Gotuj sprytnie jak Jamie

Tłumaczenie: Maria Brzozowska
Wydawnictwo: Insignis
Save with Jamie
Maison

Ta książka nauczy cię przyrządzać smaczne, pożywne i niedrogie posiłki. Proponuję bogactwo smaków i kolorów, potrawy wprawiające w dobry nastrój i dające prawdziwą przyjemność z jedzenia. Każde z dań ma korzystną cenę i jest tańsze niż przeciętna porcja na wynos. Pora na sprytne gotowanie! - Jamie Oliver

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/

Alicja | 2014-10-22
Przeczytana: 21 października 2014

Uwielbiam! Każdą jaką czytałam i kupie jeszcze nie jedną :) POLECAM.

mgiełka | 2018-06-17
Na półkach: Kulinaria, Przeczytane

Jedna z moich ulubionych książek kucharskich! Początkowo potrawy wydawały mi się trudne i niezachęcające..nic bardziej błędnego. Wykorzystałam większość przepisów z działu warzyw i kurczaka, oraz wybrane z wieprzowiny i ryb. Są rewelacyjne.

Dział 'jagnięcina' trudno wykorzystać w polskich warunkach.Tylko jedno danie na około 50 przygotowywanych mi nie odpowiadało- omlet z surówkami (był zwyczajnie ciężkostrawny).

Polecam, przystępne i różnorodne przepisy + naprawdę przydatne porady np. jak w prosty sposób wypełnić Cannelloni bądź przechować tłuszcz pieczeniowy.

ukszuu | 2016-07-25
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 08 lipca 2016

W każdym rozdziale znajduje się danie bazowe, które jest konieczne do przynajmniej połowy przepisów w danym rozdziale. Przepisy te zawierają "resztki" mięsa z dania bazowego. Jeśli ktoś nie chce robić dania bazowego (na które zwykle trzeba przeznaczyć kilka godzin) to połowa przepisów będzie bezużyteczna. Co do drugiej połowy nie mam zastrzeżeń.
Książki nie polecam, ponieważ żadne danie bazowe mnie nie przekonało.

| 2015-04-07
Na półkach: Przeczytane, Nonfiction

Genialny, fajny człowiek, celebryta ale bez parcia na szkło i forsę. Uwielbiam jego sposób gotowania: weź to co masz w lodówce, a ja ci pokażę, jak z tego zrobić danie warte królowej. Nie certoli się z miarkami, ograniczeniami z solą czy cukrem, bo jedzenie ma smakować. Inna sprawa: próbuje zmienić tłustych Brytoli i ich dzieci w myślące o tym co jedzą istoty.

Aleksandra | 2015-11-25
Przeczytana: 02 lutego 2015