Niezwykłe przygody latającej myszy

Tłumaczenie: Marta Krzemińska
Wydawnictwo: Wilga
LINDBERGH. Die abenteuerliche Geschichte einer fliegenden Maus
swita77

Oto wyjątkowa książka dla młodszych czytelników. Autor zabiera nas w niezwykłą podróż, w której przewodnikiem jest mysz. Sympatyczny bohater mieszka w Hamburgu i pewnego dnia odkrywa, że jego rodzina i przyjaciele znikają w tajemniczych okolicznościach. Aby ich odnaleźć, mysz musi przebyć ocean, co nie jest łatwą sprawą. Niezwykle oryginalne i piękne ilustracje stanowią o wyjątkowości tej książki!

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/niezwykle-przygody-latajacej-myszy.html

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/niezwykle-przygody-latajacej-myszy.html

Villiana | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Przyznam szczerze, że po tym cudownym wydaniu spodziewałam się równie ciekawej historii i jestem, niestety, lekko rozczarowana.

Autor przedstawia nam opowieść o małej myszce, która pewnego razu zostaje całkiem sama. Podejrzewa, że wszyscy jej krewniacy wyemigrowali do Ameryki. Próbuje się tam dostać drogą wodną, ale jej się nie udaje. Kiedy widzi nietoperze, postanawia, że zbuduje na ich wzór swoją własną latającą maszynę i przeleci nią przez ocean.

Interesująca historyjka, zawziętość małej myszki jest naprawdę godna podziwu. Ilustracje w książeczce przepiękne, twarda okłada również, za co dodatkowy plusik, bo będzie prawdziwą ozdobą domowej biblioteczki. Autor dodaje też krótką historię lotnictwa. Wyczyn Charlesa Lindbergha, który jako pierwszy przeleciał nad Atlantykiem, był inspiracją do powstania tej opowieści (chociaż w tekście dowiadujemy się, że inspiracją Lindbergha był wyczyn myszy ;)).

Raziła mnie trochę sama forma historii. Przydługie zdania, ciężko skonstruowane,...

geena | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Autor zabiera nas w niezwykłą podróż, w której przewodnikiem jest mysz. Sympatyczny mały bohater, mieszka w Hamburgu i jest niezwykle ciekawy świata. Lubi zaszywać się na długie miesiące w mrocznych bibliotekach i w tajemnicy przed wszystkimi zaczytywać się w książkach napisanych przez ludzi. Pewnego dnia, kiedy zwierzątko powraca ze swoich bibliotecznych przyjemności - zauważa, że w jego domu jest zbyt cicho. Z przerażeniem odkrywa, że rodzina i przyjaciele zniknęli w tajemniczych okolicznościach, a on sam, aby ich odnaleźć, musi przebyć ocean, lecz jak się wkrótce okaże - świat nie jest już tak bezpieczny...

Ta książka to debiut pisarski Torbena Kuhlmanna i jednocześnie jego praca dyplomowa. Fascynujące czarowanie autora dziwnymi wynalazkami i jego zainteresowanie niezwykłą historia lotnictwa zaowocowały powstaniem tej naprawdę cudownej i zachwycającej graficznie książki, bowiem autor jest odpowiedzialny nie tylko za treść, ale także niezwykle oryginalne i piękne ilustracje tego...

goskrzys | 2017-05-27
Przeczytana: 26 maja 2017

Ilustracje w tej książce są po prostu fantastyczne! Pełne realizmu, a zarazem utrzymane w nastroju nostalgii, pokreślonym przez tonację sepii. Nadaje to całości niesamowitego klimatu i sprawia, że do książki można wracać wiele razy, nawet bez czytania - odtwarzając całą historię z samych ilustracji.

Sama historia również jest bardzo interesująca i wartościowa: oto mała myszka, którą opuścili jej pobratymcy, robi wszystko, żeby uciec za nimi do Ameryki. Nie udaje się drogą morską - bo w porcie roi się od kotów, to próbuje drogą powietrzną. Jej odwaga, determinacja i mądrość sprawiają, że osiąga swój cel, mimo że po drodze musi jeszcze stawić czoła niejednemu zagrożeniu.

Opowieść o dążeniu do realizacji swoich marzeń - bez względu na to, jak bardzo irracjonalne mogłyby się one wydawać. Opowieść o odwadze i uporze, o tym, żeby nie poddawać się mimo przeciwności losu. Opowieść o tym, że nawet mała myszka może osiągnąć coś wielkiego. Naprawdę warta polecenia!

tivrusky | 2015-03-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 25 marca 2015

Niezwykłe przygody latającej myszy, to książka PRZEPIĘKNA - tak właśnie trzeba ją nazwać. Zilustrowano ją z olbrzymim rozmachem i jeszcze większym, zdaje się, talentem. Wystarczy otworzyć ją na losowej stronie i po uporaniu się z opadającą żuchwą (pamiętajmy, że to ŻUCHWA a nie SZCZĘKA opada!), ma się już tylko ochotę siedzieć i przeglądać ją od deski do deski, a potem z powrotem! Trzeba jednocześnie podkreślić, że autor to człowiek młody, a książeczka jest pracą wieńczącą jego studia, kunszt wykonania zasługuje zatem na podwójne uznanie!

A teraz pora na odrobinę narzekania. O ile wizualna strona przygód myszy to najwyższy światowy poziom (proszę sobie porównać z Shaunem Tanem), o tyle historia, choć ciekawa, opowiedziana jest zwyczajnie NIEUDOLNIE! Krótkie, urywane zdania, szybkie przeskakiwanie do kolejnych scen, lakoniczne opisy... o ile książkę ogląda się wspaniale, o tyle czytanie jej zwyczajnie rozczarowuje i zawodzi.

