Kto tam zerka na Kacperka?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
7 (9 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Ag2S

Historie i wierszyki, na których wychowali się Marianna i Maciej Stuhrowie Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby Jerzy Stuhr opowiadał Waszym dzieciom bajki na dobranoc. Kiedy Marianna i Maciej byli mali, tato wymyślał im historie o przygodach małego Kacperka. Dziś te opowieści bawią i uczą następne pokolenie rodziny Stuhrów. Mogą rozbawić i Was! Oto pierwsza z nich: Pani w szkole pyta...

Historie i wierszyki, na których wychowali się Marianna i Maciej Stuhrowie

Pani w szkole pyta Kacperka, gdzie mieszkają książki. Chłopiec nie wie i dopiero w domu mama mówi mu, że chodzi o bibliotekę. Obiecuje, że niedługo się tam wybiorą.
Biblioteka robi ogromne wrażenie. Podekscytowany Kacperek przegląda książki, ale okazuje się, że brakuje w nich stron. Ktoś je… zjada! Bystry chłopiec szybko odkrywa winowajczynię – myszkę Fiszkę, która zostaje jego przewodniczką po fascynującym świecie najpiękniejszych wierszy dla dzieci.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Kotkad | 2015-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Bardzo ciekawa opowiastka dla dzieci. Dużym plusem jest wplecenie w ramy książki wierszy naszej młodości. Niezwykły zbiór rymowanek i wierszyków dla dzieci. Po zapoznaniu się z książką na pewno zakupimy ją do naszych prywatnych zbiorów.

adorable | 2015-01-24
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Kacperek niedawno stał się pełnoprawnym uczniem i z zapałem słucha tego, co ma do powiedzenia jego wychowawczyni. Kiedy pewnego dnia pani opowiada o o bibliotece, chłopiec czuje nieodparte pragnienie odwiedzenia tego miejsca. Tytułowy bohater przeszukując zbiory biblioteczne, na półce z literaturą dziecięcą poznaje myszkę Fiszkę, której głównym zajęciem jest wyjadanie stron różnych książek. Jednak przed zjedzeniem ich, uczy się na pamięć treści znajdujących się na poszczególnych kartkach, aby znać ich zawartość i móc podzielić się swoją wiedzą z innymi. Sympatyczna myszka Fiszka przekazuje Kacprowi wiersze, jakie zna, co sprawia jej gigantyczną przyjemność, szczególnie jeśli przedstawia zabawne wyliczanki, które uwielbia. Jednak wiadomo, że to, co dobre, szybko się kończy, dlatego tytułowy bohater musi wracać do domu wraz z mamą, ale zabiera ze sobą Fiszkę, aby zdolna myszka pomogła mu wygrać szkolny...

Renata | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Opowieść o Kacperku jakoś specjalnie nie zachwyca. Natomiast wierszyki wplecione w opowiastkę są dobrze znane i lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Ale jak chcę czytać Brzechwę i Tuwima, to sięgam po Brzechwę i Tuwima, a nie po Stuhra.

knigoholiczka | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Po przeczytaniu nie mogę nic innego powiedzieć niż "Co za książka!". Jestem po prostu zachwycona, dawno nie trafiłam tak ciekawą opowieść dla dzieci. Serdecznie polecam! Jest tylko jeden minus, niestety dość istotny. Cena! "Kto tam zerka na Kacperka" kosztuje 34.90. Jak na książkę dla dzieci to moim zdaniem odrobinę za drogo, choć oczywiście warta jest zakupienia.
Autorzy książki to znany ze szklanego ekranu aktor Jerzy Stuhr i jego córka Marianna Poznajemy opowieść, którą pan Jerzy opowiadał swoim dzieciom i teraz postanowił się nią podzielić z nami, czytelnikami.
Tytułowy Kacperek to mały, sympatyczny chłopiec. Pewnego dnia, gdy wybrał się z mamą do biblioteki przeżył wielką przygodę. Jaką? Nie zdradzę bo nie chcę psuć zabawy, sami przeczytajcie.
Ta książka to nie tylko opowiadanie.
Przybliża ona również wiersze znakomitych polskich autorów takich jak Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Natalia Usenko, Julian Tuwim czy Ludwik Jerzy Kern ( i jeszcze kilku innych).
Bardzo mi się...

raywoman | 2017-06-25