Niemcy w Polsce

Seria: A To Polska Właśnie
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Od zarania Polski Niemcy żyli i pracowali wśród nas i razem z nami we wspólnym państwie. rozbiory, nacjonalizm XIX wieku, a głównie tragedia II wojny światowej pozostawiły wiele wzajemnych niechęci, wrogości. W dobie tworzącej się wspólnoty interesów z pewnością warto przyjrzeć się bez emocji i uprzedzeń niemieckim kartom w dziejach Polski, aby lepiej układać wzajemne stosunki w przyszłości.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman | 2019-05-18
Przeczytana: 18 maja 2019

Wydaje się, że książka porusza tematy znane nam wszystkim z ogólnej wiedzy historycznej. Jest jednak inaczej, bo dzięki skupieniu się tylko na temacie wzajemnych kontaktów uświadamiamy sobie nagle, jak wiele spraw, budowli, zagospodarowanych terenów oraz postępu techniczno-technologicznego zawdzięczamy kontaktom z naszymi sąsiadami zza Odry. Po lekturze wydaje się być tym bardziej bardzo ważne ułożenie ścisłych, pozytywnych relacji miedzy naszymi narodami na których to relacjach możemy wiele zyskać.