Niekochana

Wydawnictwo: Muza
literatura polska
giovanna

Agnieszka jest z pozoru szczęśliwą mężatką. Z pozoru, bo poznajemy ją w momencie,w którym zastanawia się, czy mąż jeszcze ją kocha... On jest idealny, ale tylko dla postronnych świadków. W domu zmienia się nie do poznania - chłodny, obojętny na potrzeby żony i nieskory do kompromisów, oddala się od niej coraz bardziej, w końcu niemal zupełnie ją ignoruje. Ona kocha, więc walczy, prosząc o dobre słowo, czuły gest, czy odrobinę wspólnie spędzonego czasu. Dopiero kiedy przypadkiem dowiaduje się o zdradzie męża, unosi się honorem i odchodzi. Szybko jednak wraca przerażona niespodziewaną samotnością, zagubiona we własnych emocjach, stęskniona. On zaczyna bardziej się starać, chociaż ciężko wzniecić pożar uczuć na zgliszczach. Agnieszka jednak świetnie potrafi oszukiwać samą siebie. Tyle, że on wcale się nie zmienił... Któregoś dnia bohaterka odkrywa pewne skrzętnie do tej pory skrywane mężowskie upodobania i daje się wciągnąć w grę, która od samego początku jest dla niej upokarzająca - wtedy pojmuje, że nie ma sensu dłużej ciągnąć tego związku. Odchodzi na dobre i zaczyna wszystko od nowa. Ale czy znajdzie szczęście?

źródło opisu: http://muza.com.pl

źródło okładki: http://muza.com.pl

Kasiek | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Książka o pozorach, o życiu w kłamstwie, o braku zrozumienia i być może o braku miłości. Chociaż to, wbrew temu, co sugeruje tytuł, nie jest oczywiste. Czytając historię Agnieszki wszystko wydaje się zwyczajne i przewidywalne, jednak można się zdziwić, co kryje się za drzwiami pięknego domu z ogrodem, gdzie mieszka idealne z pozoru małżeństwo. Jednak czy brak w nim miłości, czy sedno nieporozumień i oziębłości ma inne źródło? Czy można wszystko jakoś jeszcze poskładać w całość, czy też lepiej nie zadręczać się nawzajem? Odpowiedzi na te pytania nie są jednoznaczne. Autorka nie skupia się wyłącznie na życiu Agnieszki i Igora, ale także ukazuje mniej lub bardziej poważne problemy innych, zaprzyjaźnionych par. Każda z nich boryka się ze swoimi słabościami. Książka skłania do refleksji. Pozwala nam na nowo docenić, to co w naszym życiu ważne i co przynosi nam szczęście, a także pokazuje czego unikać, aby go nie zniszczyć.

Ewelina | 2017-06-28

Książka zdecydowanie najlżejsza w dorobku Katarzyny Misiołek a jednak nie pozbawiona głębszej treści. Czyta się super szybko, idealna na lato!

NataliaLo | 2017-07-01

Pełna emocji książka o tym, że nie zawsze jesteśmy pewni uczuć najbliższej osoby. Bardzo dobrze mi się niekochaną czytało, polecam!

Szarobura | 2017-06-30

Jak dla mnie, książka idealna! Napisana lekkim przystępnym językiem, trochę do śmiechu, trochę do łez; Myślę że każda kobieta znajdzie w niej coś dla siebie! Polecam!

Sandra | 2017-07-27

Książka o kobiecie niepewnej uczuć męża ale też walczącej o lepsze jutro. Fajna, babska, pełna życiowych scenek i dialogów - polecam!

Amelia | 2017-07-01

Po "Niekochaną" sięgnęłam zupełnie przypadkiem i to był bardzo fartowny przypadek - polecam, świetnie się czyta!

wiolagg66 | 2015-02-01

Małżeństwo to nie taka prosta sprawa. Najpierw jest płomienna miłość,potem z czasem uczucie zanika,gdy go nie pielęgnujemy...

Tak stało się w przypadku Agnieszki i Igora.Oddalali się id siebie coraz bardziej.Obojętność z jego strony,brak reakcji na potrzeby żony,skłoniły Agnieszkę do przemyśleń i poczynienia pewnych kroków...

Ale czy uda jej się odejść od męża? A może wróci do niego i znów spróbują być razem?

Przekonajcie się sami. Będzie ciekawie :)

Pokrecona | 2016-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2016

Jest to zgrabnie napisana książka o samotności w małżeństwie.
Czyta się ją szybko i przyjemnie.
Z tytułu wydaje się, że jest to banalna historia, ale nie każdy potrafi pisać o tym, z czym walczy nie jedna kobieta w jakimś momencie swego życia. Tak naprawdę, nikt nam nie obiecywał, że w życiu będzie łatwo, a miłość będzie trwała jak w bajkach po wieki...
W każdym małżeństwie pojawiają się wzloty i upadki, ale tylko nielicznym udaje się wyjść z kryzysu, gdyż kompromis jest sztuką.
Nasza bohaterka Agnieszka, walczy ze sobą, oraz z dziwnie oddalającym się od niej mężem. Czy uda jej się uratować małżeństwo gdy dowie się szokującej prawdy o swoim mężu? A może czasami lepiej odpuścić..
Polecam

Marlena | 2016-06-30

Główną bohaterką ''Niekochanej'' jest Agnieszka; 35 - letnia tłumaczka, od pięciu lat (nie)szczęśliwa mężatka, atrakcyjna kobieta, pozornie taka jak wiele innych w naszym kraju. Ma piękny dom, pracę, którą może wykonywać w domu, zamożnego męża... Niby wszystko jest w porządku, jednak na cudownym obrazie idealnego życia pojawia się rysa, zbijająca szklaną pozorność w drobny mak. Mąż Agnieszki - Igor - przestaje ją dostrzegać; dosłownie traktuje ją jak powietrze. Wieczorami zostaje w pracy, coraz częściej wychodzi na noc, przestaje zauważać swoją kochającą żonę. Kobieta zastanawia się, co robi nie tak, co dzieje się z ich bądź co bądź świeżym małżeństwem... Dopóki nie odkrywa szokującej prawdy o Igorze. Prawdy, która zmieni całkowicie jej życie, wplącze ją w niebezpieczną grę i pełne upokorzeń eksperymenty."Niekochana" to opowieść która może sprowokować do refleksji. Porusza ważne problemy: życie w świecie obłudy, pozorów, strach przed samotnością, walkę o miłość i potrzebę...

joaśka | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Więc tak: są ona, on, one, oni. I ta ona i ten on żyją w nieudanym związku. Z kolei one opowiadają 'onej' o swoich zgrzytających związkach. Niedomówienia, krzyki, warknięcia. Wyprowadzki, wprowadzki, ulotne związki. I w tle wielka tajemnica męża. Wszystkie wątki muśnięte ledwie a przez to powierzchowne i płytkie.