Books Ltd. literatura piękna
Pan Books Ltd.
2014-06-19
2014-06-19

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Przyjemnie i szybko się czyta, ale czy zostanie że mną coś z tej książki? Plus postaci dzieci głównych bohaterek są niespójne (Julia),a wszystkie wątki na siłę rozwiązywane są w scenie finałowej.

"W życiu piękne są tylko chwile" - chciałoby się zanucić. Maeve Haran proponuje nam typowo kobiecą powieść, której akcja osnuta jest wokół relacji czterech przyjaciółek w dojrzałym już wieku 60+. Każdej z nich życie ułożyło się trochę inaczej - Claudia i Laura są mężatkami, Ella jest samotną wdową, a Sal skupioną na karierze singielką. Regularnie od kilkudziesięciu lat spotykają się w tej samej restauracji i dzielą się troskami i radościami. W powieści poruszonych jest wiele wątków: romanse małżeńskie, problemy dorosłych już dzieci i starzejących się rodziców, choroby, trudności zawodowe. Jest też wątek polski - jednym z drugoplanowych bohaterów jest Wacław, uroczy, przystojny i niezbyt dobrze mówiący po angielsku imigrant. Choć książce nie można odmówić pewnych zalet, dla mnie była to lektura nużąca i miejscami zbyt rozwlekła (objętościowo ponad 550 stron!),z gatunku "szybko przeczytać, szybciej zapomnieć". A może to kwestia tego, że pokoleniowo odstaję od głównych bohaterek, więc i ich rozterki są mi obce? Stąd i oceniam ją jako przeciętną realizację w swoim gatunku, daleką od "prowokacyjnej" czy "zabawnej", a już na pewno nie "inspirującej" prozy z opisu wydawcy.

Przeczytana w ramach DKK

Przeczytana w ramach DKK

Miło się czytało. Przyjemna książka o kobietach 60+, ale zakończenie jakoś do mnie nie przemawia. Gruba książka, momentami akcja powolna a ostatni rozdział miał szalone tempo.

Dzisiaj wiek kobiety możesz odgadnąć, tylko spoglądając na jej męża.

Przyjażń często jest trwalsza od małżeństwa.

Słów raz wypowiedzianych nie da się cofnąć, a mogą być niebezpieczne, mogą niszczyć.

Dzisiaj wiek kobiety możesz odgadnąć, tylko spoglądając na jej męża.

Przyjażń często jest trwalsza od małżeństwa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągająca i ciekawa książka. Bardzo fajnie się ją czytało mimo wieku (2 z przodu) rozumiem doskonale bohaterki, w pewnych momentach wyobrażałam sobie siebie i moje przyjaciółki za 40 lat. :)

Bardzo przyjemna, choć schematyczna i przewidywalna, lektura. Szukałam czegoś, co mnie rozerwie i odciągnie myśli od codzienności i książka spełniła swoje zadanie. Mimo, że od początku wiemy, że wszystko się dobrze skończy, mimo że język i prowadzenie narracji jest dość prozaiczne, miałam dużą przyjemność z czytania. Książka jest wciągająca, a uczynienie bohaterkami kobiet 60+ było bardzo ożywcze.

"Co świat proponuje kobietą, kiedy się starzeją"
Cztery przyjaciółki od ponad 40 lat spotykają się raz w miesiącu na drinka, powoli zdając sobie sprawę, że dopada je starość, życie jest dalekie od oczekiwań a los płata figle.
Miła lektura, szybko się czyta.
Polecam

"Co świat proponuje kobietą, kiedy się starzeją"
Miła lektura, szybko się czyta.
Polecam

Już dawno nie czytałam tak interesującej książki obyczajowej!
Główne bohaterki to kobiety w przedziale wiekowym między 50+, a 80+, ale
mam wrażenie że książka może zainteresować również młodsze osoby (choć pewnie nie młodzież),bowiem problemy jakie są tu poruszane, dotyczą i młodszego pokolenia. Wszystko obraca się wokół przyjaźni, ale nie takiej lukrowanej, jaką odnajdujemy w wielu powieściach, lecz "zwyczajnej", gdzie (jak w życiu) nic nie jest czarno białe.
Ciekawa fabuła, dobrze napisana - świetna pozycja przy której nie można się nudzić. Zdecydowanie polecam.

Już dawno nie czytałam tak interesującej książki obyczajowej!
Główne bohaterki to kobiety w przedziale wiekowym między 50+, a 80+, ale

Super,super na poprawienie nastroju sześdziesięcioatki