Koniec końców jednak, warstwa wizualna wypływa na...

Magda1979 | 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016

Książkę przeczytałam kilkakrotnie moim dzieciom z ogromną przyjemnością. Opowiada ona historię myszy, która pewnego dnia postanawia udać się z Europy do Ameryki. Próbuje różnych sposobów, w końcu konstruuje maszynę latającą. Aby osiągnąć cel musi pokonać różne przeszkody i niebezpieczeństwa. W końcu udaje jej się przelecieć nad Atlantykiem i zostaje bohaterem. Prosta opowieść o dążeniu do celu pomimo wszystko. Na koniec autor zapoznaje nas pokrótce z historią lotnictwa.Treść opowieści może nie zafascynowała nas tak bardzo, jak fantastyczne ilustracje. Są naprawdę niesamowite, hipnotyzujące, piękne. Ilustracje w tej książce "opowiadają" więcej niż słowa, wyrażają bardzo wiele emocji, o których można z dzieckiem porozmawiać. Książka jest naprawdę starannie wydana, myślę że chociażby ze względu na ilustracje warto po nią siegnąć.

Amarisa | 2014-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2014

Główną bohaterką książki jest mała hamburska myszka. Pewnego dnia zauważa, że z kamienicy, w której mieszka, w tajemniczych okolicznościach poznikali wszyscy jej pobratymcy. Zastanawiając się, co też mogło się z nimi stać, dochodzi do wniosku, że być może wybrali się oni do dalekiego kraju, o którym słyszała każda mysz, do Ameryki. Tylko jak się tam dostać? W jaki sposób przemierzyć cały ocean, kiedy jest się zaledwie malutką myszką? Wędrując podziemnym labiryntem tuneli i piwnic nasza mysia bohaterka natrafia na dziwne, a zarazem straszne stworzenia o małych oczkach i wielkich uszach. Spotkanie to podsuwa jej pomysł - nauczy się latać! Tylko czy jej się to uda? Czy zdoła odnaleźć rodzinę oraz resztę mysiej kompani? I jakie przygody oraz niebezpieczeństwa czekają ją po drodze?

"Niezwykłe przygody latającej myszy" to debiut pisarski Torbena Kuhlmanna, a zarazem jego praca dyplomowa. Pomysł na książkę zrodził się u autora z jego niemal dziecięcej fascynacji dziwnymi wynalazkami oraz...

Ewa | 2016-09-10
Przeczytana: 10 września 2016

Poniższa recenzja,okraszona sporą ilością zdjęć przepięknych ilustracji, znajduje się na moim blogu Świat według Lilii: http://swiatwedluglilii.pl/dla-dziecka/niezwykle-przygody-latajacej-myszy/

Marzenia się spełniają, trzeba konsekwentnie dążyć do ich realizacji. Niepowodzenia traktować jak lekcje, z których wyciąga się odpowiednie wnioski. Kiedy siłą napędową staje się pasja, idąca w parze z zaangażowaniem, przeszkody są łatwiejsze do pokonania. Nagrodą, wieńczącą starania, jest satysfakcja, a także podziw w oczach tych, którzy wątpili, przestrzegali, odradzali, zniechęcali.

Ten, kto wyznacza nowe szlaki, dokonuje rzeczy niemożliwych, dzięki wyobraźni i sile własnych rąk przenosi przysłowiowe góry. Sukces jednostki zapisuje się na kartach historii jako osiągnięcie społeczeństwa, motywuje kolejnych śmiałków do przekraczania granic.

Pewien inteligentny gryzoń, odnajdujący sens życia w książkach, poczuł się niezmiernie samotny, w mieście podporządkowanym jego największym,...

cranberry | 2015-05-22
Przeczytana: maj 2015

Steampunkowa latająca mysz!
Cudownie ilustrowana (to jest w zasadzie artystyczny komiks), z pięknym nawiązaniem do historii lotnictwa.

Mio | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Wisława Szymborska miała racje mówiąc, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Recenzując dla Was "Niezwykłe przygody latającej myszy" Torbena Kuhlmanna, jestem zmuszona tą piękną myśl Szymborskiej poszerzyć dodatkowo o dwa słowa: "czytanie i oglądanie ilustracji ...", bowiem wierzcie mi, książka Kuhlmanna jest prawdziwą ucztą dla oka.

Więcej:

Kiti | 2014-12-29

Gdy tylko ujrzałam tę książkę na żywo byłam pewna, że muszą ją mieć na własność. Na szczęście moje marzenie się spełniło i bajka trafiła do mojej biblioteczki. ,,Niezwykłe przygody latającej myszy" to debiut Torbena Kuhlmanna, a zarazem jego bardzo udana praca dyplomowa.

Pewna mysz bardzo lubiła czytać książki, było warto publikacji wartych jej uwagi. Pewnego dnia, gdy wróciła do swojej kamienicy, zdumiał ją zastany widok - nie było tam jej krewnych. Znajdowało się tam za to mnóstwo pułapek na myszy. Zwierzątko postanowiło udać się do Ameryki. W tym celu jednak musiało sobie stworzyć środek transportu, którym można latać.

Pierwszą rzeczą, która zauroczyła mnie w tej publikacji są niewątpliwie ilustracje. Są one niecodzienne, a przy tym zachwycające. Już od pierwszej chwili przyciągają wzrok czytelnika. Zajmują one zdecydowanie większą część pozycji. Są utrzymane w dość ciemnych barwach, jednak dzięki temu oddają specyficzny klimat opowieści. Książka nie jest zbyt obszerna, jednak...