Opis obyczajów za panowania Augusta III Tom 2

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
historyczna

Tom drugi książki, która powstała w efekcie porządkowania przez Autora materiałów historycznych oraz notatek z ważnych wydarzeń, w jakich uczestniczył, gromadzonych od 1743 r. Zebrane spostrzeżenia i obserwacje sprawiły, że Opis obyczajów możemy uznać za najważniejszy przekaz na temat obyczajów w Polsce w czasach saskich. Publikację opatrzono przypisami oraz obszernym wstępem, zawierającym charakterystykę epoki, biografię Autora oraz opracowania jego tekstów.

książek: 2077
Shalila | 2014-12-19